Įžiebta Radviliškio kalėdinė eglė: šventėje – lazerių šou ir grupės DAR dainos

Radviliškio Kalėdų eglė / Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.
Šaltinis: Radviliškio rajono savivaldybė
AA

Nepabūgę žiemiškos žvarbos, į Aušros aikštę ketvirtadienio, gruodžio 1-osios, vakarą rinkosi radviliškiečiai ir miesto svečiai. Čia iškilmingai buvo įžiebta pagrindinė rajono eglė.

Šventinė nuotaika tvyrojo nuo pat ryto: jau buvo galima apžiūrėti miesto bei rajono įmonių ir įstaigų papuoštas eglutes tradicinėje eglučių alėjoje, miesto aikštėje vyko mugė, kur buvo galima įsigyti įvairių skanumynų, rankdarbių ir jaukių kalėdinių dovanėlių.

Nuo 10 valandos mieste pradėjo važinėti nuotaikingas kalėdomobilis, kuriuo buvo galima nuvykti prie Radviliškio miesto kultūros centro ir parvykti atgal, į Aušros aikštę. Kelionės metu mažųjų laukė susitikimas su Kalėdų Seneliu jo rezidencijoje, Kalėdų paštas, piešimas ant veidukų, fotosesija.

Radviliškio Kalėdų eglė / Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

Jau sutemus, 16 val., Radviliškio miesto kultūros centre duris atvėrė Kalėdų Senelio Rezidencija. Rezidencija veiks kiekvieną gruodžio ketvirtadienį Radviliškio miesto kultūros centre, I a fojė, 17–18 val. Čia mažųjų lauks Kalėdų senelis ir jo draugai, veiks kalėdinis paštas, veidukų dekoravimo kampelis. Vaikučiai galės piešti, žaisti, klausytis sekamų pasakų ir, žinoma, nusifotografuoti su Kalėdų Seneliu.

18 val. miesto aikštėje susirinkusiuosius linksmino Radviliškio miesto Kultūros centro atlikėjai ir Radviliškio TV. Po jų pasirodymo, šventinės komandos (Kalėdų Senelio bei jo snieguolių, Radviliškio rajono savivaldybės mero V.Simelio ir Radviliškio miesto seniūnijos seniūno E.Mončausko) ir renginio organizatorės, kultūros centro direktorės, I.Ginkevičienės pastangomis sužibo Radviliškio miesto aikštė, tradicinė eglučių alėja ir pagrindinė rajono eglė. Šventės pabaigoje dangų nušvietė įspūdingos lazerių šviesos, o publiką išjudino grupės DAR pasirodymas.

Su pirmosios eglės Radviliškio rajone įžiebimu startavo ir du šaunūs, Radviliškio turizmo ir informacijos centro organizuojami, konkursai. Žaidimas „Aš buvau eglučių įžiebimo šventėje“ kviečia visus, išsiilgusius šventinio šurmulio, gruodžio 1–9 dienomis dalyvauti keturiose rajono miestų ir miestelių eglių įžiebimo šventėse, vyksiančiose Radviliškyje, Šeduvoje, Baisogaloje ir Pakiršinyje. Šventėse reikės išsiaiškinti keturis žaidimo slaptažodžius (kiekvienoje po vieną) ir juos kartu su savo kontaktine informacija iki gruodžio 12 dienos atsiųsti elektroninio pašto adresu [email protected]

Kalėdos Radviliškyje / Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.

Žaidimas „Kalėdinis maršrutas“ kviečia aplankyti kuo daugiau rajono padabintų žaliaskarių, nusifotografuoti prie jų ir asmenukes bei savo kontaktinę informaciją iki gruodžio 26 dienos siųsti elektroniniu paštu [email protected]

Nors eglutės įžiebimo šventė jau baigėsi, tačiau dar visą gruodį ir maži, ir dideli radviliškiečiai bei miesto svečiai galės smagiai ir turiningai laukti Kalėdų. Gruodžio 6 ir 13 dienomis 18 val. miesto kultūros centre vyks kūrybinės dirbtuvės „Kuriu... Kalėdas“. Gruodžio 7 dieną, 17 val., Radviliškio rajono savivaldybės viešojo bibliotekoje vyks susitikimas su kunigu Gintaru Joniku „Advento prasmė ir tradicijos“.

Radviliškio miesto Kultūros centras taip pat kviečia apsilankyti šventiniuose koncertuose. Gruodžio 9 dieną, 17 val. vyks koncertas „Muzikiniai rudenys“. Koncertuos Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ ir Radviliškio muzikos mokyklos auklėtiniai. Gruodžio 10 dieną, šeštadienį, 15.30 val., Radviliškio Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčioje širdis virpins miesto kultūros centro advento chorinės muzikos koncertas.

Gruodžio 22 dieną, 19 val., Radviliškio miesto kultūros centre vyks kultūros centro meno kolektyvų kalėdinis koncertas „Bon appetit!“. O gruodžio 23 d., 18 val., kultūros centre šventinį koncertų maratoną užbaigs Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.

Radviliškio sporto ir paslaugų centro organizuojami renginiai išjudins ir mažą, ir didelį. Gruodžio 4 dieną, 10 val. visi kviečiami dalyvauti Sporto arenoje vyksiančiame stalo teniso turnyre „Kalėdinė taurė“, o gruodžio 22 dieną, 16–20 val. – kalėdiniame žaidimų vakare. Taip pat kviečiame atvykti, stebėti ir aktyviai palaikyti vaikų futbolo ir krepšinio turnyrų dalyvius. Vaikų futbolo turnyras vyks gruodžio 11 dieną, 10 val., o vaikų krepšinio turnyras – gruodžio 28 d., 11 val. Sporto arenoje.

Nepamirškite apsilankyti ir advento bei kalėdiniuose turguose ir mugėse. Gruodžio 10 dieną, 9–13 val. į Radviliškio miesto kultūros centrą visus kvies Šeškaturgis, Skaistaturgis ir Saldaturgis, o gruodžio 15–16 dienomis, 11–20 val. prie Dariaus ir Girėno g. 4, 6 gyvenamųjų namų šurmuliuos kalėdinė mugė. Gruodžio 30 dieną, 12 val. Aušros aikštėje vyks Naujametinė popietė, o paskutinį metų vakarą, gruodžio 31 d., 23 val., visus kviesime į Naujųjų metų sutikimą.

Pasipuošusiu miestu ir kalėdinių eglučių alėja bus galima grožėtis iki pat Trijų karalių. Kviečiame apsilankyti ir įjungti Kalėdas!

Radviliškio Kalėdų eglės įžiebimas (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau