Ištvanas Kvikas prabilo apie šeimą: seneliu pirmąkart tapo sulaukęs vos 34 metų

Ištvanas Kvikas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Atsirado proga praskleisti paslaptingo romų gyvenimo šydą. Romų teatro „Sare roma“ lyderiai Ištvanas Kvik ir Rožė Koldaras papasakojo, kaip atrodo tradicinės romų vestuvės bei kitos svarbios šventės, ir ką gyvenime jie laiko svarbiausia vertybe.

Laidos „Gero vakaro šou“ vedėjams Ištvanas atskleidė, kad didžiausia vertybe gyvenime jis laiko savo šeimą. Nenuostabu, kad pastaroji yra tokia gausi – pats Ištvanas turi 3 vaikus ir jau kurį laiką gali būti vadinamas ir seneliu!

„Seneliu tapau dar būdamas 34 metų. Savo gyvenime viską padariau greitai, o dabar gyvenu ne tik dėl vaikų, bet ir dėl anūkų. Dabar, jei kas turi vieną vaiką, sako, kad labai sunku. O mano močiutė turėjo net 7 vaikus – su kiekvienu buvo vis lengviau“, – tikino jis.

Ištvanas Kvikas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Pats I.Kvikas savo visą gyvenimą yra paskyręs muzikai. Tačiau pasisukus kalbai apie atžalas, žinomas vyras atskleidė, kad pats jiems tokio kelio jokiu būdu nelinkėtų. Kur kas labiau Ištvanui patiktu tai, jei jo vaikai, pavyzdžiui, taptų verslininkais.

„Aš niekuomet nenorėjau, kad mano vaikai taptų muzikantais. Sakiau jiems užsiimti rimtais reikalais. Muzika – pernelyg sudėtinga, pernelyg trapus dalykas. Ir dėl muzikos turi absoliučiai viską paaukoti“, – pasakojo jis, tačiau Mindaugas Stasiulis visiems priminė, kad nepaisant tokių tėvo žodžių, Ištvano sūnus vis tiek slapčia yra pasirodęs muzikiniame projekte „X faktorius“.

Tačiau labiau už viską romai mėgsta šventes, o ypač – vestuves, į kurias susirenka visa bendruomenė!

„Vestuvės mums – pati didžiausia šventė, tad vos gimsta vaikas, tu iškart ruošiesi jam arba jai surasti geriausią vyrą ar moterį. Tai – labai svarbus dalykas. Tau turi rūpėti, su kuo tavo sūnus arba dukra pratęs savo gyvenimą. Niekuomet nežinai, kaip bus, bet turi stengtis tai suplanuoti. Žinau, kokie yra europiečiai, ir, atsiprašau visų, bet aš žinau, kodėl jie kartais yra nelaimingi. Jie nesupranta, kaip gali paklausti savo sūnaus, su kuo jie gyvens. Bet juk tau, kaip tėvui ar mamai, tai rūpi – su kuo jis gyvens, ką jis toliau darys“, – nuomone dalinosi Ištvanas, o taip pat pridėjo, kad ne tik išrinktasis ar išrinktoji turi būti nepriekaištingos reputacijos, bet ir visa jų šeima.

Įdomu tai, kad svarbų žodį vestuvėse turi ir jaunikių krikštatėviai! O specialiai krikštatėviams skirtą dieną romai visuomet mini praėjus dviem dienoms po Velykų.

Kokios garsenybės turėjo romų kraujo? Kaip tapti romų bendruomenės nariu? Kodėl Ištvanas atsisakė auksinio danties ir kaip jo mama apskritai jį buvo tam įkalbėjusi paauglystėje? Visi atsakymai – jau šiandien.

„Gero vakaro šou“ – trečiadieniais, 20 val. per TV3!

Skaitykite daugiau