Intymumas: daug kas priklauso nuo pasitikėjimo savimi!

Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Kai atmosfera kaista, o drabužių ant kūnų lieka vis mažiau, kartais dilgteli: o gal pasirodysiu partneriui nepakankamai patraukli? Kaip nepasiduoti tokioms mintims, kurios gali išvaikyti visą aistros žavesį, pataria seksologė Lou Paget.

Filmai, reklama ir žiniasklaida mums demonstruoja idealų moters įvaizdį – palyginusios jį su savimi, be jokios abejonės, nusivilsime. Nes juk turime tiek trūkumų! Kažkas mesteli mums frazę apie putlius skruostus ar veržiantį sijoną – juk iškart susinerviname. Pradedame įsivaizduoti, ką apie mus mano kiti, imame gėdytis savo figūros ir tiesiog susipykstame su savo kūnu – o tai kenkia intymiam gyvenimui.

Kalifornietė seksologė Lou Peget jau daugelį metų veda seminarus apie tai, kaip moterims vėl pamilti savo kūną ir džiaugtis seksualiniu gyvenimu.

Geriausi meilužiai – ne idealių kūnų savininkai

Paslaptis – ne kūno sudėjimas, o aistringas troškimas būti su tam tikru žmogumi. Geriausi meilužiai negalvoja, kaip jie atrodo ar kaip elgiasi, – jie atsiduoda minutės žavesiui, nesukdami galvos, ką apie juos pagalvos. Jie dažnai juokauja, nes humoras leidžia ne taip rimtai vertinti save. Patikėkite, jūsų partneriui lovoje visiškai nerūpi jūsų celiulitas ar kiek per platūs klubai, jam rūpite jūs. Vyrams patinka apvalios formos – daugiau vyrų teikia pirmenybę moteriškoms moterims, o ne sulysusiems modeliams.

Prisilietimas yra būdas partneriui patvirtinti, kad jis mums – ypatingas.

Svarbiausia – ne surepetuoti kokius nors ypatingus veiksmus, o parodyti dėmesį vienas kitam. Mes visi tuoj pat sureaguojame į komplimentus: jei mums sako, kad esame gražios, protingos, ypatingos, tikrai džiaugiamės tokiu dėmesiu. Geri meilužiai, kaip sakoma, „neatitraukia rankų vienas nuo kito“ – prisilietimas yra būdas partneriui patvirtinti, kad jis mums – ypatingas. Kai leidžiame kam nors liestis prie mūsų, tarsi patvirtiname, kad tas žmogus mums daug reiškia.

Prisilietimas – tai ne tik sekso preliudija. Galima tiesiog praeinant pro mylimą žmogų spustelti jo ranką ar paliesti petį. Vienas vyriškis prisipažino: „Kai prie manęs taip prisiliečia, jaučiu, kad esu mylimas, tai netikėta glamonė, skirta tik man“. Visą gyvenimą vyras ieško moters, kuri prie jo prisilies taip, kaip jam norisi. Kai moteris jį apkabina, ji tarsi siunčia jam signalą apie jo patrauklumą ir apie tai, kas galėtų įvykti paskui.

Pasistenkite įsivaizduoti, kaip atrodote partnerio akyse

Daugumai moterų įdomu, kokias jas mato partneris. Nusirenkite, atsistokite prieš didelį veidrodį ir įsižiūrėkite į savo atvaizdą iš visų pusių. Jei jau norisi paniškai surikti: „O Dieve, tik ne tai!“, pagalvokite: gal jaustumėtės kur kas natūraliau, jei žinotumėte, kokiu rakursu sau atrodote gražiausia? Tačiau čia tik jūsų nuomonė. Kartais partneriui ypač patinka tai, ko mes pačios nekenčiame: pavyzdžiui, mažesnė krūtinė ar minkštas pilvukas. Jei jūs to niekada jo neklausėte, tai ir nežinote. Tačiau jei vis dėlto jaučiate, kad kompleksuosite dėl savo išvaizdos, tas kūno dalis, kurios jums atrodo mažiau patrauklios, galite pridengti kokiu nors seksualiu drabužėliu. Kartais korsetai ar gracijos padaro tikrus stebuklus su talija…

Tik jūs žinote, kaip pasijusti geriau

Jei jūs jaučiatės įsitempusi prieš būsimą pasimatymą, tikriausiai žinote, kaip geriausia atsipalaiduoti: vienoms tinka muzika, kitoms – masažas, trečioms – meditacija. Dar vienas svarbus dalykas – rūpinimasis savimi: jei į save nekreipiate per daug dėmesio, bus tikrai sunku jaustis užtikrintai. Ir pats svarbiausias dalykas – tegul apie jūsų patrauklumą nesprendžia svarstyklių rodmenys…

Nieko nėra seksualesnio už pasitikėjimą

Niekas taip netraukia, kaip žmogus, patenkintas savo kūnu. Ir tai neturi nieko bendra su narciziškumu. Patenkinta savo išvaizda moteris jau savaime skleidžia seksualius kerus, kuriems sunku atsispirti.

Reklamose matome kūnus, kurie realybėje neegzistuoja

Mes dažnai lyginame savo kūną su liesa paaugle reklamoje, kuri niekada nesilaukė kūdikio, negimdė, jo nemaitino, kuri neturėjo sveikatos problemų, gyvenimiškų bėdų ir stresų darbe. Modelis buvo paruoštas fotosesijai – su juo dirbo stilistai, vizažistai, buvo kuriamas tam tikras apšvietimas, o vėliau iš kelių dešimčių ar šimtų nuotraukų atrinkta viena ir ji dar buvo retušuota. Tokios moters jūs niekada nesutiksite gatvėje! Kai žiūrime porno filmus, įsivaizduojame, kad taip būna ir gyvenime: o gyvenime viskas vyksta kur kas negrabiau. Tikras seksas kartais būna juokingas ar nuobodokas, visai ne toks, kokį mums demonstruoja filmuose.

Todėl neleiskite, kad virtualybė susuktų jums galvą. Jei moteris vertina savo kūną, myli jį ir rūpinasi juo, tai persiduos ir jos partneriui. O vyro troškimą užvaldyti jos kūną ir norą būti su ja moteris priims su malonumu ir ramiu pasitikėjimu savimi.

Skaitykite daugiau