Išgirskite: Eglė Visockaitė įgarsino smurtą šeimoje patyrusios moters istoriją

Eglė Visockaitė / J.Stacevičiaus nuotr.
Eglė Visockaitė / J.Stacevičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Socialinis projektas „Prisėsk, aš turiu tau kai ką papasakoti“ ir portalas Žmonės.lt kviečia moteris, patyrusias smurtą artimoje aplinkoje, dalintis savo istorijomis. Jūsų istorijos pateikiamos anonimiškai, ne tik raštu, bet ir įgarsintos žinomų moterų balsais. Devintąją istoriją įgarsino šokėja, trenerė Eglė Visockaitė-Damaševičienė.

Socialinį projektą „Prisėsk, aš turiu tau kai ką papasakoti“ organizuoja Kauno apskrities moterų krizių centras ir Vytauto Didžiojo universiteto viešosios komunikacijos studentės: studentės: G.Kondrataitė-Paleckienė, G.Paniulaitytė, K.Mazūraitė ir N.Dvarionaitė.

Žmonės.lt skaitytojus kviečiame išklausyti devintąją istoriją, kurią įgarsino – Eglė Visockaitė-Damaševičienė:

Simona (vardas pakeistas)

Viskas prasidėjo prieš gerą dešimtmetį, tuomet dar buvau tik ką baigusi mokyklą. Tai buvo pirmoji mano meilė. Visi mus poravo jau nuo darželio. Oficialiai susitikinėti pradėjome 10 klasėje. O baigus mokyklą, įstojus į universitetą, kartu išsinuomojome būstą Vilniuje. Tuomet viskas ir prasidėjo. Tačiau ilgą laiką tylėjau, niekam nesiskundžiau, nenorėjau skaudinti tėvų, nei savo, nei jo.

Nelabai ką pamenu, buvau be sąmonės, man taip smarkiai sutrenkė galvą...

Iš pradžių viskas prasidėdavo ir baigdavosi tik barniais, vėliau jie peraugdavo iki psichologinio smurto, buvau laikoma niekam tikusia kaimo mergaite. Ilgai kentėjau, nežinau jau, ar iš tos didelės meilės, ar iš baimės, kad nenoriu likti viena, dideliam, svetimam mieste.

Tačiau vien psichologiniu smurtu viskas nepasiribojo, po pirmų metų praleistų gyvenant kartu, jis į darbą paleido ir rankas. Kentėjau jau ne tik psichologinį, bet ir fizinį smurtą, kol galiausiai vieną dieną, jis mane tiek sumušė, kad teko kviesti greitąją. Nelabai ką pamenu, buvau be sąmonės, man taip smarkiai sutrenkė galvą...

Tuomet, aišku, viską sužinojo tėvai, mama tą pačią dieną parašė pareiškimą policijoje, vyko teismas, tačiau rimtos bausmės jis negavo...

Visgi, po to įvykio išsikrausčiau. Besimokydama antrame kurse susiradau darbą. Pradėjau pamažu stotis ant kojų.

Laimei, tuomet iki savo automobilio ėjo vienas iš dėstytojų, jis mane išgelbėjo.

Taip jau nutiko, kad mūsų keliai vis susidurdavo universitete, nuolat sulaukdavau skaudžių užgauliojimų, bet iš visų jėgų stengiausi nekreipti į tai dėmesio. Kol vieną kartą jis manęs palaukė po paskaitų ir bandė išprievartauti, čia pat, šalia universiteto - automobilių stovėjimo aikštelėje, buvo žiema, tamsu. Laimei, tuomet iki savo automobilio ėjo vienas iš dėstytojų, jis mane išgelbėjo. Kartu su juo vykau į policiją, parašėme pareiškimą, liepė išsiimti abdukciją, buvo labai nemalonu.

Bet šiandien visa tai pamažu pasimiršta, nebesutinku jo, nematau jo. Mano gyvenimas pasikeitė, sukūriau šeimą, dirbu universitete. Ir tik praėjus daugeliui metų suprantu, kad laiku reikėjo nutraukti tokius toksiškus santykius. Tad šiandien kiekvienai tokio likimo draugei linkiu greičiau atsimerkti ir nusiimti rožinius akinius, tai nebuvo vienkartinis atvejis, taip bus ir toliau, ir tik Jūsų valioje tai sustabdyti ir išeiti iš tokių smurtu paženklintų santykių.
Mylėkite ir saugokite save!

Greta Kondrataitė-Paleckienė / „Ernestos zvilgsnis – Fotografija“ nuotr.
Greta Kondrataitė-Paleckienė / „Ernestos zvilgsnis – Fotografija“ nuotr.

„Tai jau devintoji projekto istorija. Kad ir kaip būtų gaila, visų istorijų tikrai nepapasakosime, nes jų dar liko šimtai. Kitą savaitę išgirsite jau paskutinę šio projekto istoriją. Kartu su komandos narėmis esame labai dėkingos, kad tiek moterų sutiko atsiverti ir pasipasakoti. Nesitikėjome, kad projektas duos tiek daug realios naudos. Mūsų tikslas buvo pakeisti bent vienos moters pasirinkimą. Šiandien mes žinome, jog likimas pasikeitė ne vienai ir net ne kelioms moterims, jos laiku išėjo iš smurtu nusėtų santykių ir pasiryžo keisti savo gyvenimą. Tai mums yra pats didžiausias pasiekimas. Viliamės, kad šio projekto dėka, jeigu ir ne viešai, tai bent patiems artimiausiems atsivers ir pasipasakos dar ne viena smurtą patirianti moteris. Ir nebijokite kreiptis pagalbos, tam veikia „Specializuotos kompleksinės pagalbos centrai“, moterų krizių centrai“, – sako viena iš projekto iniciatorių Greta Kondrataitė-Paleckienė.

Jūs nesate vienos

Moterys, patyrusios smurtą artimoje aplinkoje, kviečiamos pasidalinti savo istorijomis el.p. adresu: soc.projektas.istorijos@gmail.com

Jūsų pasakojimas kitoms moterims gali tapti pavyzdžiu – išdrįsti, žengti pirmuosius žingsnius išsilaisvinimo nuo smurto keliu.

Nelikite vienos: jeigu šiuo metu susiduriate su smurtu artimoje aplinkoje, nedelskite kreiptis pagalbos: https://www.specializuotospagalboscentras.lt/kontaktai/

Kontaktai, kur kreiptis pagalbos:

Kontaktai, kur smurtą patiriančioms moterims kreiptis pagalbos
Kontaktai, kur smurtą patiriančioms moterims kreiptis pagalbos