Iš areštinės paleisto L.Suodaičio komentaras: „Nesu Viktorijai nė šiurkštesnio žodžio pasakęs“

Laurynas Suodaitis  / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Laurynas Suodaitis / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: 15min
A
A

Trečiadienio popietę verslininkas Laurynas Suodaitis davė komentarą žiniasklaidai po to, kai buvo paleistas iš Vilniaus policijos komisariato areštinės. Čia jis uždarytas antradienio vakarą, po namuose kilusio smurtinio konflikto su žmona Viktoriją Siegel-Suodaite.

Antradienio vakarą verslininkų Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio namuose įvyko konfliktas, kurio metu, kaip teigia policija, vyras smurtavo prieš žmoną. L.Suodaitis buvo uždarytas į Vilniaus policijos komisariato areštinę, kur trečiadienį buvo apklaustas ir tos pačios dienos popietę paleistas.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai tenkino prokuroro prašymą ir įtariamajam skyrė kardomąją priemonę – įpareigojimą 2 mėnesius gyventi atskirai (skyriumi) nuo nukentėjusiosios, pranešė prokuratūra.

Šiuo metu atliekami būtini tyrimui veiksmai, renkami reikšmingi duomenys, siekiant išsiaiškinti įvykio aplinkybes.

Išėjęs iš areštinės, Laurynas Suodaitis davė komentarą žiniasklaidai, kuriame akcentavo, jog prieš savo žmoną Viktoriją nėra pakėlęs rankos.

„Aš jums daug ko pasakyti negaliu, nes visos aplinkybės yra ikiteisminio tyrimo detalės. Noriu padėkoti pareigūnams už labai aktyvų darbą, civilizuotą požiūrį. Advokatas įspėjo, kad viskas jau viešoje erdvėje, noriu pasakyti, kad savo žmonos esu ranka gyvenime nelietęs, nesu leidęs net šiurkštesnio žodžio pasakyti“, – žiniasklaidai teigė Laurynas Suodaitis. ​

Laurynas Suodaitis
Laurynas Suodaitis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

​ Anot Lauryno, jam apmaudu, kad šeima gavo dėmesio tokiomis aplinkybėmis.

„Vakarykštė ši pusiau maloni viešnagė šitoje įstaigoje buvo siurprizas, bet labai džiaugiuosi, kad viskas civilizuotai. Gaila, kad mūsų šeima papuolė į šitą situaciją, gaila vaikų, kurie joje atsidūrė.

Anksčiau su žmona turėdavome šarmingesnių įvykių, kad gautume jūsų dėmesį.“

Žurnalistams paklausus, kur šiuo metu yra vaikai, Laurynas atskleidė, jog su artimaisiais. Jis dar kartą pabrėžė, jog prieš Viktoriją nesmurtavo.

„Man namie paskutiniu metu sakydavo, kad kai šį straipsnį įrašo į bylą, vyras visada kaltas. Tada gražiai atrodo antraštėse, o kaip viskas baigiasi, nelabai kam įdomu. Viską parodys ikiteisminis tyrimas, visos aplinkybės sudėliotos“, – tikino jis.

Ar prireikė medikų pagalbos, nepasakė. Pridėjo, kad dabar važiuoja pailsėti, o šią situaciją vertina ne kaip.

„Kaip galima vertinti, ne pati maloniausia patirtis, niekam nelinkėčiau čia pakliūti, bet pareigūnai labai profesionalūs. Neturiu nieko blogo pasakyti, ačiū labai. Kai žmonės papuola į tokią situaciją, patys suprantat.“

Vilniaus policijos atstovas Tomas Bražėnas sakė, kad moteris informavo, jog vyras žodinio konflikto metu sudavė kelis smūgius. Anot pranešimo, smūgiai buvo suduoti į galvos sritį.

Trečiadienį pasklidus žiniai apie incidentą Suodaičių namuose, portalas Žmonės.lt bandė susisiekti su Viktorija Siegel, tačiau skambinant telefonu ji neatsiliepė.

Visgi kiek vėliau apie konfliktą ji prabilo socialiniuose tinkluose.

„Esu sukrėsta, ištikta šoko, pažeminta. Daugiau negaliu nieko kol kas parašyti. Kiekvienas žodis dabar – neapsakomai sunkus. Atima visas jėgas. Tenoriu padėkoti medikams už pagalbą ir pareigūnams už greitį“, – rašė V.Siegel.

Portalo Žmonės.lt žiniomis, konfliktas Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio namuose įvyko balandžio 4 d. apie 21 val. 49 min.

Vilniaus rajono Geležių kaime vykusio konflikto metu vyras galimai smurtavo prieš moterį. Žmonės.lt žiniomis, buvo iškviesta greitoji pagalba, o L.Suodaitis uždarytas į areštinę.

Dėl šio konflikto pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 2 d.

Žmonės.lt kreipėsi ir į Danielių Bunkų, buvusį V.Siegel partnerį ir dukros Nicole tėvą, tačiau jis tikino, kad apie tai žinių neturi.

„Nieko nežinau“, – portalui komentavo jis.

140 straipsnis Baudžiamajame kodekse (BK) pavadintas „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“. 2-oji jo dalis yra „sunkesnė“, nes reglamentuoja atsakomybę už nusikalstamas veikas labiau pažeidžiamų asmenų – tai yra savo artimo giminaičio ar šeimos nario atžvilgiu.

Tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė artimajam fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų, nurodoma BK.

Anot Vilniaus apskrities policijos, kai pranešama apie galimo smurto atvejus vaikus auginančiose šeimose, pareigūnai pagal bendrą tvarką informuoja apie tai ir Vaiko teisių apsaugos specialistus.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba