Interjero dizainerės patarimai: lauko terasoje – lyg Amazonės džiunglėse

Terasos interjeras. / „Domus galerijos“ nuotr.
Terasos interjeras. / „Domus galerijos“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-05-24 12:52
AA

Atšilus orams, keliamės į lauką. Susikūrus kraštovaizdžio interjerą, o namus atnaujinus vasariškomis spalvomis, pradedame galvoti apie kitą erdvę, kurioje šių metų laikotarpiu praleisime daugiau laiko. Tai – lauko terasa.

Salono „Decosense“ („Domus galerija“) vadovė Agnė Povilonytė pataria šiais metais terasą pagyvinti augalais, kad besiilsint patikėtumėte, jog esate Amazonės džiunglėse.

A.Povilonytė pabrėžia, kad šiais metais beliko tik plonytė linija, skirianti vidų ir lauką. Dažnas gamintojas tuos pačius baldus rekomenduoja naudoti tiek namuose, tiek ir terasoje. Vasariško stiliaus namuose rasite pintus, šviesių spalvų arba medinius, lengvų konstrukcijų baldus, kurie prigis ir lauko terasoje, ir ežero pakrantėje.

Amazonė derinama su minimalizmu

Salono vadovė išskiria tris pagrindinius apsektus, kurie padės sukurti stilingą terasą. Tai – Amazonė, natūralumas ir apšvietimas.

„Stilingoje terasoje turėtumėte sujungti minimalistinio dizaino baldus ir tikrą „amazonę“. Baldai iš natūralių medžiagų – vytelių, ratano arba medžio – puikiai derės augalų oazėje. Norint sukurti dar didesnį jaukumą, siūlome naudoti lauko šviestuvus arba išskirtinio dizaino šildytuvus, kurie taip pat skleidžia malonią šviesą“, – pataria dizainerė.

Kaip įsirengti jaukią lauko terasą (16 nuotr.)
+10

Terasoje – augalų „siena“

Paklausta, kokie daiktai yra būtini terasoje, dizainerė atsako, kad tai yra patogus krėslas, dekoratyvinės užuolaidos ar skėtis ir, be abejonės, daugybė augalų.

Kalbant apie augalus, A.Povilonytė dažnai susiduria su klientų klausimais, kaip derinti žalumą ir baldus vienoje erdvėje. Reikėtų prisiminti, kad augalai taip pat gali atlikti „sienų“ paskirtį – jie dažniausiai naudojami norint suformuoti tam tikrą zoną: pavyzdžiui, atskiriant poilsio zoną nuo valgomojo ar formuojant atskirą baseino plotą. Norint sukurti žaliąją oazę, Agnė pataria drąsiai dekoruoti sienas svyrančiais augalais.

Terasa. / Fotolia nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Gėlės, kurios gali žydėti pavėsyje. Patarimai, kaip prižiūrėti šiuos augalus

Egzotika alsuoja raudonais ir rožiniais atspalviais

Madingų spalvų paletė diktuoja dvejopą stilių. Vieni atspalviai tiks prabangiam, kiti – paprastam, vasariškam interjerui. Norėdami sukurti egzotišką, ryškų lauko interjerą, naudokite aukso ir raudonos atspalvius. Siekiant sukurti vėjavaikišką paplūdimio įspūdį, Agnė Povilonytė siūlo naudoti ypač madingą šviesiai rožinę spalvą, taip pat samaninius ir pilkus tonus.

Interjero dizainerė pataria, kuriant lauko terasos interjerą pasižvalgyti po garsių gamintojų Vincent Sheppard, Kettal svetaines ir taip pasisemti idėjų bei įkvėpimo.