Iškilminga „Žmonės 2020“ ceremonija: apdovanotos ryškiausios metų asmenybės

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Apie kuriančius, keičiančius ir garsinančius Lietuvą – būtent apie tokias iškilias asmenybes buvo šių metų apdovanojimai „Žmonės 2020“. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyko išskirtinis renginys, žiūrovus kvietęs „nerti giliau“ bei iš pirmų lūpų išgirsti apie tuos, kurių darbai ir pasiekimai galbūt ne visuomet atsiduria pirmuosiuose naujienų puslapiuose.

Puoselėdami praėjusiais metais pasikeitusią koncepciją, „Žmonės 2020“ paskelbė ir apdovanojo tuos, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie šalies vardo garsinimo, kūrė bei savo darbais turtino, švietė ar keitė visuomenę.

Apdovanojimai įteikti labiausiai nusipelniusiems mokslo, verslo, kultūros, sporto, muzikos ir scenos sričių atstovams – iš viso aštuonios nominacijos: „Mylimiausias žmogus“, „Metų sporto žmogus“, „Metų verslo žmogus“, „Metų kultūros žmogus“, „Metų mokslo žmogus“, „Metų muzikos žmogus“, „Metų scenos žmogus“ bei „Metų žmogus“.

Apdovanojimų „Žmonės 2020 nugalėtojai:

  • „METŲ ŽMOGUS“ – Danas Rapšys
  • „MYLIMIAUSIAS ŽMOGUS“ – Nerijus Cesiulis
  • „METŲ SPORTO ŽMOGUS“ – Danas Rapšys
  • „METŲ VERSLO ŽMOGUS“ – Džiugas Lukas Eidukas ir Kristijonas Vasiliauskas
  • „METŲ KULTŪROS ŽMOGUS“ – Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė ir Vaiva Grainytė
  • „METŲ MUZIKOS ŽMOGUS“ – Asmik Grigorian
  • „METŲ SCENOS ŽMOGUS“ – Valentinas Novopolskis
  • „METŲ MOKSLO ŽMOGUS“ – Aurimas Vyšniauskas

Nugalėtojus išrinko Žmonės.lt skaitytojai bei kompetentinga komisija, kurią sudarė savo darbais bei pasiekimais garsūs žmonės, atstovaujantys skirtingoms nominacijų kategorijoms: „Vinted“ steigėja Milda Mitkutė, žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas, krepšinio treneris Jonas Kazlauskas, „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė, Lietuvos teatro ir kino aktorius Vytautas Anužis, operos solistas Merūnas Vitulskis ir LNK televizijos laidų vedėjas Gintaras Deksnys. „Metų žmogų“ išrinko žurnalo „Žmonės“ redakcija, o „Mylimiausią žmogų“ – portalo Žmonės.lt skaitytojai.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ raudono kilimo svečiai (239 nuotr.)
+233

Startas – su kvapą gniaužiančiu šou

Renginys prasidėjo įspūdingu atidarymo šou: tamsoje išnirusi Monika Liu grojo tibetietišku dubeniu, o daina „Gintarai“ uždavė magišką muzikinį impulsą, kurį papildė galingi gongo garsai. Scenoje pasirodė baltas choras  su Evgenya Redko centre: sulig paskutiniu akordu Evgenyja pakilo i orą, pasigirdo pliūkštelėjimas į vandenį ir scena pavirto povandeniniu pasauliu: pasirodė bangos purslų kostiumu pasipuošusi Monique. Nuo lubų lynais besileidžiant žėrinčioms undinėms, dainą „Virš vandens“ kartu su Monique atliko ir operos solistai bei projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ nugalėtoja Milėja. Pasirodymą vainikavo „Foje“ daina „Vandenyje“.

Po įspūdingo renginio starto, aidint ovacijoms, į sceną žengė vakaro vedėjų trio: „Žmonės 2020“ renginio vedėjais tapo ne tik praėjusiuose apdovanojimuose publikos ir žiūrovų meilę pelnę Jurgita Jurkutė bei Edmundas Jakilaitis, – šiemet prie jų prisijungė ir charizmatiškasis aktorius Giedrius Savickas.

