Intuicija – moters slaptasis ginklas. Naudokitės juo!

Pasitikėkite savo intuicija / Fotolia nuotr.
Pasitikėkite savo intuicija / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-30 19:30
AA

Visi mes turime šeštuoju pojūčiu vadinamą intuiciją. Tačiau vyrų šis pojūtis yra kiek kitoks nei moterų. O mįslinga ir neretai iracionali moterų intuicija neretai tampa slaptuoju ginklu.

Vyrų intuicija labai logiška, o moterų dažniausiai būna visiškai iracionali ir neprognozuojama.

Daugelis vyrų tikriausiai vos perskaitę pavadinimą ims piktintis, neva jie turi ne ką prastesnę intuiciją nei moterys. Ir tai bus visiška tiesa, tačiau vyrų intuicija kur kas kitokia nei moterų. Ji kyla iš kūrybiško protavimo, yra išmąstyta, sumaniai suręsta. Akivaizdu, kad be tokios intuicijos pasaulis nieko būtų nesužinojęs apie A. Einšteino reliatyvumo teoriją, S. Dali ar da Vinčio kūrybą. Tačiau vyrų intuicija labai logiška, o moterų dažniausiai būna visiškai iracionali ir neprognozuojama. Juk kiekviena moters diena kupina nepastebimų sutapimų, keisčiausių nuojautų išsipildymo. Taigi nori nenori peršasi mintis, kad moterų psichika veikia kažin kaip kitaip.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vėžiai – paslapčių saugotojai ir intuicijos karaliai

Moters intuicija – lyg aiškiaregystė

Būsimų įvykių nuojautą yra išgyvenusi dažna moteris, nors reta gali apibūdinti tą nuojautą išprovokavusius ženklus. Vyrai ir su tuo nesutiktų, o tik pasišaipytų: „Ir ko tik toms moterims į galvą nešauna!“ Tačiau apie moterų nuojautą ne tik legendos sklando – spaudoje aprašytas ne vienas atvejis, kai tokia iracionali intuicija, labiau primenanti keistą užgaidą, išgelbėjo ne vieną gyvybę. Juk būna, kad žinote, jog nereikia kur nors eiti ar su kuo nors susitikti, o vėliau paaiškėja, kad toje vietoje ir tuo metu nutiko kas nors nelabai malonaus. Išties, kai reikia instinktyviai pasiduoti impulsui moterys yra neprilygstamos. Vadinasi, intuicija – moteriškas fenomenas.

Daugelis sakys, kad tai atsitiktinumas, tačiau gal prisimenate moterį, kuri net trisdešimt metų talkino „Scotland Yard“ policijai, kai profesionalus analitinis mąstymas paklaidindavo narpliojant bylas.

Galybė pasirinkimų. Kuris teisingas? / Fotolia nuotr.

Intuicijos antenos

Ir vis dėlto, galbūt galima kaip nors tą moterišką intuiciją paaiškinti. Mokslininkai daro vieną išvadą, kad motinystės instinktas turi didelės įtakos neįprastiems moterų gebėjimams. Juks motinystės instinktas įgimtas! Motina instinktyviai jaučia, kada vaikui gresia pavojus arba kai jam ko nors trūksta. Daugelis mamų gali ištisomis valandomis pasakoti, kaip patikimai veikia mamos ir vaiko telepatinis ryšys, kuriam įtakos neturi nei atstumas, nei kitos aplinkybės.

Kitas puikios intuicijos veiksnys – gebėjimas kur kas jautriau reaguoti į aplinkos emocinį foną ir jo svyravimus. Bendraudama su pačiais įvairiausiais žmonėmis moteris geba reaguoti į mažiausius nuotaikų niuansus. Kitaip sakant, į ore tvyrančią įtampą. Kaip tik emocingumą mokslininkai sieja su intuicijos galia. Pasak emocijų teorijos šalininkų, suvokti protu nematomus ir negirdimus dalykus gali pavykti tik tam, kas sugeba į pasaulį pažvelgti kito žmogaus akimis, įlįsti į kito „kailį“, pajausti kito pojūčiais. Abstraktus vyrų mąstymas šiuo atveju daug pralošia.

Atkreipkite dėmesį – kalbėdamas vyras visą dėmesį sutelkia į faktus, o moteris tuo pat metu įsimena ir šalutinius dalykus: veido išraišką, kūno kalbą, kvapus, gestus, ore tvyrojusią nuotaiką. O vėliau visa tai ji susieja su tam tikrais žmonėmis ir įvykiais.

Mergaitės ir berniukai auklėjami visiškai skirtingai. Mergaitės raginamos būti jautrios, įsiklausyti į kitus, o berniukai mokomi siekti, pažinti.

Ne paskutinėje vietoje aiškinanti intuicijos teoriją lieka ir auklėjimas. Nes mergaitės ir berniukai auklėjami visiškai skirtingai. Mergaitės raginamos būti jautrios, įsiklausyti į kitus, tenkinti kitų poreikius. O visa tai kaip tik ir ugdo intuiciją. Tuo tarpu berniukai yra raginami pažinti, laimėti, užkariauti. Todėl pamiršta įsiklausyti ir ilgainiui kur kas daugiau dėmesio ima skirti savo poreikiams.

Intuiciją galima ugdyti

Niekada nėra per vėlu ugdyti vienas ar kitas savo savybes ir save tobulinti. Taigi ir intuiciją galima sustiprinti. Štai keli patarimai:

  1. Pirmiausia reikia tikėti tuo, kad intuicija yra. Nes kiekvienas žmogus nuolat pajaučia intuicijos ženklus, tačiau dažnas neįsiklauso į save.
  2. Kiekvieno žmogaus gyvenime pasitaiko situacijų, kada reikia ką nors nuspręsti, pasirinkti. Tai puikus būdas ugdyti intuiciją. Sąmoningai užduokite sau klausimą, kurį kelią rinktis, ir laukite atsakymo. Jis nebus akivaizdus, svarbu stebėti aplinkybes ir jums duodamus ženklus, įsiklausyti į savo vidų širdį, ne protą.
  3. Nuolat stebėkite save, kaip jaučiatės, kokie jausmai kyla ir pan. Visa tai – intuicijos ženklai. Kuo daugiau dėmesio tam teikiame, tuo aiškiau kalba mūsų intuicija: išgirstame reikiamus garsus, žodžius, pajaučiame kūno skleidžiamus signalus, nuotaikos pokyčius.
  4. Išmokyte kasdien šiek tiek laiko praleisti vieni, pabūti tyloje, išvalyti savo mintis, įsiklausyti į save, visiškai atsipalaiduoti.
  5. Ir, žinoma, vadovaukitės savo intuicija. Tai padeda stiprinti pasitikėjimą savo jėgomis ir dar daugiau dėl to darbuotis.