Iš nieko sukurti viską: kaip Ieva Krivickaitė ir „Raudonos nosys“ pildė Kalėdines vaikų svajones
Sakoma, kad Kalėdos stebuklų metas, gali būti, kad tai tiesa. Didžiųjų metų švenčių išvakarėse Ievos Krivickaitės fondas „Ne apie mane“ ir „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ suvienijo jėgas, kad išpildytų sudėtingomis sąlygomis augančių vaikų svajones. Plungėje, Panevėžyje ir Vilniuje per tris dienas šeimas pasiekė būtinosios buities priemonės, Kalėdinės dovanos ir gydytojų klounų improvizuoti apsilankymai. Vieni vaikai neišpaka
„Sergančius ir skurstančius vaikus lankau nuo paauglystės – taip ilgainiui ir atsirado gerumo fondas „Ne apie mane“. Kartu su geradariais rūpinamės sergančiais, skurstančiais, meilės ir maisto stokojančiais vaikais. Savanoriaudama ligoninėse ir susipažinau su gydytojais klounais, o juokas po jų vizitų palatose aidėdavo dar ilgai. Tai paliko didelį įspūdį. Šiemet netikėtai kilo idėja apjungti jėgas ir sukurti vaikams neišdildomų įspūdžių. Žinau, kad šypsantis galima pakelti visus sunkumus, nėra didesnės dovanos, kurią galėtume atvežti į šiuos namus“, – pasakoja Ieva Krivickaitė fondo „Ne apie mane“ įkūrėja.
Žmonės Ievą įsileidžia į savo gyvenimą ir namus, o juose kartais nėra nei arbatos bei vandentiekio, kad arbatą užvirinti. Tai šeimos kurios dėl kažkokių susiklosčiusių situacijų gyvena nepritekliuje, augina daug vaikų, turi priklausomybių, neturi socialinių įgūdžių arba išgyvena laikinus, bet didelius sunkumus kuriuose vieni, be pagalbos negali pilnai pasirūpinti savo vaikais.
„Ne apie mane“ komanda ir „Raudonos nosys“ atvyko it Kalėdinis ekspresas iš kino filmo – nešini dovanomis ir jausmu, kad ateinantis pusvalandis įsimins ilgam. Vieni vaikai drąsiai ir nekantriai nėrė į žaidimą vos pravėrus duris, kiti buvo kuklesni, tačiau visų iki vieno akys suspindo pamačius neįprastus svečius. Jautėsi kaip jaudinasi mažos širdelės ir koks didžiulis tai įvykis. Atrodo lyg Kalėdos įsiveržė į paprastus ir ne visada šiltus namus ir apgaubė burbulų, tyro gyvenimiško džiaugsmo ir juoko šydu. Priešistorės ir aplinkybės, kuriose gyvena šie vaikai, baisiai sudėtingos, nepaisant to vaikai yra vaikai – visi jie nori žaisti. Klounai yra tie, kurie gali sukurti jausmą, kad tu esi svarbus šiame pasaulyje, žiūrėti į akis ir skirti besąlygišką dėmesį. Kaip sakė Ieva po pirmosios dienos apsilankymų: „Dovanos yra priežastis ateiti į namus. O prieš miegą ar kai baisu, ar liūdna, ar kai skriaudžia, gi šildomės atsiminimuose ir burbuluose“.
„Kai Ieva pasiūlė šią idėją, iškart švystelėjo mintis – kaip čia suspėti, tempas šventiniu laikotarpiu didžiulis. Pasitarėme su komanda ir supratome, kad mums garbė prisidėti ir atrasime resursų, nes tai graži draugystė vardan prasmingo tikslo. Klounai turi būti stiprūs iš nieko sukurti viską – vis kartoja mūsų klounados lektoriai. Jeigu klounai gali atliepti nepatenkintus emocinius poreikius, atnešti naujų įkvėpimų į sudėtingą šių vaikų gyvenimą – tai mūsų misija. Šioms šeimoms kasdienybė nėra lengva, paragauti cirko, patirti klounados ir humoro nuostabą, manau, tai emociškai brangi dovana. Kiekvieno apsilankymo metu klounai jautėsi mylimi ir jautė begalinį dėkingumą“, – dalinasi Indrė Mickevičiūtė-Petrauskienė, „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ meno vadovė.
Pasak Ievos, fondo komanda girdi šeimų būtinuosius poreikius, bet ir skatina vaikus paprasčiausiai svajoti bei ieško kaip tas svajones išpildyti! Norisi, kad vaikai turėtų svajonių, tikėtų žmonių gerumu, atrastų savo supergalias. Tai paprastai pavyksta ne iškart, lankantis nuolat, kuriant ryšį ir pasitikėjimą. „Didžiausią įspūdį kaskart palieka tai, kaip vaikai, kurie užauga ne visada turėdami ką valgyti ar net kur miegoti, viskame randa kaip žaisti ir šypsosi. Dažnai galvoju kad jie savo gyvenimą priėmę tokį koks jis yra labiau nei kad aš galiu priimt saviškį“, – prideda Ieva.
Šeimų, kurioms padeda „Ne apie mane“ fondas, skaičius kinta, bet nestipriai – globoja apie 150 vaikų. „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ veikia jau 14-us metus ir pradžiugino daugiau nei 220 tūkstančių Lietuvos vaikų ir senjorų. Per humorą ir klounadą „Raudonos nosys“ kuria emocinį pokytį tiems, kam labiausiai to trūksta.