Indrė Urbanavičienė: Ar Kalėdomis kvepiantis kremas tikrai geriausia dovana draugei?

Indrė Urbanavičienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Indrė Urbanavičienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Gražiausios metų šventės jau visai čia pat. Pradedame galvoti ir apie staigmenas – mamai, sesei, draugei. Ką dovanoti šiais metais? Juk norisi, kad dovanos tikrai patiktų ir būtų praktiškai panaudojamos. Beveik kiekvienai moteriai būtų malonu gauti odos priežiūros priemonių – gal veido kremo ar serumo, o gal gardžiai kvepiančio rankų ar kūno kremo, kurio kvapas primintų Kalėdas?

Taigi, apie tuos kvapnius kalėdinius pirkinius. Aš beveik kaip Grinčas kėsinuosi sugadinti jums šventes pasakydama, kad kone visi skaniai ir stipriai kvepiantys kremai yra pilni alergenų, kurie gali pakenkti – suerzinti ir alergizuoti odą. Ir jei tikrai savo geriausiai draugei linkite gero, norite, kad jos oda ilgiau išliktų graži ir jauna, tokios dovanos vertėtų atsisakyti. Jei sumanymo vis dėlto nekeisite, bent truputį pasigilinkite į produktų sudėtį.

Trumpai apie pačius kvapuose esančius alergenus. Oficialiai kol kas yra įvardyti tik 26 alergenai, tačiau jų sąrašas artimiausiu metu tikrai bus plečiamas ir sudarys daugiau nei 120 medžiagų. Tyrimai rodo, kad šios medžiagos kelia odą erzinančių reakcijų ir net jei atrodo, kad jūsų oda nereaguoja, neigiamų reakcijų joje vis tiek vyksta. Tų neigiamų reakcijų pasekmė – greičiau senstanti oda. Todėl jei norite būti garantuotos, jog tinkamai rūpinatės oda ir padarote viską, kad išsaugotumėte jos jaunystę, venkite veido priemonių su kvėpikliais.

Tiek sintetiniai kvėpikliai, tiek natūralūs eteriniai aliejai dalijasi visiškai tais pačiais alergenais ir turi vienodą erzinantį poveikį odai.

Kaip atpažinti šias medžiagas? Kvapuose esančių alergenų visada ieškokite pačiame sąrašo gale: jei jie viršija saugias kiekių ribas, privalo būti nurodyti produkto sudėtyje. Nevardysiu visų 26 alergenų – sąrašą tikrai galite rasti internete, bet keletą populiariausių paminėsiu. Tai linalool, limonene, geraniol, benzyl alcohol, anise alcohol, cinnamal, eugenol, coumarin ir kiti. Užbėgdama už akių natūralios kosmetikos ir eterinių aliejų mėgėjoms, iškart turiu pasakyti, kad visai nesvarbi kvapo kilmė – tiek sintetiniai kvėpikliai, tiek natūralūs eteriniai aliejai dalijasi visiškai tais pačiais alergenais ir turi vienodą erzinantį poveikį odai.

Ir dar viena svarbi detalė, kai kalbame apie kvapus ir juose esančias odą erzinančias medžiagas. Į tą kol kas neoficialų sąrašą tikrai įeis ir populiariausi kvapai, tarp jų ir kalėdiniai. Faktas tas, kad kuo skanesnis kvapas, tuo daugiau jame alergenų. Tai žinodamos, jau dabar galite atlikti savo kosmetikos stalelio inventorizaciją ir atsisakyti produktų, turinčių citrusų, mėtų, levandų, eukaliptų, anyžių, bergamočių, cinamonų, imbierų, nerolio, santalų, arbatmedžių, kvapiųjų kanangų, kitų panašių kvapų. Sutinku, kad lengva nebus, bet jei norite ilgiau turėti sveiką odą, tai padaryti būtina.

Taigi, mielosios, šventiniu laikotarpiu linkiu jums ne tik išrinkti puikias kalėdines dovanas savo mylimiausioms moterims, bet ir pasirūpinti dovana sau – dailesne ir sveikesne oda. Būkite atidesnės pirkdamos kosmetiką, venkite kvapų, o jei negalite prisiversti naudoti bekvapių grožio priemonių, bent jau perskaitykite etiketę ir įsitikinkite, kad sudėtyje nėra galinčių sujautrinti odą medžiagų. Gražių švenčių jums ir jūsų artimiesiems!

Indrė Urbanavičienė, seminarų lektorė ir knygos „Protingas grožis: švytinčios odos biblija“ autorė, „Driu Beauty“ kosmetikos kūrėja.