Neseniai Vilniuje, viename pažangiausių verslo centrų šalyje „Green Hall 2“, duris atvėrė aukštos klasės bendradarbystės ir aptarnaujamų biurų erdvė „Monday Office“. Projektą įgyvendino SBA koncerno nekilnojamojo turto įmonė „Urban Inventors“.
Kas jau dirba „Monday Office“? Vieni klientų – advokatų profesinė bendrija, franšizės atstovai, čia dirba ir tokios svarios įmonės, kurios verčia kilstelėti antakį, tačiau joms viešumas nereikalingas. Norint čia įsikurti, gali prireikti ir jau dirbančių įmonių rekomendacijų.
Kodėl būtent toks – išmanus, galima sakyti, – biuras?
„Yra nemažai verslų bei individų, kurie užsiima įvairia konsultacine veikla ir kuriems reikia specifinio aukšto lygio biuro. Pasiūla tokiam segmentui nėra pakankama, todėl sumanėme įkurti „Monday Office“, – sakė „Urban Inventors“ generalinis direktorius Lionginas Šepetys.
Jūsų klientai pasiturintys, savo vietą gyvenime radę žmonės?
Kažkuria prasme taip, bet pasiturintis nereiškia, kad darbui tokiame biure reikia skirti daug pinigų. Tipiškas klientas – tai stambi užsienio įmonė, kuri Lietuvoje turi nedaug darbuotojų – nuo vieno iki penkių, bet stipriai vysto savo veiklą, jiems reikia išskirtinės geros vietos. Vilniuje net ir aukšto lygio A klasės biurai siūlo nuomotis labai daug kvadratinių metrų, o tiek klientui visai nereikia.
Štai atsiradome mes, kurie aukščiausio technologinio lygio pastate „Green Hall 2“ įrengė aukščiausio lygio biurą. Patalpos čia lanksčios – susitikimo kambarį su visa įranga galima išsinuomoti tiek valandai, tiek savaitei. Patalpa, skirta dviem asmenims gali virsti erdve dvylikai žmonių. „Monday Office“ išskirtinumas – lankstumas.
Bet noriu pabrėžti, kad tai nėra vien tik patalpų nuoma, kartu siūloma ir paslauga šių patalpų naudotojui – tradicinį biuro aptarnavimą. Tai administratorės darbas, į kurį įeina ir tokios svarbios smulkmenos kaip, tarkim, bilietų komandiruotei užsakymas.
Tai ne pirmas Vilniuje toks biuras, kai kartu siūloma ir paslauga?
Yra kai kas panašaus, bet mes pakėlėme kartelę – daug investavome į interjero sprendimus, išskirtinumo jausmą, tai butiko stiliaus biuras – čia ypatingai justi svetingumo atmosfera, kurią sunku sukurti tipiškuose biuruose su koridoriumi ir daugybe atskirų kabinetų.
Nė viena biuro erdvė toli gražu neprimena solidaus kabineto su prestižo ženklais, tarkim – riešutmedžio stalu ir raižytais krėslais. Ar šis sprendimas atspindi kokią nors verslo tendenciją Lietuvoje?
Sumanymas atspindi tai, kas vyksta pasaulyje. Biurų verslo vystytojai didelę reikšmę skiria lankstumui – kad klientas turėtų galimybę rinktis ne nuomos sutartį dešimčiai metų į priekį, o tiek, kiek jam reikia. Lankstumas kuo toliau, tuo labiau bus aktualus. Kitas svarbus momentas verslo centrų vystyme yra bendrumo, bendradarbystės erdvės. Pasaulyje auga poreikis erdvių, kuriose dirbti susėda įvairių skirtingų krypčių specialistai ir verslo atstovai, taip tarpusavyje jie randa bendradarbiavimo galimybių, susikuria bendruomenė.
Verslas paprastai turi paslapčių...
Visuomet yra galimybė jų neatskleisti, – šyptelėjo Lionginas Šepetys. – Bendrumo jausmo poreikis – labiausiai augantis, žmonės nori kurti bendras idėjas, projektus ir juos vystyti. Pavyzdžiui, kartu sėdi teisininkai, reklamos kūrėjai, dizaineriai – sukūrus vieną projektą, jie gali burtis į kitokios srities specialistų komandą naujai idėjai.
Puikiausias arba pats nepatogiausias kabinetas jūsų darbinėje karjeroje buvo koks?
Kartais kabinetu gali tapti automobilis. Komandiruotėje kitoje šalyje vairuoji automobilį ir staiga prireikia atlikti darbą. Stoji, jungi kompiuterį ir dirbi valandą, kitą, po to toliau važiuoji. Štai ir „kabinetas“. Riešutmedžio darbo stalo neturėjau niekada, – šypteli.