Turkų kilmės reperis Sezzy prašo pagalbos žemės drebėjimo aukoms: „Širdis plyšta“

Reperis Sezzy prašo pagalbos nuo Žemės drebėjimo nukentėjusiai Turkijai / Scanpix ir asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, BNS
AA

Pirmadienį Turkiją ir Siriją supurtė itin stiprus žemės drebėjimas, kuris pasiglemžė tūkstančius gyvybių bei sujaudino visą pasaulį. Į šį kraupų įvykį sureagavo ir iš Turkijos kilęs reperis Sezzy, kuris savo įrašu kreipėsi į žmones, prašydamas pagalbos tautiečiams.

„Sveiki visi.

Labai reikia jūsų pagalbos. Sunku filmuoti ir kalbėti apie tai, bet trumpai tarant, mano, atsiprašau mūsų, mylima šalis turi didžiausią nelaimę istorijoje ir labai norisi, kad Lietuva padėtų.

Apytiksliai pusę milijono Lietuvių atostogauja pas mus ir tai kai kurie kartoja net 10 vasarų iš eilės.

Dabar visi, kurie jus aptarnauja ir priima į mūsų šalį, prašo pagalbos.

Mano manymu, neteksime apie 200 tūkst. žmonių ir galbūt trigubai daugiau neturės kur gyventi. Širdis plyšta“, – rašė reperis Sezzy ir pasidalijo nuotraukomis, kokios pagalbos šiuo metu trūksta.

Norintys paaukoti, tai gali padaryti tiesiogiai per AFAD, Raudonojo pusmėnulio ir Religijos reikalų direktorato tinklalapius:

  • https://www.kizilay.org.tr/Bagis/BagisYap/404/pazarcik-depremi-bagisi
  • https://www.afad.gov.tr/depremkampanyasi2
  • https://bagis.tdv.org/afet/deprem-25

Sezzy pasidalijo ir žemės drebėjimo aukoms šiuo metu reikalingiausių daiktų sąrašu. Tai – žieminiai drabužiai (striukės, paltai, megztiniai, pirštinės, šalikai, kojinės, apatiniai), auliniai batai, antklodės, miegmaišiai, viryklės, maistas (ilgo galiojimo maisto produktai: makaronai, kruopos, miltai, aliejus, konservai, cukrus, sausi pusryčiai), visų rūšių medicinos reikmenys, išorinės baterijos, vaikams – sauskelnės ir kūdikių miastas.

Pagalba surenkama Islamo kultūros ir švitimo centre (Smolensko g. 19, Vilnius), Kauno mečetėje (Totorių g. 6, Kaunas), Klaipėdos tikėjimo draugijoje (Tilžės g. 49, Klaipėda) ir UAB „Terminality“ (Galinės g. 8, Galinė, Vilniaus raj.).

Daiktus prašoma įteikti siuntoje, o ant A4 formato lapo užrašyti jos sudėtį.

Žemės drebėjimas Turkijos mieste Dijarbakyre / „Reuters“/„Scanpix“

Žmonių, žuvusių per galingus žemės drebėjimus Turkijoje ir Sirijoje skaičius trečiadienį viršijo 8,3 tūkstančio, o žmogiškąją nelaimės kainą taip pat parodė širdį veriančios scenos, kaip iš po griuvėsių ištraukiamas gyvas kūdikis ar kaip palūžęs tėvas laiko savo žuvusios dukters ranką.

Pietryčių Turkiją ir Siriją vasario 6 d. sudrebino net du 7,4 ir 7,9 balo galingi žemės drebėjimai. Žmonių akyse griuvo pastatai, ištisi kvartalai – sulyginti su žeme. Žuvusiųjų skaičius jau viršijo 4,3 tūkst., sužeistų daugiau nei 10 tūkst. ir skaičiai toliau nuolat auga. Siekiant padėti suteikti pagalbą kuo didesniam skaičiui žmonių Turkijoje ir Sirijoje, Lietuvos Raudonasis Kryžius pradeda pinigų rinkimo akciją ir kviečia visus geros valios žmones padėti gelbėti gyvybes nukentėjusiose šalyse prisidedant pinigine auka.

Tam, kad pagalba būtų teikiama dar operatyviau, efektyviau ir didesniu mastu, Lietuvos Raudonasis Kryžius rinks pinigus, kuriuos skirs nukentėjusiųjų šalių Raudonojo Pusmėnulio draugijoms. Prisidėti prie gyvybių gelbėjimo nukentėjusiose šalyse pinigine 5 eurų auka galima skambinant trumpuoju numeriu 1485 arba pervedant pinigus į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus sąskaitą: SEB bankas LT277044060000908211, paskirtyje nurodant, jog pinigai yra skirti paremti žemės drebėjimo aukas.

Turkijos ir Sirijos Raudonojo Pusmėnulio draugijų savanoriai ir darbuotojai teikia nukentėjusiems žmonėms pirmąją pagalbą, padeda evakuotis iš pavojingų zonų, veža sužeistuosius į ligonines, teikia įvairią humanitarinę pagalbą ir kitaip prisideda prie gyvybių gelbėjimo ir pagalbos nukentėjusiems.

Galingas žemės drebėjimas Turkijoje / „AP“/„Scanpix“

Dvi dienas ir naktis po pirmojo, 7,8 balo žemės drebėjimo spontaniškai susiformavusi gelbėtojų armija keliuose miestuose abipus šalių sienos esant minusinei oro temperatūrai ieškojo po griuvėsiais likusių žmonių.

Žuvusiųjų skaičius dar gali smarkiai išaugti, jei pasitvirtins didžiausi ekspertų nuogąstavimai.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas įspėjo, kad senka laikas tūkstančiams sužeistųjų ir po griuvėsiais dar esančių žmonių.

Mesutui Hancerui iš Turkijos Kachramanmarašo miesto, esančio netoli drebėjimo epicentro, jau per vėlu. Jis sėdėjo ant griuvėsių, iš sielvarto nepajėgdamas kalbėti, nepaleisdamas savo žuvusios 15 metų dukters Irmak rankos.

Net ir tiems, kas liko gyvi, ateitis atrodo niūri.

Galingas žemės drebėjimas Turkijoje / „Reuters“/„Scanpix“

Daug žmonių dėl nesiliaujančių pakartotinių požeminių smūgių, šalto lietaus ir sniego glaudžiasi mečetėse, mokyklose, net autobusų stotelėse, degindami šiukšles, kad liktų gyvi.

Auga nusivylimas, kad pagalba keliauja pernelyg lėtai.

Turkijai smogė galingas žemės drebėjimas (19 nuotr.)
+13
Skaitykite daugiau