Kiekvieni namai turi rūsį arba bent tamsų kambarėlį, kuriame laikome ne tik sezoninius daiktus, bet dažnai paslepiame ir tai, ko mums nereikia. Taigi tampa didžiulės netvarkos vieta, į kurią nesinori net kišti nosies. O juk sandėliukas gali būti tvarkingas ir netgi labai jaukus. Štai keletas žingsnių, kurie padės šią namų erdvę paversti vieta, į kurią norisi užeiti.
Pirmoji ir pagrindinė taisyklė – išmesti nereikalingus daiktus. Tikriausiai sandėliuke nemažai vietos užima jau keletą metų nejudinami rakandai, o tai yra labai aiškus signalas, kad jų jums jau nebereikės. Tikslas – atsikratyti kuo daugiau šlamšto, kuris trukdo jums ne tik sandėlyje ką nors rasti, bet ir praeiti.
Tikslas – atsikratyti kuo daugiau šlamšto, kuris trukdo jums ne tik sandėlyje ką nors rasti, bet ir praeiti.
Grindys. Neretai būna taip, kad sandėlyje išvis jokių grindų nėra. Visgi, jei norite jaukaus rūsio, turėtume jas sudėti. Grindys neturėtų būti labai brangios ar ypatingos, pasirinkite tokią medžiagą, kuri jums patiems prie širdies – medines lentas ar plyteles.
Geras apšvietimas – būtinybė. Pabandykite prisiminti, kiek kartų eidami į rūsį vis burbėjote, kad ten taip tamsu, kad neįmanoma rasti reikiamo daikto. Taip yra todėl, kad nepasistengėte įrengti funkcionalus apšvietimo. Pagalvokite – jei rūsys jums yra tik daiktų saugykla, tada užteks nedidelės lemputės, pavyzdžiui, madingo senovinio žibinto. Bet jei norite įsirengti kampą, kuriame galėtumėte atlikti tam tikrus darbus, pasistenkite, kad erdvę gerai apšviestų viena arba net kelios lempos.
Laiptai, sienos, lubos. Matote, kad visiškai nesvarbu kokios jos? Na, tikrai nemalonu ateiti į rūsį, kurio sienos nusėtos pelėsiais ir nešvarumais. Pasistenkite jas sutvarkyti. Jei sienos plytinės ar medinės, galbūt užteks tik nušveisti. Jei betoninės, galite nudažyti šviesa spalva – iškart pamatysite, kaip šviesiau pasidarys. Laiptus ir lubas taip pat perdažykite.
Jei drėgna. Jei rūsyje kaupiasi drėgmė, iš jo nebus jokios naudos. Apmąstykite galimybę pastatyti elektrinį radiatorių.
Baldai. Jei planuojate rūsyje atlikti kokius nors darbus, praverstų ir kėdė bei stalas, kurie atliktų tiesioginę funkciją, o ne būtų apkrauti daiktais. Jei turite senų, nenaudojamų, jie puikiai tiks, naujų į rūsį pirkti nevertėtų.
Pagalvokite, kur laikysite retai naudojamus daiktus: tam puikiai tinka dėžės arba skrynios. Pasirūpinkite ir lentynomis bei prie sienų tvirtinamais laikikliais, ant kurių galėsite kabinti dviračius, slides, pačiūžas ir kitus sezoninius daiktus.
Dekoravimas. Galbūt daugeliui atrodys keista, kodėl reikia dekoruoti rūsį, bet patikėkite, jūs norite tokio, į kurį būtų malonu įeiti. O tinkamų dekoracijų rasite ir namie: senas metalinis ąsotis gėlėms, pintinė, papūgėlės narvelis ir net senas gėlių vazonas puikiai papuoš niūrią rūsio aplinką.