Italijoje milijardierius J.Caudwellas patyrė sunkią traumą: į ligoninę išgabentas sraigtasparniu

Modesta Vžesniauskaitė ir Johnas Caudwellas / Gretos Skaraitienės ir asmeninio albumo nuotr.
Modesta Vžesniauskaitė ir Johnas Caudwellas / Gretos Skaraitienės ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-08-27 19:59
AA

Didžiosios Britanijos milijardierius Johnas Caudwellas (68) keliaudamas Italijos kalnuose nukrito nuo dviračio ir patyrė sunkią traumą. Lietuvių dviratininkės Modestos Vžesniauskaitės (37) mylimasis šiuo metu gydomas ligoninėje, į kurią iš kitos gydymo įstaigos atskraidintas sraugtaspaniu.

Apie nelaimę J.Caudwellas pranešė socialiniuose tinkluose. Vyras pasakojo, jog incidentas įvyko penktadienį Florencijos kalnuose.

„Penktadienį patekau į nemalonią situaciją, kai kartu su Modesta keliavome į Italiją švęsti bičiulio gimtadienio. Dviračiu užvažiavau į vieną Florencijos kalnų ir buvau pasiruošęs nusileisti per kitą pusę. Apvažiavus pirmąjį posūkį, sprogo priekinė padanga. Tuo pačiu metu mano petys, klubas ir galva iš visų jėgų trenkėsi į žemę.

Didžiulis skausmas, dusulys ir galvos svaigimas rodė, kad atsidūriau nepavydėtinoje padėtyje. Praeivis iškvietė greitąją pagalbą, o aš sėdėjau pakelėje vos atgaudamas sąmonę, sunkiai kvėpuodamas, jausdamas veriantį skausmą visoje kairėje kūno pusėje.

Į Florencijos ligoninę patekau praėjus valandai. Kadangi įvykio metu man buvo pradurti plaučiai, atvykę medikai man į krūtinę iškart įstatė plaučių ventiliatorių. Taip pat patyriau sunkią galvos traumą – šalmas lūžo trijose vietose. Ačiū Dievui, kad jį dėvėjau. Taip pat nelaimės metu sutrupėjo mentė, įskilo raktikaulis, lūžo ir iš savo vietų pasislinko, manau, šeši šonkauliai“, – pasakojo J.Caudwellas.

Pasak J.Caudwello, kadangi jis nemoka italų kalbos, Florencijos ligoninėje jam buvo sunku susikalbėti su gydytojais, tad M.Vžesniauskaitė ir jo dukra iš ankstesnių santykių sugebėjo suorganizuoti vyro perkėlimą sraigtasparniu į Monako ligoninę.

Tiesa, skrydis tiek britų milijardieriui, tiek medikams kėlė nerimą – skraidinti žmogų, kuriam pažeisti plaučiai – labai pavojinga, tad pilotas negalėjo pakilti aukščiau nei 150 metrų nuo žemės.

„Kai rašiau šį laišką, medikai man pranešė, kad yra pasiruošę iš krūtinės ištraukti ventiliatorių. Taigi, esu ligoninėje, manęs laukia ilgas ir skausmingas gydymas. Šiek tiek gailiu savęs, bet vis tiek labiau gaila tų vargšų žmonių Afganistane.

Atėjo laikas vėl pradėti darbus, nors ir ne itin efektyviai. Visada, kai sergu ar susižaloju, stengiuosi kuo greičiau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą“, – rašė J.Caudwellas.

Modesta Vžesniauskaitė ir Johnas Caudwellas (23 nuotr.)
+17