Irena Marozienė – apie sudėtingas operacijas, menopauzę ir paslaptį, kuri padeda įveikti sunkumus

Irena Marozienė / Asmeninio albumo ir laidos „Sveikas rytojus“ nuotr.
Irena Marozienė / Asmeninio albumo ir laidos „Sveikas rytojus“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-05-23 16:01
AA

Karščio pylimai, prakaitavimas, nuotaikos ir seksualiniai pokyčiai yra dažni menopauzės simptomai, keliantys nerimą artėjančiai prie vidurio amžiaus moteriai. Tiksliai nustatyti menopauzės pradžią yra sudėtinga. Tam įtakos turi gyvenimo būdas, fizinis aktyvumas, svoris, mitybos, poilsio ir žalingi įpročiai, išgyvenamų teigiamų emocijų ir streso santykis.  

Laidoje „Sveikas rytojus“ savo patirtimi pasidalino ir daugiau nei 30 metų restoranų versle besisukanti Irena Marozienė (63). Visada energinga ir optimistiška moteris laidoje pabrėžė, jog atėjus brandai, moteriai svarbiausia yra pagarba sau ir sveikata.

„Per gyvenimą turėjau keletą gana sudėtingų operacijų, viena jų – stuburo, po kurios pusę metų negalėjau vaikščioti. Gyvenime buvo visko, tačiau pagrindinė paslaptis yra susitvarkyti su savo galva“, – kalbėjo I.Marozienė.

Verslininkė išskyrė, jog net ir užklupus sunkumams, labai svarbu yra dirbti su savimi ir nepasiduoti.

„Džiaugiuosi, jog sulaukiau tiek metų – daug kas nesulaukia tiek, kiek aš turiu. Tai ir reikia švęsti!“ – sakė moteris.

Irena Marozienė / Asmeninio albumo nuotr.

Kokia bus menopauzės eiga, numatyti yra sudėtinga, nes tai labai individualu: vienoms moterims tenka taikytis su nemaloniais pojūčiais dešimt ar daugiau metų, o kitos paprasčiausiai nieko nepajaučia.

I.Marozienė pasakojo esanti jauniausia iš keturių seserų ir sakė, jog geriausias pamokas bei patarimus ji gavo iš vyresnių seserų.

„Prasidėjus menopauzės laikotarpiui, pasiskambinau sesėms ir, pasirodo, mūsų šeimos moterys nesusidūrė su dažnai menopauzės metu iškylančiais sunkumais. Nebuvo jokio prakaitavimo, nepriaugau papildomo svorio“, – pasakojo verslininkė.

Pasak I.Marozienės, reikia susitaikyti, jog su amžiumi organizmas keičiasi.

„Organizmas sensta natūraliai – kartais tam įtakos turi likimas, genetika. Labai svarbu kartą metuose eiti pasidaryti organizmo „techninę apžiūrą“. Moterims būtina apsilankyti pas ginekologą, krūtų specialistą, atlikti kraujo tyrimus, vidaus organų echoskopiją. Jei to nedarai, gali būti siurprizų“, – sakė I.Marozienė.

Verslininkė pasakojo, jog pajutusi papildų stygių kliaujasi net dviejų skirtingų specialistų nuomonėmis.

„Paklausiusi gydytojų rekomendacijų, dar pasikonsultuoju su vaistininku. Paklausiu ir renkuosi tą variantą, kuris sutampa. Manau, jog labai svarbu yra pasikliauti specialistais“, – kalbėjo I.Marozienė.

Moteris pabrėžė, jog net ir menopauzės metu gyvenimas nesustoja, o kai keliauji, dirbi, aktyviai gyveni, nėra kada ir pagalvoti, ar tau jau prasidėjo menopauzė, ar dar ne.

Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą per TV8.

Fotogalerija:

Irena Marozienė (40 nuotr.)
+34