Dekoruokite namus, neišleisdami krūvos pinigų

Interjeras / Fotolia nuotr.
Interjeras / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-02 12:31
AA

Namų dekoravimas yra įdomus ir labai smagus dalykas. Ir tam visai nereikia išleisti daugybės pinigų. Jei skirsite laiko, įdėsite darbo, tai padaryti galėsite visai pigiai.

Rankų darbas visada džiugina

Nusipieškite paveikslą. Paveikslai kainuoja nemažus pinigus, o patys piešdami ne tik susikursite dekoraciją, bet ir atsipalaiduosite, išlaisvinsite kūrybines galias.

Atnaujinkite senus baldus. Jei ruošiatės išmesti seną kėdę, stalelį ar spintelę, dar kartą pagalvokite, ar neverta seno daikto prikelti naujam gyvenimui ir iš jo sukurti šį tą unikalaus.

Jei ruošiatės išmesti seną kėdę, stalelį ar spintelę, dar kartą pagalvokite, ar neverta seno daikto prikelti naujam gyvenimui ir iš jo sukurti šį tą unikalaus.

Sena medinė apšiurusi kėdė vėl puikiausiai tarnaus, jei ją nudažysite ir pakeisite sėdimąjį audeklą. Perdažyto stalelio ar spintelės tikriausiai taip pat nebenorėsite išmesti.

Pinti krepšeliai. Šios interjero detalės labai tinka smulkiems daiktams sudėti, o jei jie dar ir dailūs, tarnauja kaip dekoracijos. Tačiau visai nereikia pirkti brangių, internete apstu patarimų, kaip stilingus krepšelius pasigaminti patiems: iš popieriaus, audinių, kartono dėžių, vytelių, įvairių virvelių. Pamatysite, kad tai nėra labai sudėtinga.

Pintinė interjere / Shutterstock nuotr.

Panaudokite europadėklus. Iš jų galite pasigaminti puikią batų dėžę, kavos staliuką, lentynas ar netgi susikonstruoti lovą! Nudažykite norima spalva arba palikite natūralų atspalvį.

Unikalu tai, kas paprasta

Nuotraukų ir paveikslėlių galerija. Kompiuteryje tikriausiai turite krūvas nuotraukų. Kodėl gi jų neatspausdinus ir nepasikabinus nedidelės ekspozicijos ant sienos? Nuotraukos ne tik papuoš sienas, bet ir suteiks namams žavesio. Paprasta, bet veiksminga.

Pintinė interjere / Shutterstock nuotr.

Panaudokite knygas. Knygos – išties universali dekoro priemonė. Nemanykite, kad jos turi dulkėti lentynose. Jei turite nenaudojamų, senų knygų, padėkite kelias ant stalelio, ant jų pastatykite žvakę ar nedidelę gėlių vazą. Net stilingai ant žemės sudėtos knygos gali tarnauti kaip dekoracija ar stalelis – tereikia pasitelkti fantaziją!

TAIP PAT SKATYKITE Virtuvė ir svetainė – kartu ar atskirai?

Nudažykite sieną ryškia spalva. Tai bus viso kambario akcentas. Dažai yra pati geriausia dekoravimo priemonė, kai norite šiek tiek atsinaujinti. Imdamiesi šio darbo nebijokite eksperimentuoti.

Naudokite audinius. Vienas iš greičiausių būdų atnaujinti miegamąjį – pakeisti lovatiesę. Daug įvairių dalykų galima dekoruoti tik pakeitus audinius – baldus, užuolaidas, pagalvės užvalkalus, pledus ir kt. Be to, nereikia manyti, kad tai – brangus malonumas. Pigesnių ieškokite internete, antrų rankų parduotuvėse (kuriose neretai kokybišką daiktą galima įsigyti už gerokai mažesnę kainą). Galbūt net ir savo spintoje rasite nenaudojamų audinių, iš kurių galite pasisiūti dekoratyvinės pagalvėlės užvalkalą ar staltiesę?

Pintinė interjere / Shutterstock nuotr.

Dėmesys detalėms. Nepamirškite, grožis – tai gerai apgalvotos ir parinktos detalės. Šviežių gėlių vaza, žaliuojantis augalas, spalvingas vaisių dubuo ar žvakių pora gali iškart pagyvinti kambarį. Pavyzdžiui, jei norite vonios kambariui suteikti jaukumo, pasistenkite, kad būtini daiktai būtų ir dekoratyvūs: rankšluosčiai, dušo užuolaidos, vonios kilimėlis. Kosmetikos priemonių apkrautą spintelę padailinkite žvakėmis ar gėle, kuriai nereikia saulės. Tai būtini daiktai, kurie, parinkti apgalvojus, suteiks spalvų ir jaukumo nuobodžiam vonios kambariui.

TAIP PAT SKAITYKITE Natalija Bunkė pataria, kaip prižiūrėti dirbtines gėles

Natūralios dekoracijos iš gamtos

Natūralumas šiuo metu yra „ant bangos“. Todėl nepraleiskite progos tuo pasinaudoti ir skubėkite pasipuošti namus miškų, laukų ir kitomis gyvosios gamtos teikiamomis dovanomis.

Pintinė interjere / Shutterstock nuotr.

Akmenėlių dekoracijos. Skubate į parduotuvę įsigyti dailių, spalvingų akmenėlių, kuriuos bersite į žvakidę? Pagalvokite dar kartą. Kam mokėti pinigus už tai, ką gamta duoda nemokamai? Važiuodami prie jūros, eidami pasivaikščioti ar būdami ten, kur galima rasti gražių akmenukų, būtinai jų prisirinkite. Taip ir sutaupysite, ir pailsėsite, ir namus papuošite: subersite į gražų stiklinį indą, dekoruosite žvakidę, o gerai paplušėję iš akmenėlių galite sukurti net ir puikų vonios ar virtuvės sienos ornamentą. Tereikia kantrybės, laiko ir kruopštumo.

Ilgos dailios šakos vazoje. Kas gali būti gražiau už ilgas, gražias šakas vazoje? O jų yra pačių įvairiausių. Tikrai neprivalote skubėti į dekoracijų parduotuvėles, kuriose išleisite krūvas pinigų už tai, ką patys galite miške rasti. Dar gražiau jos atrodytų, jei nudažytumėte arba nupurkštumėte jums patinkančia ir prie interjero derančia spalva.

Kankorėžiai stikliniame inde. Kankorėžiai – puiki dekoracija. Tik jokiu būdu nepirkite dirbtinių. Rudenį grybaujate, vasarą renkate uogas? Pasiimkite maišelį ar dubenį ir kankorėžiams – pasigaminsite ne tik puikių kalėdinių žaisliukų eglutei, kankorėžiai ir kasdien labai gražiai atrodys tiesiog suberti į didelį stiklinį indą.

Pintinė interjere / Shutterstock nuotr.