Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ jau Lietuvoje

Nickas Cave‘as / Scanpix nuotr.
Nickas Cave‘as / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-16 13:28
AA

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

Į Vilnių australas su muzikantų grupe atvyko dar vakar privačiu lėktuvu po „Flow“ festivalio Helsinkyje ir skiria savo laiką poilsiui. Tai bus pirmas toks šio kultinio muzikos kūrėjo pasirodymas Lietuvoje. Atrodo, ši pažintis bus įstabi. Pasiruošimas koncertui einasi sklandžiai, darbai Vingio parke vyksta pagal grafiką. Nėra jokių abejonių, kad šis „Nick Cave & The Bad Seeds“ pasirodymas bus nepriekaištingas. Nuo – iki. Neįtikėtina, kad šį vakarą sostinėje gyvai išgirsim „Into My Arms“, „Red Right Hand“, „I Need You“, „Jubilee Street“, „O Children“ ir kitus į širdį ir smegenys gyliai lendančius kūrinius.

Nickas Cave’as yra neeilinė asmenybė, unikalus kūrėjas ir fenomenas. Jo istorija tokia gili ir plati, kad apie jį būtų galima kalbėti be pabaigos. Šiandien jis laikomas vienu geriausiu dainų autoriumi pasaulyje ir yra puikus rašytojas. Pradėjęs nuo kolektyvo „Birthday Party“ ir didžiąją dalį laiko paskyręs karjerai su grupe „Bad Seeds“, Nickas Cave‘as sukūrė unikalų muzikos pasaulį, stebinantį savo galia, jausmu ir genialumu. Nicas Cave‘as turi viską ir dar daugiau. Jo tekstai pravirkdo ir gyvuose pasirodymuose priverčia tikėti stebuklais ir parklupdo.

Nickas Cave‘as / Scanpix nuotr.

Daug kas sako, kad australo pasirodymai yra geriau už mišias. „Daugiau nei dviejų valandų pasirodymas lietuje ir primenantis apokalipsę. Geriausias koncertas, kada nors matytas bet kokiame muzikos festivalyje“, – kalba kritikai apie šviežią Nicko Cave‘o pasirodymą „All Together Now“ festivalyje. Serbijoje išstojimas „Exit“ festivalyje buvo kažkas tokio, rašo „DIY“ žurnalas: „Jo energija pranoksta daugelį bendraamžių, o dvi valandas vyksta gryna ir nesuvaidinta magija.

Laikas bėga be vargo, N.Cave‘as laksto po sceną ir demonstruoja savo baritoną. Jo varno juodumo plaukai, kostiumas ir talentas hipnotizuoja jį šlovinančią minią“. „Pasirodymo burtai suveikia nuo pirmos pasirodymo sekundės ir pat koncerto pabaigos. Sunku būtų išeiti iš tokio koncerto ir jaustis taip pat, kaip ir pradžioje. Išeini jau kitoks“, – kalba įtakingas „Rolling Stone“ tinklaraštis.

Nicko Cave‘o koncerto plakatas / NC TBS TOUR nuotr.

„Nick Cave & The Bad Seeds“ šou Vilniuje – svarbiausias „8 Days A Week“ koncertas šiais metais. Jis yra didžiausia šio sezono žvaigždė ir tikras headliner‘is. „Laikas iki gyvos pažinties su Nicku Cave‘u ir faktas, kad jis Vilniuje, yra labai siurrealus dalykas. Laukti liko ne tiek ir daug – vos kelios valandos. O juk laukiam šimtą metų. Su niekuo nesupainiojamas artistas, tik įrodantis tikrąjį muzikos poveikį, galią ir magiją. Niekas nesiginčys – Nickas Cave‘as nuneša viską ir ausinėse, ir gyvuose pasirodymuose bei visada lenda į tavo vidų. Taip, mūsų tikslas yra toks tikras ir savaip idealus koncertas.

Norim, kad patikėtum muzikos jėga iš naujo, kad ir kaip tai beskambėtų. Nick‘as gros 2,5 valandos, lies kiekvieną ranka ir taip gyliai įlis į vidų, kad iš muzikos po šio koncerto reikalausi daugiau. Mums šis koncertas labai daug reiškia“, – sako agentūros partneris Martynas Butkevičius.