Įspūdingiausios spaudos fotografijos – jau Vilniuje: atidaryta „World Press Photo“ paroda

„World Press Photo“ parodos atidarymas Vilniuje / L.Balandžio ir I.Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Penktadienio vakarą į „Kilo Health“ biurą rinkosi būrys svečių, norinčių susipažinti su geriausiomis praėjusių metų spaudos fotografijomis. Į „World Press Photo“ atidarymą pakvietė šiemet 30-ąjį gimtadienį švenčianti naujienų agentūra BNS.

Atidaryme apsilankę svečiai pirmieji pamatys keliaujančią parodą, kurioje pristatomi 2022 metų spaudos fotografijos konkurso nugalėtojų darbai. Geriausių fotografų nuotraukose užfiksuotos politinių aktualijų istorijos, kasdienio žmonių gyvenimo vaizdai, ekologinių katastrofų padariniai iš viso pasaulio.

Parodos „World Press Photo“ atidarymo nepraleido Vilniaus meras Remigijus Šimašius, verslininkas Vladas Lašas, režisierius Oskaras Koršunovas, politologas Linas Kojala, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis ir daugelis kitų svečių.

Atidaryta „World Press Photo“ paroda / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Dėmesys spaudos laisvei ir svarbai

15min inicijuotoje parodoje „World Press Photo“ pristatomos istorijos iš viso pasaulio. Nuo to, ką kiekvieną dieną matome žiniose iki ekskliuzyvinių kadrų iš vietų, į kurias mažai kas gali įžengti. Vienas iš šios parodos tikslų, kaip teigia jos kuratorė Marika Cukrowski, yra noras atkreipti dėmesį į tai, kokią svarbią misiją atlieka žurnalistai ir kokia reikalinga yra spaudos laisvė.

Kviečia apsilankyti

Parodos kuratorė į parodą ragina užsukti visus, kadangi, jos teigimu, kiekvienas ras istoriją, kuri paliks įspūdį.

„Nemanau, kad norint užsukti į parodą reikia kažko daugiau nei tiesiog atviras požiūris. Labai svarbu skirti laiko ir susipažinti su kiekviena istorija, kad pavyktų ją kuo geriau suprasti. Taip pat galite klausyti ir nemokamo audioturo, kuriame patys fotografai pasakoja apie savo kūrinius“, – apie tai, kas laukia lankytojų, pasakoja kuratorė Marika Cukrowski.

Atidaryta „World Press Photo“ paroda / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Atidaryta „World Press Photo“ paroda / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Dėmesys klimato kaitai ir karo situacijai

Nors parodoje dalyvauja nuotraukos iš 2021 metų, tačiau jose atspindima ir dabartinė geopolitinė situacija. Lankytojai išvys fotografijų ciklą apie įvykius Ukrainoje nuo 2014 metų. Nemažai dėmesio ir klimato kaitos temai, nuo kurios prasideda kelionė po parodą.

15min group savininkas Tomas Balžekas susirinkusiems atidaryme tarė sveikinimo žodį. Jis džiaugėsi, kad šiandien galima švęsti dvi šventes – parodos atidarymą ir naujienų agentūros BNS 30-ąjį gimtadienį.

„Džiaugiuosi, kad 15min group pasipildo dar viena gražia tradicija – kasmet kvietime ne tik į „Kanų liūtus“ bet ir į „World Press Photo“ parodas. BNS – nėra didelis, bet tai labai svarbus verslas. Kodėl? Nes ši naujienų agentūra yra žiniasklaidos pamatas. Kasdien apie 30-40 proc. naujienų kiti portalai parengia būtent pagal BNS. Šios naujienų agentūros komanda galbūt nėra labai matoma, bet jos darbas tikrai yra matomas“ , – renginyje kalbėjo T.Balžekas.

Atidaryta „World Press Photo“ paroda / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Svečius pasveikino ir „Kilo Health“ įkūrėjas Tadas Burgaila, kuris pabrėžė patalpų, kuriose vyksta paroda, istoriškumą ir džiaugėsi galimybe kurti bendruomeniškumą ir atsiverti visuomenei.

Parodoje apsilankė ir vienas iš „World Press Photo“ konkurso laimėtojų iš Lietuvos Valerijus Koreškovas, apdovanojimą pelnęs 1978 metais.

Įsimintiniausius ir svarbiausius praėjusių metų pasaulio įvykius įamžinusias nuotraukas 15min kviečia pamatyti spalio 28 d. duris atvėrusioje parodoje Vilniuje, „Kilo Health“ erdvėje, Aludarių g. 3.

Bilietai ir visa informacija – čia.

Atidarymo akimirkos – galerijoje:

Vilniuje atidaryta „World Press Photo“ paroda (139 nuotr.)
+133
Skaitykite daugiau