„Labas vakaras visiems: žiūrovams čia ir prie televizorių ekranų, kolegoms, nominantams, nugalėtojams ir publikai. Šį vakarą, kartu su ryškiausiomis šalies asmenybėmis, pagerbsime ir apdovanosime tuos, kurių darbai ir pasiekimai praėjusiais metais stipriai supurtė visuomenę. Džiaugiuosi, kad antrus metus iš eilės mums su Jurgita patikėta vesti, galėčiau sakyti, vienus reikšmingiausių apdovanojimų Lietuvoje“, – kalbėjo E. Jakilaitis.

Iškilminga „Žmonės 2020“ apdovanojimų ceremonija (154 nuotr.)
+148
Apdovanojimų „Žmonės 2020“ dovanų krepšelis nominantams ir nugalėtojams (20 nuotr.)
+14

Pagerbti labiausiai nusipelnę

Paskelbti pirmosios, „Metų kultūros žmogaus“ nominacijos nugalėtoją į sceną lipo menininkė Jolita Vaitkutė.  Apdovanojimas atiteko operos performanso „Saulė ir jūra“ autorėms, Venecijos bienalės pagrindinio prizo „Auksinis liūtas“ laimėtojoms, menininkėms Linai Lapelytei, Rugilei Barzdžiukaitei ir Vaivai Grainytei. Menininkės prisipažino nesitikėjusios gauti apdovanojimo, todėl, tramdydamos jaudulį, padėkojo ir teigė esančios pakylėtos tokio įvertinimo.

Ovacijas nutilti privertė scenoje pasirodęs dainininkas Justinas Jarutis, atlikęs naujausią savo kūrinį „Anymore“.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

„Antroji šio vakaro nominacija – „Metų muzikos žmogus“. Šiemet šioje kategorijoje nominuoti keturi garsūs lietuviai, kurių muzika ir balsai skamba ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, –  intrigavo vakaro vedėja J. Jurkutė.

Paskelbti nugalėtojo šioje nominacijoje vedėjai į sceną pakvietė operos solistus Merūną Vitulskį ir Ievą Prudnikovaitę bei teatro ir operos režisierę, prodiuserę Dalią Ibelhauptaitę. Metų muzikos žmogumi tapo operos žurnalo „Opernwelt“ metų dainininke išrinkta, o tarptautiniuose operos apdovanojimuose 2019-aisiais ir metų operos solistės titulą pelniusi Asmik Grigorian. Žiūrovai ekrane išvydo į renginį atvykti negalėjusios A. Grigorian padėkos kalbą.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

„Šiuo metu mano tempas yra toks didelis... Man be galo malonu ir gera, kad žmonės visgi vertina ir girdi operą. Negaliu nepasidžiaugti, kad opera gali laimėti tokį apdovanojimą. Tiek daug ir stipriai šiais metais buvau įvetinta, kad man atrodo, kad tą tikrąją padėką ir įvykį aš suprasiu tik gerokai vėliau, po metų ar dvejų... Tai man – labai didelė paskata judėti į priekį, esu be galo dėkinga“, – vaizdo įraše kalbėjo Asmik, dėl darbų užimtumo negalėjusi sugrįžti į Lietuvą ir dalyvauti apdovanojimuose.

Po metų muzikos žmogaus apdovanojimo renginys tęsėsi muzikine nata:  scenoje pasirodė naujas, netikėtas, muzikaliai profesionalus ir atmosferiškai įtraukiantis duetas – Leonas Somovas ir Alanas Chošnau. Daina „Laukiau ilgai“ sukūrė magišką atmosferą ir privertė žiūrovus negailėti atlikėjams plojimų.

„Žmonės 2020“ apdovanojimų akimirkos (279 nuotr.)
+273

„Fizikas Albertas Einšteinas yra pasakęs: visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma, o vienas to nežinojo ir padarė atradimą. Todėl dabar apie tuos, kuriems žodis „neįmanoma“ – nieko nereiškia“, –  intrigavo E. Jakilaitis, užsimindamas apie trečiąją nominaciją.

„Metų mokslo žmogus“ – nominacija, skirta tautiečiams, kurių darbai ir atradimai keičia ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį. Apie tuos, kurie sugeba pasiekti to, kas atrodo – neįmanoma“, –  jam antrino J. Jurkutė, paskelbti nugalėtoją į sceną pakvietusi „Vivus“ atstovę Gretą Vitkauskaitę ir aktorių Mindaugą Papinigį.

