Gurmaniškame vakare – žinomi veidai: Toskanos virtuvės šedevrus ragavo ir D.Lavrinovičiaus šeima
Vieno garsaus Trakų restorano virtuvės meistrai, dažnai kviečia į išskirtines temines vakarienes, šįsyk savo dėmesį sutelkė bei išmonę pademonstravo ruošdami Toskanos regionui būdingus patiekalus. Tarp besimėgaujančių šios pasaulyje garsios Italijos vietovės virtuvės šedevrais buvo galima pastebėti ne vieną žinomą žmogų.
Negailėjo komplimentų
„Toskana yra viena iš Italijos žemių, kurią norisi lankyti dėl jos grožio, kultūros ir gastronomijos. Ji yra žinoma dėl savo nuostabių kalvų, vynuogynų, alyvmedžių ir viduramžių miestų. Italijoje mes gyvenime du metus, Reggio Emilia regione, todėl dažnai savaitgaliais nuvykdavome į Sieną ar Florenciją ne tik pasigrožėti turtingu kultūriniu paveldu, bet ir pasimėgauti nuostabiu maistu“, – maloniais prisiminimais iš gyvenimo Italijoje laikų dalinosi krepšininkas Darjušas Lavrinovičius ir jo žmona Edita.
Mados analitikė, stilistė ir dėstytoja Marija Palaikytė pastebi, jog visgi ne veltui kuriami filmai apie Toskanos romantiką.
„Ta Toskanos saulė tikrai apšviečia unikalų Italijos regioną. Renesanso palikimo kupina Florencija, kuri tituluojama ne tik meno bei kultūros paveldo širdimi, bet ir itališkosios mados sostine. Tikras muziejus po atviru dangumi. Sakoma, kad Florenciją per metus aplanko apie 20 mln. turistų, o man šis miestas yra ne tik įkvėpimo šaltinis, bet jau daugiau bei dešimtmetį tapęs antraisiais mano namais“, – sako žinoma moteris.
Anot jos, atrodytų, kad įspūdingiau už Florenciją jau būti negali, bet tereikia išvažiuoti pasivažinėti aplink ir gėrėtis tuo, ką išvysti: gausybė mažyčių viduramžių miestukų, kurie išsidėstę ypatingo grožio Toskanos kalvose, kiparisais apsodinti keliukai, vedantys pro Chianti vynuogynus.
„Be to, ar žinojote, kad Toskana garsėja odos meistryste? Nuo vietinių amatininkų ir smulkaus verslo iki pasaulinio lygio bei garsiausių mados namų odos dirbinių gaminama būtent regione aplink Florenciją. Tai ir vieta, kurioje gyveno ir kūrė Leonardo da Vinci, Michelangelo, Dante Alighieri“, – žiniomis dalinasi M.Palaikytė.
Į Italiją keliai dažnokai atveda ir Arnoldą Remeiką – korporacinės ir asmeninės komunikacijos specialistą, daugiau nei penkiolika metų dirbantį su kultūros, mados, švietimo ir gyvenimo būdo projektų komunikacija.
„Prieš kelerius metus M.Palaikytės kvietimu lankiausi Florencijoje. Buvo vasara, labai karšta, tad dienomis ėjome į muziejus, kurių Florencijoje daug ir neįtikėtinai gerų, su gausybe Viduramžių istorijos ir su garsių dailininkų bei skulptorių originalais, o vakarus leisdavome restoranuose ir baruose, ragaudavome viską iš eilės, gaivinomės kokteiliais, kalbėjomės, juokėmės, tiesiog atostogavome. Labai patiko caffe shakerato – martinio taurėje patiekiamas šaltos kavos kokteilis, padarytas iš espreso, šiek tiek cukraus ir trinto ledo“, – pasakoja pašnekovas.
Anot jo, Toskana yra ir Florencija, istorija, tradicijos, menas, kultūros paveldas, Medičių ir Sforcų didikų giminės, taip pat gardus ir gausus maistas, puikus vynas, skani kava, nuostabi gamta, derlingos žemės, atostogos, draugai, gražūs žmonės, vyrų mados savaitė „Pitti Uomo“.
„Į šį išskirtinį Italijos regioną nutarėme pasinerti ir mes. Pasirinkome tą sritį, kurią geriausiai išmanome, todėl galėjome svečiams toskanietiškus virtuvės kūrinius pristatyti su modernumo prieskoniu. Teminėse vakarienėse stengiamės atskleisti savitą požiūrį, nustebinti. Kitą mėnesį mūsų laukia nauja kulinarinė kelionė – vasario 21 d. mėgausimės Šiaurės Italijos virtuvės įžymybėmis“, – sako „Apvalaus stalo klubo“ kūrybinis šefas Edgaras Rutkauskas.
Jo komandos sprendimams pagyrimų negailėjo ne tik minėti svečiai, bet ir choreografė Andželika Cholina, fotografė Reda Mickevičiūtė.
Pasidalino intriguojančiu receptu
Italijoje ir gyventi, ir keliauti yra tekę žinomam modeliui Solveigai Mykolaitytei.
„Tai viena geriausių virtuvių pasaulyje! Man asmeniškai gal net ir pati geriausia. Labai mėgstu kaip italai ruošia žuvį ir jūros gėrybes – toks paprastas, bet labai kokybiškas minimalizmas. Mėgstamiausi patiekalai – jautienos carpaccio, black cod risotto ir pica. Kartais mėgstu ir pati pagaminti kažką lengvo. Pavyzdžiui, itališkas buratta salotas arba prociutto di parma su melionu“, – dalinasi S.Mykolaitytė.
Itališkus patiekalus savo namuose ruošia ir teminėje „Apvalaus stalo klubo“ restorano vakarienėje dalyvavusi tinklaraštininkė Viktorija Beišienė.
„Picos, fokačija duona, spagečiai carbonara, lazanija yra tai, ką galėčiau valgyti kiekvieną dieną. Taip pat mėgstu jūros gėrybių rizotą ir dievinu tiramisu“, – patikina „Nesupermama“ tinklaraščio autorė.
Iš itališkų patiekalų A.Remeika mėgsta gaminti buratos sūrio salotas su orkaitėje keptomis arba šviežiomis daržovėmis bei žalumynais, taip pat pastą – su vištiena, su žuvimi, su daržovėmis, tiesiog su pomidorų pasta, geru alyvuogių aliejumi, tarkuotu parmezanu ir žiupsneliu raudonėlio.
Lankantis Neapolio archipelago salose jis paragavo pasta puttanesca – paleistuvių pastą, kurią dažnai ruošia ir namuose. Sakoma, kad lengvai pagaminamas ir pigus patiekalas gimė Neapolio viešnamiuose, buvo populiariausias ten dirbusių moterų maistas.
Receptas, pasak A.Remeikos, paprastas: „Įkaitintoje keptuvėje alyvuogių aliejuje apkepame česnakus ir ančiuvius. Česnakams apskrudus, o ančiuviams ištirpus, gausiai dedame apvirtus, nuluptus ir susmulkintus pomidorus, kartu su smulkintu čili pipiriuku, kaparėliais, alyvuogėmis. Padažą gardiname druska, šviežiais juodais pipirais, raudonėliais. Padažu apipilame al dante išvirtus spagečius, nors man patinka ir kitos makaronų rūšys – sraigteliai, vamzdeliai, drugeliai. Sumaišome, apipilame tyru alyvuogių aliejumi, užtarkuojame bet kokio kieto sūrio. Aš dar apibarstau šviežiomis kapotomis petražolėmis“.