„Receptų žinau daug ir įvairiausių“, – Žmonės.lt sako sostinės restorano „14 Horses“ šefas Andrius Kubilius. Savaitgalį jo gamintų ledų iš sniego ir kondensuoto pieno receptas apkeliavo socialinius tinklus.
„Nesitikėjau sulaukti tokios reakcijos. Paprasčiausiai naudojau pamiškėje, prie kurios gyvenu, surinktą švarų sniegą ir sumaišiau jį su kondensuotu pienu. Tai senas skautų receptas“, – sakė nuotraukos, sulaukusios daug dėmesio, autorius.
Sostinės „Senatorių pasaže“ įsikūrusio restorano šefas juokėsi, kad dauguma jo instagramo sekėjų iš pradžių nepatikėjo, jog jis rimtai pasiruošė štai tokį netikėtą skanumyną.
„Sulaukiau žinučių su klausimais, ar aš nejuokauju. Pasakiau, kad ne. Juk sniegas tėra sušalęs vanduo. Galima iš tokio ir šerbetą pasigaminti ir dar visokiausių dalykų. Tuos ledus galima gaminti su uogiene, ne tik su kondensuotu pienu. Visiškai fantazijos reikalas“, – komentavo šefas, politiko Andriaus Kubiliaus jaunesnysis sūnus.
Žmonės.lt jis sakė sunaudojęs penkis litrus sniego ir visą dėžutę kondensuoto pieno.
„Gavosi puodas ledas. Juos gardinti galima riešutais, razinomis. Skonio reikalas“, – šypsojosi šefas.
„Man tokie bandymai – įprastas dalykas, tiesiog to sniego pas mus jau seniausiai nebuvo“, – kalbėjo jis.
Medikai pataria atkreipti dėmesį į kelis dalykus
Sniego valgymas dažniausiai yra nepavojingas, tačiau vaistininkė Kristina Staivė pataria atkreipti dėmesį į kelias taisykles.
Sniegą sumaišius su kondensuotu pienu pavyksta puikūs ledai – tokiu ir panašiais ledų receptais socialiniuose tinkluose dalinosi ne vienas.
Vaistininkė sako, kad nesiimtų rekomenduoti valgyti sniego, nes jis nėra itin naudingas organizmui, tačiau jeigu norisi paragauti, vertėtų rinktis sniegą, kuris yra toliau nuo intensyvaus eismo, šviežiai iškritęs ir švarus. Toks sniegas nėra žalingas sveikatai.
„Dažniausiai sniegą valgo tik vaikai, o tėvai visą laiką baiminasi, ar taip jie sau nepakenks. Pasak kai kurių teorijų, kristalizuotas, vanduo, toks kaip sniegas, yra ir švaresnis, ir netgi sveikesnis mūsų organizmui. Jeigu valgomas tik prieš pusę dienos ar mažiau iškritęs sniegas, pavojaus sveikatai nėra“, – patikina K.Staivė.
Pasak jos, šia tema yra atlikta įvairių tyrimų, kurie patvirtino, kad kuo daugiau laiko praeina, tuo daugiau mikrobų ant sniego atsiranda.
Farmacininkė akcentuoja, kad jokiu būdu negalima valgyti sniego, kurio spalva pakitusi, nes taip galima pakenkti sveikatai. Tačiau jeigu sniegas yra šviežiai iškritęs, vienintelė sveikatos problema, kuri gali atsirasti, – peršalimas, todėl reikėtų apsiriboti ir tik paragauti sniego, o ne jo prisivalgyti.