Brigita Petrulė – Ir sveika, ir skanu

Brigita Petrulė / Jurgitos Vaskel nuotrauka
DOVILĖ LEBRIKAITĖ
Šaltinis: Žmonės
AA

„Anksčiau nebuvau iš tų žmonių, kurie virtuvėje leidžia daug laiko. Tačiau skaniai valgyti mėgau visada“, – šypsodamasi prisipažįsta Ispanijoje namus susikūrusi sveikos gyvensenos trenerė Brigita PETRULĖ (31). Ką tik pasirodžiusioje kulinarinėje knygoje „Geros savijautos virtuvė“ ji suderino dvi savo aistras – sveiką gyvenimo būdą ir labai gardų maistą.

Sveikesne gyvensena Brigita susidomėjo pradėjusi su vyru planuoti vaikus. „Norėjau jiems būti pavyzdys, tad buvau įsitikinusi, kad turiu pakeisti gyvenimo būdą dar prieš pastodama. Vakarėlius su draugais iškeičiau į sportą, visiškai atsisakiau alkoholio, pradėjau mokytis mitybos, gerų įpročių ir psichologijos paslapčių. Mano kelias nebuvo ilgas, pokyčiai įvyko labai greitai ir gyvenimas tiesiog apvirto, tačiau naujų dalykų mokausi nuolatos. Tas kelias niekada nesibaigia“, – atvirauja.

Išvydusi, kaip pasikeitė jos gyvenimo kokybė, moteris sumanė, kad galėtų ir kitiems padėti jaustis geriau. Jau penkerius metus Brigita – sveikos gyvensenos trenerė. „Mano supratimu, sveika gyvensena – tai sveikas požiūris į maistą, judėjimą ir poilsį. Tai nuoširdus ir geras elgesys su savimi, taip pat savo kūno pažinimas ir jo galimybių suvokimas“, – tikina ji.

Brigita penkerių metukų sūnų Mathejų ir netrukus antrąjį gimtadienį švęsiančią dukrą Brianą augina pagal tuos pačius sveikatingumo principus, kuriais vadovaujasi pati. „Tikiu, kad vaikų mitybos įpročiai formuojasi dar motinos įsčiose. Jie būna tokie, kokius turi arba nori suformuoti tėvai. Dvimečiai negali patys nueiti į parduotuvę ir nusipirkti pieniškų dešrelių, tiesa?

Vaikai net nežino, kas yra tos dešrelės, kol tėvai jų neduoda. Lygiai taip pat jie nežino ir saldainių, – pasakoja ji. – Mano dukrytė noriai valgo viską, ką ir aš. Ji netgi nori sportuoti kartu, kartoja mano judesius. Kuo dažniau atliekame tam tikrus veiksmus, tuo greičiau jie tampa įprasti vaikams. Jeigu mes, tėvai, nuolat būsime aktyvūs, ir vaikai įpras tokie būti. Jeigu mes valgysime sveikai, taip valgys ir jie.“

 

Skaitykite daugiau