Erdvus kabinetas, priklausantis tik jums? Kol tokio niekas nesiūlo, pabandykite pritaikyti sau tą bendroje erdvėje esantį kelių kvadratinių metrų plotą, kurį žmogiškųjų išteklių specialistai išdidžiai vadina Jūsų Asmenine Erdve.
Kad ir kokia deimantinė specialistė būtumėte, vargu ar pavyks išsireikalauti, kad darbdavys kabinete pastatytų sūkurinę vonią ar lovą su kūno padėtį įsimenančiu čiužiniu. Tačiau visada galima apsupti save maloniais ir patogiais daiktais, kurie padės susikurti palankią aplinką ir atsipalaiduoti sunkiomis akimirkomis. Be materialių aksesuarų, nepamirškite ir darbo organizavimo principo kaitalioti minėtąjį darbą ir poilsį. Akimirkos, sekundės, minutės, pasiskolintos iš darbo rutinos, padės šią produktyviau išnaudoti ir laikas nebus pavogtas.
1. Kanceliarinės prekės. Vertikalūs ir horizontalūs laikikliai, visokie skirtukai, darbo kalendoriai, užrašų popierius, trintukai, drožtukai, segtukai, rašymo priemonės... Kai ką, be abejo, paveldėsite atėjusi į naują darbo vietą, kai ką galbūt nupirks. Dažniausiai tai pagrindiniai daiktai, padedantys įvesti minimalią tvarką ant stalo ar stalčiuose, tačiau be jų bet kokie bandymai struktūruoti – beprasmiai. Apžiūrėkite, ką siūlo kanceliarinių prekių parduotuvės, kaip ten grupuojami ir derinami aksesuarai (jie irgi paklūsta mados tendencijoms), – bus aiškiau, ko iš tiesų reikia.
Šeimos portretai prabangiuose rėmuose gerai atrodo filmuose, tačiau ar tikrai norite, kad jūsų artimųjų atvaizdus nužiūrinėtų ir čiupinėtų visi?
2. Asmeniniai reikalai. Jeigu dirbate ne ypač slaptame objekte ar sterilioje laboratorijoje, garantuotai norėsite turėti mielų daikčiukų. Nepersistenkite: šeimos portretai prabangiuose rėmuose gerai atrodo filmuose, tačiau ar tikrai norite, kad jūsų vyro ir vaikų atvaizdus nužiūrinėtų ir čiupinėtų visi, kam tai bent kiek įdomu? Ar bijote pamiršti, kaip jie atrodo? Verčiau rinkitės aksesuarus, kurie labiau susiję su darbu ir drauge brangūs jums. Įsigykite prabangesnę, o ne kaip visų užrašinę, specializuotą kalendorių, patinkančių pieštukų ar gerą rašalinį parkerį, jei tokiu mėgstate rašyti. O vietoje šeimos portreto pasidėkite akis raminantį peizažą.
3. Pietų metas. Kabinete sėdite ne viena? Kažin, ar ryšitės išsitraukti sumuštinių dėžutę. Tačiau puodelis kavos ar arbatos, šokoladas, džiovinti vaisiai ar riešutėliai neturėtų nieko papiktinti. O jums pakels nuotaiką, sumažins stresą, galų gale padės sušilti (kabinetų, kaip ir šildymo sistemų, būna visokių). Porcelianinis puodelis, dėžutė kavos, plytelė mėgstamo tikro šokolado patvirtina: ši moteris viskam pasirengusi. Pavyzdžiui, dirbti be valandinės pietų pertraukos ir pamaitinti alkanus kolegas.
TAIP PAT SKAITYKITE: 6 žingsniai, kurie padės daryti karjerą nelipant kitiems per galvas
4. Nestatutinės priemonės. Kartais atrodo, kad biuro kėdžių konstruktoriai kadaise stažavosi šventojoje inkvizicijoje. Net ir tie baldai, kurie turėtų būti ergonomiški, ne visada atitinka būtent jūsų ūgį ar patogiai įtaisomi palankiausioje kūnui pozicijoje. Jus išgelbės pagalvėlės – prireikus užsikiškite tokią už nugaros ar pasidėkite po sėdyne. Ir nepamirškite, kad po kojomis rekomenduojama pastatyti pakopą ar paprastą dėžutę, – flebologas jus tikrai pagirs. Dar kelios rekomendacijos: nesėdėkite užsidėjusi koją ant kojos, turėkite pakaitinės avalynės porą ir, kai tik galite, atsitraukite nuo rašomojo stalo. Darbo valandomis reikia dirbti, o ne jas atsėdėti.
Kai tik galite, bent 5 minutėms nusispirkite batus ir pavaikščiokite po kabinetą basa.
5. Gamybinė mankšta. Kai tik galite, bent 5 minutėms nusispirkite batus ir pavaikščiokite po kabinetą basa. Periodiškai atidarykite langą ir vėdinkite patalpą. Išmokite paprasčiausių kvėpavimo gimnastikos pratimų arba tiesiog atsistokite ir lėtai giliai pakvėpuokite, sulaikydama įkvėptą orą, – tai pažadins geriau nei kava ar energiniai gėrimai. Atsistojusi pažiūrėkite pro langą į tolį – nuolat įbestos į monitorių akys pervargsta. Įpraskite mirksėti: nereikės naudoti dirbtinių ašarų. Keliskart stipriai užsimerkite, prispauskite vokus delnais, paskui plačiai atsimerkite.
Dažnai plaukite rankas ir... valykite klaviatūrą ir telefono ragelį – tyrimai rodo, kad tai gali būti ne menkesnis bakterijų šaltinis nei unitazo dangtis. Drėgnosios servetėlės ir dezinfekuojamoji želė rankoms valyti – reikalingiausios biuro priemonės po rašiklio ir popieriaus.