Indrė Kavaliauskaitė kviečia išpildyti sergančių vaikų svajones: „Nėra tokio dalyko, kaip svetimas vaikas“

Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė
Šaltinis: Žmonės
AA

Televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė prisijungė prie projekto „Tapk Ambasadoriumi“ ir kviečia visus prisidėti prie kilniaus tikslo – padėti išpildyti sergančių vaikų svajones. Indrė prisipažįsta – noras padėti vaikams ypatingai sustiprėjo gimus pirmagimei Marijai. Nuo tada ji ne tik prisideda, bet ir organizuoja labdaros akcijas. „Jau esu tai sakiusi, bet pasikartosiu – nėra tokio dalyko kaip svetimas vaikas“, – sako I. Kavaliauskaitė.

Kiek laiko užsiimate labdaringa veikla? 

Su mama augant vis aplankydavome vaikų namus, užaugus tai dariau savarankiškai, o atėjus dirbti į televiziją gyvenau kaip iki tol, bet norėjosi vardą išnaudoti ir geresniems tikslams. Jei tai, kad esi žinomas, gali padėti suburti daugiau žmonių, kodėl to nepadarius?

Galima tyliai daryti mažus gerus darbus, bet galima suburti tūkstančius mamų, kad surinktume kraitelius nepasiturinčioms šeimoms. Tai padarėme su „Mamyčių klubu“ prieš beveik 3 metus. Galima patiems aukoti sergantiems vaikams ir kviesti žmones, kurie mane seka, tai daryti kartu. Taip širdy atrodo teisinga: daryti tiek, kiek gali, su tuo, ką turi. 

Labdara, skirta vaikams, pradėjote užsiiminėti gimus dukrai. Prieš tai nepriklausėte jokiai labdaros organizacijai?

Iki vaikų gimimo prie labdarų prisidėdavau, o jiems gimus ėmiausi iniciatyvos jas organizuoti pati. Kažkodėl visada labdara asociavosi su pagalba vaikams, tiems, kurie neturi šeimų, kurių šeimoms sekasi prasčiau arba tiems, kurie serga. O gimus pirmagimei šis jausmas tik sustiprėjo. 

Kodėl pasirinkote bendradarbiauti būtent su Rimanto Kaukėnu labdaros fondu?

Susipažinusi su Rimantu nuoširdžiai susižavėjau jo užsidegimu padėti vėžiu sergantiems vaikams. Užteko tos pirmos pažinties, kad imčiau tapatintis su jo misija. Po aukciono, skirto rinkti lėšas jo fondui, susipažinus su keliais vaikais, galiu pasakyti, kad širdy visada bus vieta šiai misijai. Kartą susibičiuliavęs tampi amžinai atsakingas.

Kodėl kiekvienam, turinčiam galimybę yra svarbu prisidėti prie labdaros organizacijų?

Labdara nėra dalinama dėl to, kad jaučiame gailestį. Labdara reikia užsiimti dėl to, kad jaučiame meilę. Tad klausimas, kiek meilės turite savo širdyje? 

Prisijungusi prie projekto „Tapk Ambasadoriumi“ išsikėlėte sau tikslą – surinkti 3000 eur. ir išpildyti sergančių vaikų svajones. Visi ambasadoriai, įgyvendinę savo tikslus, išsikelia sau iššūkį. Koks bus jūsiškis?

Manau, kad vaikams visada smagu žaisti, tad aš siūlysiu vaikams pažaisti „televiziją“. Tie, kurie galės, vyks pasižiūrėti kaip vyksta televizijos filmavimai, o tiems, kuriems keliauti negalima, vistiek suorganizuosime pramogas ligoninėje. Galvoju, kad būtų puikus kino vakaras visiems kartu. Mes visi galime padėti finansais, kurių dėka galėsime pildyti sergančių vaikų svajones ir rūpintis trūkstamu gydymu. O mano iššūkio pramoga tiesiog džiugi žinutė, jog aukojant šiam fondui žengtas nors ir mažas žingsniukas, bet pavykęs. 

Manote, kad lietuviai – dosnūs žmonės? 

Nenoriu nieko absoliutinti, bet galiu pasakyti tik tiek, kad mane tikrai supa dosniai savo darbu, laiku ir lėšomis prie labdarų prisidedantys žmonės. 

Norintys prisidėti prie Indrės Kavaliauskaitės tikslo įgyvendinimo tai gali padaryti ČIA.

Skaitykite daugiau