Jau šį penktadienį Vilniuje koncertuos britų duetas „Hurts“

Hurts / Organizatorių nuotr.
Hurts / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-11-08 09:14
AA

Vos už poros dienų, lapkričio 10 d., į Vilniaus koncertų salę „Compensa“ susirinks patys ištikimiausi stilingo britų elektroninės muzikos dueto „Hurts“ gerbėjai. Penktąjį kartą mūsų šalyje koncertuosianti grupė šį sykį pristato savo naujausią albumą „Desire“, tačiau tradiciškai neapsieis be populiariausių savo kūrinių. Kaskart nustebinantys iki smulkmenų apgalvotais scenografiniais sprendimais, šį kartą „Hurts“ taip pat žada įspūdingą teatralizuotą pasirodymą.

Į Vilnių grupė atvyks penktadienį ryte, kartu su 35 žmonių komanda atkeliauja ir visa koncertui reikalinga garso bei apšvietimo technika. Jau tapo įprasta, jog būtent ši grupė į turą vežasi ir visą savo virtuvę, tad organizatorių prašoma pasirūpinti tinkama erdve maistui gaminti bei erdviu valgomuoju. Anksčiau stebindavę keistais pageidavimais (ne kartą buvo prašoma ant persirengimo kambarių sienų iškabinti pasaulinio garso modelių portretus, vėliau sąrašas pasipildė storų vyrų su glaudėmis nuotraukomis į pritariančiųjų vokalisčių kambarius), šį kartą nieko ypač keisto nebereikia, išskyrus ypatingą „Hurts“ tradiciją - didelį glėbį baltų ilgų rožių.

Koncertą pradės vilniečių grupė „Deeper Upper“, kuri, aplenkusi daugiau kaip 20 kitų pretendentų iš skirtingų šalių, buvo atrinkta pasirodyti vienoje scenoje su „Hurts“ Latvijoje ir Lietuvoje.

DEEPER UPPER (LT)

„Deeper Upper“ – vilniečių „synth pop“ bei „indie rock“ žanrų muzikos atlikėjai, išsiskiriantis savo kūryboje ryškiais, daugiasluoksniais sintezatoriais ir nostalgiškomis bei energingomis vokalo melodijomis.

Praėjusiais metais debiutinį albumą „Mirrors“ išleidusių „Deeper Upper“ vardą buvo galima matyti beveik kiekviename muzikos kritikų bei klausytojų sudarinėjamame top 10-uke. Šiemet grupė grįžo su nauju singlu „Summer We Lost“, kuris jau pirmąją savaitę tapo grojamiausiu kūriniu LRT Opus radijo stotyje.

Nors „Deeper Upper“ debiutinis albumas pasirodė tik pernai, grupė nėra naujokai scenoje, nes kuria ir koncertuoja jau nuo 2010-ųjų. Apšildančiosios grupės vaidmuo jiems patikimas taip pat ne pirmą kartą. 2013-aisais „Deeper Upper“ dalinosi scena su tuo metu pasaulyje išgarsėjusius estais „Ewert and The Two Dragons“, 2015-aisiais su britais „Glass Animals“, o pernai jie apšildė savo pačių dievukus „The Temper Trap“.

HURTS – naujas albumas „Desire“

Pavasarį duetas pristatė savo naujausią singlą ir vaizdo klipą „Beautiful Ones“, jau turintį daugiau kaip keturis milijonus peržiūrų internete. Patys „Hurts“ šį darbą apibūdina kaip „individualumo triumfą“, klipas yra provokuojančiai gilus, persunktas meilės ir neapykantos, brutalumo ir grožio temų.

Antras grupės singlas iš naujo albumo „Ready to Go“ pasirodė rugsėjo pradžioje ir sulaukė ne mažiau dėmesio ir taip pat beveik keturių milijonų peržiūrų internete. Albumas „Desire“ pasirodė š.m. rugsėjo 29 d. ir Didžiosios Britanijos charte debiutavo 21-oje vietoje, su beveik keturiais tūkstančiais albumų kopijų pardavimais per pirmąją savaitę.

Pirmą kartą apie grupę garsiai pradėta kalbėti 2009 m., kai britų nacionalinis dienraštis “The Guardian” ją išrinko kaip “Band of the Day”, o netrukus BBC televizija savo konkurse “Sound of 2010” jai skyrė 4-ąją vietą. Duetą sudaro dainininkas Theo Hutchcraftas ir klavišininkas Adamas Andersonas. 2010 m. išleidę savo debiutinį albumą „Happiness“, talentingi britai šovė ne tik į milijonų merginų širdis, bet ir pelnytai atsidūrė pačioje populiarumo viršūnėjė – albumas yra parduotas daugiau kaip 1 mln. kopijų tiražu, o kūriniai „Wonderful Life”, „Better Than Love”, „Stay”, „Sunday” ir daugelis kitų sulaukė didžiulės sėkmės visuose kontinentuose.

„Hurts” laikoma viena geidžiamiausių grupių didžiausiuose Europos festivaliuose, tokiuose kaip „Rock Im Park“ ir „Rock Am Ring“ Vokietijoje, „Glastonbury“, „Oxygen“, „T In The Park“, „V Festival“ Didžiojoje Britanijoje, „Sziget“ Vengrijoje, o taip pat Ukrainoje, Bulgarijoje, Latvijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Švedijoje ir kitose šalyse. 2011 m. „Glastonbury“ festivalyje, kuriame apsilankė 135 tūkstančiai žmonių, „Hurts” pasirodymas buvo pripažintas geriausiu ir aplenkė net tokias festivalio žvaigždes kaip „U2“, Beyonce ir „Coldplay“.