„Metų mokslo žmogumi“ tapo fizinių ir technologijos mokslų centro Molekulinių darinių Fizikos skyriaus mokslininkas, chemijos mokslų daktaras, atradimo, kuris gali padėti išgydyti nepagydomas ligas, autorius –  Aurimas Vyšniauskas.

„Nepasiduokite konspiracijos teorijoms, o ir toliau vertinkite mokslo pasiekimus“, – sakė jis, padėkojęs savo kolegoms, su kuriais dirba, ir už jį balsavusiems žmonėms, kurie, šmaikštavo jis, tikriausiai aktyviausi buvo Rokiškyje, jo gimtajame krašte.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

Nuo mokslo – prie muzikos: sceną užvaldžius „G&G Sindikatui“ žiūrovai buvo priversti kilti iš savo kėdžių: renginio kanonus sugriovė pasirodymas, kurio metu tarp žiūrovų šėlo šokėjų masuotė, o praėjimuose – klasikinio kūrinio skambesį hiphopui suteikę muzikantai.

Paskelbti ketvirtosios, „Metų verslo žmogaus“ nominacijos nugalėtojų į sceną kilo Arūnas Valinskas ir „Vinted“ steigėja Milda Mitkutė. Metų verslo žmonėmis tapo pažangiausiomis šiuolaikinėmis priemonėmis moderniąsias vaikų kompetencijas ugdantys „Robotikos Akademijos“ įkūrėjai – Džiugas Lukas Eidukas ir Kristijonas Vasiliauskas.

Atsiimdami apdonanojimą verslininkai džiaugėsi, kad į renginį atėjo su mamomis, kurioms jaučiasi dėkingi. „Taip pat dėkojame visai „Robotikos“ komandai, kurie kasdien dirba ir stengiasi dėl Lietuvos vaikų“, – sakė jie.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

„2018 metais Lietuvos sportininkai iš Europos ir Pasaulio čempionatų parvežė 23 medalius. 2019 metais – aštuoniolika aukso ir sidabro medalių parvežė vien tik Danas Rapšys. Metų sporto žmogaus nominacijoje jis nominuotas jau antrus metus iš eilės“, – pristatydamas penktąją nominaciją kalbėjo E. Jakilaitis.

Pristatymas buvo pranašiškas: scenoje pasirodęs lenktynininkas Benediktas Vanagas „Metų sporto žmogumi“ paskelbė būtent Daną Rapšį – daugkartinį Europos ir pasaulio plaukimo čempioną.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

„Šiandien ir aš noriu pasigirti, kad pasikviečiau savo mamą į apdovanojimus. Didžiuojuosi, kad esu tarp tokių nominantų, esu labai laimingas. Prie manęs nominacijoje buvo parašyta „Už nepalaužiamą stiprybę“ – bet gyvenime gali atsitikti viena klaida ir jau nebūsi geriausias, o jeigu esi nepalaužiamas, gyvenimo nesėkmės tavęs neįveiks, todėl palinkėsiu visiems būti nepalaužiamiems“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė jis.

Paskelbus metų sporto žmogų, atėjo metas kiek pasportuoti – magiška 70-ųjų dvasia alsuojantis Monikos Liu pasirodymas su daina „Vaikinai trumpais šortais“ nepaliko abejingų: scenoje įsisiūbavo tikras vakarėlis, kuriame šokėjai trumpais šortais pakvietė būrį sportininkų, taip pat pasirodžiusių tradicinėmis sportinėmis aprangomis.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

Po šio audringo muzikinio pasirodymo scenoje pasirodžiusios aktorės Ineta Stasiulytė ir Aušra Štukytė žiūrovams padovanojo tikrą vitamino C užtaisą: kalbėdamos ir juokaudamos tarpusavyje jos privertė svečius kvatotis. Vis dėlto skaniai prisijuokusios, juodvi surimtėjo ir paskelbė dar vieną garbingą apdovanojimą: „Metų scenos žmogumi“ tapo teatro ir kino aktorius Valentinas Novopolskis.

Bene jautriausiu vakaro momentu tapo pasirodymas „In memoriam“, kurio metu šiemet Anapilin iškeliavusio humoristo Vitalijaus Cololo dukra Evita Cololo atliko jautrią dainą „Pavakarys“. Ekrane parodyti praėjusiais metais išėjusių žinomų žmonių portretai, o ryškiausius jų gyvenimo faktus ar įsimintinas frazes skaitė vakaro vedėjai.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

„Metų mylimiausio žmogaus nominacija – vienintelė nominacija šiuose apdovanojimuose, kurią renka išskirtinai tik visuotinas mūsų visų balsavimas. Ir ne tik renka, bet ir siūlo savo pretendentus“, – pranešė E. Jakilaitis, į sceną paskelbti nugalėtojo pakvietęs Rolandą Mackevičių ir Mantą Stonkų.

„Metų mylimiausiu žmogumi“ tapo Alytaus meras Nerijus Cesiulis, kovojęs su gaisro liepsnomis už savo miesto gerovę. 

„Pasirodo, šiam pasauly visko būna, šiam pasauly bus dar visko, daug labai keistų dalykų atsimerkęs pamatai... Atsimerkiu, ir kartais pats netikiu tuo, ką matau ar girdžiu. Lietuva, kas negerai? Žmonės, kas negerai? Nuo kada Lietuvoje žmonės myli politikus?“ – šmaikštavo jis, atsiimdamas apdovanojimą.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

Meras svarstė, kad apie politikus sklando daugybė negatyvių kalbų ir nusiteikimų ir prisipažino, kad pats, būdamas politiku, su tuo susiduria. „Mes matome, kas vyksta šiomis dienomis politikoje, bet žinote, aš tikiu nauja karta, nauja politikų karta, kuri pirmiausiai ateis ne valdyti, o tarnauti, kuri ateis ne bausti, o padėti, kuri ateis ne kiršinti tautą, o ją vienyti, kurie dirbs ne dėl savo asmeninės gerovės, o dėl žmonių, kuriems jie atstovauja.“

Politikas už palaikymą dėkojo savo žmonai, patarėjai komunikacijos klausimais Agnei Čeplinskienei ir visiems Lietuvos žmonėms, šmaikštaudamas, kad ypatingai, žinoma, Alytaus žmonėms.

Vakarą vainikavo įspūdingas Manto Jankavičiaus šou: Freddie Mercury įkvėptas muzikinis-choreografinis pasirodymas salę užpildė ne tik magiškais vargonų garsais, bet ir pakerėjo įspūdingu šokiu, fejerverkais, dekoruotais mikrofonų stovais bei grupės „Queen“ įkvėptu aprangos stiliumi.

Apdovanojimų „Žmonės 2020“ ceremonija / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

„Ponios ir ponai, mes priartėjome prie vakaro kulminacijos. Atėjo laikas sužinoti, kas už praėjusių metų nuopelnus Lietuvai tapo metų žmogumi. Tuo, kuris savo darbais ar pasiekimais visą šalį domino ir žavėjo tikrai ne vieną dieną, savaitę ar mėnesį“, – intrigavo E. Jakilaitis.

Jam antrino ir Jurgita: „Metų žmogaus“ nominacija skiriama ypatingam žmogui, kurio darbai ar pergalės sukėlė didžiausią rezonansą šalyje ir tapo didžiuliu pavyzdžiu visai Lietuvai.“

Paskelbti „Metų žmogaus“ nominacijos nugalėtoją į sceną žengė žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė ir LNK žinių vedėjas bei šių metų apdovanojimų komisijos narys Gintaras Deksnys.

„Jis stebina mus savo nepalaužiamu charakteriu ir darbštumu, priminęs, kokį neįtikėtiną darbštumo geną turi lietuviai“, – sakė G. Bukauskienė, apdovanojimą įteikdama Europos ir pasaulio plaukimo čempionui, metų sportininku ir metų žmogumi išrinktam plaukikui Danui Rapšiui.

Danas Rapšys/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Tokio dalyko išties nesitikėjau... Kad čia stovėčiau, turėjau gyvenime įveikti labai daug – kokį šimtą pralaimėjimų, kad ateitų laimėjimai... Tenka eiti per sunkius kelius, bet tave išrenka metų žmogumi ir tai yra wow... Visiems palinkėčiau būti šiek tiek geresniems negu vakar“, – susijaudinęs kalbėjo jis.

„Žmonės 2020“ dūzgėse – muzika ir šypsenos (72 nuotr.)
+66
Skaitykite daugiau