Inga Budrienė – apie R.Viršilos sužaloto sūnaus būklę, ankstesnius grasinimus ir laukiančią kovą

Inga Budrienė ir Remigijus Viršila / Loretos Kondratės ir kokfights.com nuotr.
Inga Budrienė ir Remigijus Viršila / Loretos Kondratės ir kokfights.com nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-03-14 08:02
AA

Kovo 12-ąją Kaune vykusį kovų renginį „Jungle King“ paženklino incidentas, kai vienas iš jo organizatorių Remigijus Viršila sužalojo nepilnametį verslininkų Ingos ir Dariaus Budrių sūnų Mantą. Kovotojas taip sureagavo į paauglio repo improvizacijas – esą vaikinas savo žodžiais jį išprovokavo. Tuo tarpu Inga Budrienė portalui Žmonės.lt pasakojo, kad sūnus R.Viršilos įžeidimų ir grasinimų sulaukė jau anksčiau, o dabartiniai jo veiksmai – nepateisinami ir apie juos tylėti nežada.

Po incidento „Jungle King“ ringe išaušęs pirmadienis Ingos Budrienės šeimai buvo neįprastas. „Visą dieną rūpinomės vaiku“, – portalui Žmonės.lt tikino verslininkė, galiausiai radusi laiko pasikalbėti apie nutikimą, kurio metu buvo sužalotas jos sūnus Mantas.

I.Budrienė patikino, kad jis šiuo metu jaučiasi neblogai, nors ir skundžiasi galvos svaiguliu, veidas – vis dar sutinęs, o apie smūgį primena didelė mėlynė.

„Smūgis buvo nemažas, tad važiavome pas medikus. Gydytojai jam išrašė vaistų, pasiūlė psichoterapeuto pagalbą, nes jis yra tokiam šoke, neprisimena detalių apie įvykį“, – sakė I.Budrienė.

Iš pradžių nekaltai ir saugiai atrodęs renginys, į kurį pašnekovė išleido savo jaunėlius sūnus, baigėsi visai kitaip, nei ji galėjo numatyti. Verslininkė Žmonės.lt pasakojo, kad nors apie „Jungle King“ anksčiau nebuvo girdėjusi, vaikai ją patikino, kad nepilnamečiai ten įleidžiami, o jie tenori parepuoti. Sūnų Mantą viliojo ir nugalėtojo laukiantis 500 eurų prizas.

„Sužinojau, kad freestail yra repo forma, kai ringe susiduriama žodžiais. Mantui tai patinka, jis domisi, kuria, o aš džiaugiuosi, kad jis susidomėjęs – vis kažką veikia. Vaikai man pasakė, kad bus linksmos, juokingos kovos. Viskas neatrodė pavojingai, bet pasirodo, kad gali tokie dalykai nutikti“, – Žmonės.lt sakė moteris.

Vis tik apie 22 valandą ji pasigedo sūnų, pradėjo jiems skambinti, bet jų mobilieji telefonai neveikė.

„Galvoju – kodėl taip ilgai vyksta tas renginys? Vėliau gavau žinutę iš vyruko, pas kurį Mantas lanko didžėjavimo pamokas, kad jis yra blogoje aplinkoje, vyksta muštynės ir kad nuvažiuotume jo pasiimti. Aišku, aš išsigandau. Paskui visi pradėjo siųsti video, iš draugų telefono paskambino ir vaikai, papasakojo, kas ten įvyko“, – apie sekmadienio vakaro įvykius pasakojo I.Budrienė.

Remigijus Viršila / Asmeninio albumo nuotr.

Ji pridūrė, kad niekas iš renginio organizatorių ar kitų atsakingų asmenų su ja nesusisiekė, tad iki atvykstant tėvams veiksmų turėjo imti patys vaikai ir jų draugai.

„Liepiau kuo greičiau kviesti policiją, nes jis (Remigijus Viršila – red.past.) sėdo į mašiną ir norėjo pabėgti iš įvykio vietos. Gerai, kad atsirado žmonių, kurie jo neišleido, užstojo kelią – visi viską buvo matę ir nufilmavę“, – sakė moteris.

Kai Inga su vyru Dariumi pasiekė įvykio vietą, jau buvo atvykę policijos pareigūnai ir greitosios medicinos pagalbos specialistai. Nukentėjusio paauglio šeima iš karto parašė pareiškimą, mat draugiškai spręsti konflikto nebuvo įmanoma. Inga stebėjosi, kad jų niekas neatsiprašė, nepasidomėjo Manto būkle, o šalia smurtavusio kovotojo buvusi jo draugė, dirbanti pradinių klasių mokytoja, taip pat neparodė jokio rūpesčio.

„Kol mes atvažiavom, vaikas buvo apsiverkęs, drebantis, išsigandęs, veidas visas ištinęs, akiniai palūžę. Visgi trenkė dvigubai didesnis suaugęs žmogus, o smūgis buvo nemažas, bet Viršila dar bandė jį apkaltinti, neva jį išprovokavo, nors buvo akivaizdu, kad Mantas pats neprisilietė, tik gynėsi išsigandęs. Mes supratome, kad bandoma išvengti atsakomybės ir turi įsikišti kas nors rimčiau“, – tvirtino I.Budrienė.

Inga Budrienė / Mariaus Vizbaro nuotr.

Inga atskleidė jau po incidento iš sūnaus sužinojusi, kad jį ir R.Viršilą sieja priešistorė. Pasirodo, kovotojas paaugliui grasino ir anksčiau – socialiniuose tinkluose svaidėsi įžeidimais, ketino jį sutikęs susidoroti.

„Mantas gal kažką pakomentavo po Viršilos daina ar įrašais, bet, kaip pats sakė, tai buvo bajerio forma. Mantas net jam rašė, kad čia prikolas, bazaras, o jis tiesiog puolė įvairiais negražiais žodžiais, – pasakoja I.Budrienė. – Kadangi Mantas yra kovotojas už tiesą, pasakė, kad jo neįžeidinės. Jis sugalvojo iškviesti Viršilą į repo dvikovą ir žodžiais „atsakyti už savo bazarą“, bet ne muštis. Nesugalvotum, kad suaugęs žmogus gali per viešą renginį trenkti vaikui. Viršila apsimeta, kad nežinojo, kiek Mantui metų, bet jis viską žinojo, tikrai jį atpažino.“

Kauno apskrities vyriausiasis policijas komisariatas anksčiau portalui Žmonės.lt teigė, kad dėl viešosios tvarkos pažeidimo yra pradėtas ikiteisminis tyrimas. Galimos bausmės – įvairios: nuo viešųjų darbų iki laisvės atėmimo. Pati Inga Budrienė įsitikinusi, kad prieš jos nepilnametį sūnų smurtavęs R.Viršila turi atsakyti už savo veiksmus. Ji taip pat mano, kad tokie renginiai turėtų būti uždrausti arba limituotas amžius, neleidžiama dalyvauti nepilnamečiams, nes juose nėra iki galo saugu.

„Dabar reikalą spręs institucijos, rytoj važiuojame į apklausą. Vis tiek jis yra suaugęs vyras, turintis daugybę sekėjų, darantis didžiulę įtaką ir rodantis pavyzdį jaunimui. Jis yra profesionalus kovotojas ir į visą šitą reikalą turi kitaip žiūrėti, o ne trenkti vaikui į galvą, už žodžius pulti muštis. Ne ant tų žmonių dabar papuolė, kad viską užglaistytume ir tylėtume. Tikrai taip nebus – viską viešinsime ir kovosime iki galo, nes Mantukas – mūsų vaikas“, – Žmonės.lt sakė I.Budrienė.