Įpročiai, kurie sendina. Jų verta atsikratyti nedvejojant

Moters veidas / Fotolia nuotr.
Moters veidas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-20 09:00
AA

Grožis – neišsemiama tema. O apie senėjimą ir priemones, kaip sustabdyti šį neišvengiamą procesą, kalbama dar daugiau. Tačiau net sveikas maistas, kasdien tepami kremai menkai padės, jei laikysitės įpročių, kurie sendina.

Įprotis naktinėti

O apie senėjimą ir priemones, kaip sustabdyti šį neišvengiamą procesą, kalbama dar daugiau. Tačiau net sveikas maistas, kasdien tepami kremai menkai padės, jei laikysitės įpročių, kurie sendina.

Kai pasaulis toks skubus, daugeliui neužtenka 24 paros valandų, kad galėtų nuveikti susikaupusius darbus. Dažnas mūsų dirba viršvalandžius, todėl namie grįžta vėlai, o miegoti eina dar vėliau. Kaip žinia, įprotis naktinėti tikrai neprideda grožio, bet dar ir sendina. Ryte atrodote pavargę, užtinę, jaučiatės mieguisti – visi požymiai, kad organizmui trūksta poilsio. O kaip manote, organizmas reaguoja, jei tai tęsiasi nuolat? Prašo poilsio, tad jaučiatės nuolat be energijos. Kasdienė rutina ir miego režimas – labai svarbus norint išlaikyti grožį kuo ilgiau. Stenkitės kasdien eiti anksčiau miegoti, atminkite kai kuriems gali reikėti ir 9–10 val. miego, tad nemanykite, kad po 6 val. naktinio poilsio jausitės žvaliai ir atrodysite gerai.

Netinkama miego poza

Miegas, aišku, padeda išsaugoti grožį. Tačiau vien pakankamo skaičiaus valandų poilsio negana. Būtina pasirinkti ir tinkamą miegojimo pozą, antraip pabudę atrodysite ne tik nepailsėję, bet dar ir pavargę. Svarbu žinoti, kad prigulę ant šono ar pilvo galite pabusti su visai nepageidaujamais raukšlelių ruožais, kurie lieka po nakties. Ką daryti? Ogi geriausia miegoti ant nugaros, taip nesusidarys raukšlių, kurios nesuteikia jaunystės įspūdžio. Tokį patarimą duoda ir grožio specialistai, nors jis paprastas, bet išties veiksmingas.

Pomėgis degintis

Įdegusi ruda oda atrodo patraukliau, tačiau įprotis vaikščioti į soliariumus ne tik neprideda jaunystės, bet paspartina senėjimo procesą. Ką daryti, jei perbalusiai vaikščioti nesinori, o rusva oda labiau vilioja? Pirmiausiai, jei negalite atsisakyti soliariumų, tada bent sumažinkite apsilankymų kiekį, po procedūros visada odą palepinkite kremu, kad ji neišsausėti, taip pat naudokite kremą, kuris apsaugos nuo UV spindulių. Ir svarbiausia – saikas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kas nutinka, kai nustojate naudoti kosmetiką

Moters veidas / Fotolia nuotr.

Daug laiko praleidžiate sėdėdami

Šiais laikais žmonės labai daug laiko praleidžia sėdėdami: darbuose, automobiliuose, namuose... Taip rizikuojama priaugti svorio, susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Juk neretai skundžiatės, kad jaučiatės, kaip senukas. Kad taip nesijaustumėte ir nepasentumėte anksčiau laiko, daugiau judėkite: vaikščiokite, bėgiokite, užsiimkite mėgstama sporto šaka. Tai sugrąžins jaunystės pojūtį ir nutolins senatvę.

Nuolatinis lepinimasis saldumynais

Dabar tik ir girdime, kad cukrus visur, kad jis – baltoji mirtis... Panikuojam ne be reikalo. Beje, jis taip pat ir senėjimo priežastis. Mėgstate kasdien sukirsti po šokoladuką, kavos negalite gerti be saldaus skanėsto, o į arbatą beriatės net kelis šaukštelius cukraus? Per didelis jo vartojimas tikrai nepadeda jūsų odai atrodyti jaunesniems. Cukrus gali sutrikdyti kolageno skaidulų gamybą. Be to, saldus maistas padidina insulino lygį kraujyje, todėl susitraukia odos kraujagyslės, oda tampa minkšta, suglemba, gali padidėti uždegimų tikimybė. Aišku, jei įpročio suvalgyti šokolado gabalėlį prie kavos negalite atsisakyti, tuomet bet gėrimą saldinkite mažiau ar išvis nesaldinkite.

Rūkymas ir graži oda – nesuderinama

Rūkymo poveikis odai – neapsakomai žalingas. Net jei jūsų genai puikūs, o oda be priekaištų, rūkydami ją sendina kelis kartus greičiau. Oda praranda spindesį, papilkėja, netenka natūralios spalvos. Beje, šis žalingas įprotis skatina raukšlių atsiradimą (aplink akis, lūpas, burną), oda greičiau suglemba, dingsta elastingumas. Kuo ilgiau ir daugiau cigarečių surūkoma, tuo daroma didesnė žala odai, o žmogus neabejotinai atrodo kur kas senesnis.

Žala, jei nenusivalote makiažo prieš miegą

Viena didžiausių grožio klaidų, kurias daro moterys, – nenusivalo makiažo. Nors, atrodo, tai yra elementarus kasdienė higienos procesas, kai kurios mano, kad jei miega su makiažu, nieko blogo nedaro. Tačiau labai klysta, nes nenuvalyta oda sunkiau kvėpuoja, ant jos kaupiasi nešvarumų, o visa tai turi įtakos odos grožiui – ji gali pradėti senti anksčiau laiko, greičiau atsiranda raukšlelių, oda sausėja. Apskritai odai reikėtų kuo dažniau leisti pakvėpuoti, palepinti natūraliomis kaukėmis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Specialistė: „Gydantis aknę, reikia kantrybės“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!