Jeanas Claude'as Edorhas patyrė įžūlią vagystę: nugvelbtas BMW dviratis, vagis jį galėjo sekti

Jeanas Claude'as Edorhas / Luko Balandžio ir asmeninio archyvo nuotr.
Jeanas Claude'as Edorhas / Luko Balandžio ir asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-14 18:01
AA

Trečiadienį, rugsėjo 13 dieną, iš garsaus trenerio ir sporto klubo „JC Sport“ įkūrėjo Jeano Claude'o Edorho buvo pavogtas dviratis. Nusikaltimas įvykdytas vidurdienį pačioje Vilniaus širdyje – prie pat atletui priklausančio sporto klubo senamiestyje.

Žinia apie pavogtą dviratį besidalinanti „JC Sport“ įmonės vadovė ir Jeano Claude'o Edortho gyvenimo partnerė Inga Gaižauskienė portalui Žmonės.lt teigia, kad pavogtas dviratis Vilniuje yra gana retas, tad lengvai atpažįstamas. Būtent todėl pora svarsto, kad sportininkas galėjo būti stebimas jau kurį laiką: „Tai galėjo būti nebūtinai vieno asmens darbas, galbūt vagys veikė kaip grupuotė, kuri, ilgai sekusi J.C.Edortho rutiną, pritaikė tinkamą momentą vagystei.“

Kaip pažymi I.Gaižauskienė, tikėti tokia versija verčia ir tai, jog dviratis buvo pavogtas būtent J.Claude'o Edortho treniruotės metu, kai jis labiausiai susikoncentravęs būtent į darbą, o ne į visai šalia buvusią transporto priemonę. Pastaroji buvo palikta vidiniame kiemelyje, kuris, pasak Ingos, yra gana painus, todėl norint atrasti jame buvusį dviratį, turi tiksliai žinoti jo vietą.

Jean Claude Edorhas ir Inga Gaižauskienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Dviratis yra garsaus prekės ženklo BMW, todėl – ganėtinai prabangus ir traukiantis akį. „JC Sport“ vadovė sako, kad nors transporto priemonė nebuvo prirakinta, tačiau iš saugos kamerų aišku, kad vagis buvo pasiruošęs viskam.

„Matosi, kad į kiemą patekęs vyriškis dėvi kaukę, o su savimi nešasi nemažą krepšį, kuriame tikrai galėjo būti ir spynai nulaužti skirti įrankiai“, – vaizdo įraše užfiksuotais duomenimis dalinasi Inga.

Apmaudu, tačiau yra asmenų, kurie net tokiomis akimirkomis bando pasipelnyti iš emocijų paveiktų žmonių. Inga pasakoja, kad į juos kreipėsi žmonės, teigiantys, jog visai neseniai taip pat susidūrė su panašia vagyste, – pastarieji pasiūlė pasidalinti informacija, kokius veiksmus reikia atlikti, kad pasitelkus policiją, neva pavyktų sėkmingai atrasti dviratį. Moteris sako nesanti patikli, todėl kalbėdama su policija paklausė, ar jiems yra tekę girdėti apie tokį variantą, ir gavo neigiamą atsaką.

Vaizdo kamerų užfiksuotas vagystės momentas / Asmeninio archyno nuotr.

Beje, šiais metais tai jau antras kartas, kai pora susiduria su dviračio vagyste. Tada jo atgauti taip ir nepavyko.

„Metų pradžioje taip pat buvo pavogtas mums priklausęs dviratis, kuris buvo saugiai paliktas rakinamoje teritorijoje. Vaizdo kamerų įrašuose matėme, kad vagis paėjęs šiek tiek toliau nuo namo įsidėjo jį į autobusiuką ir nuvažiavo, tačiau vagystė įvykdyta tamsiu paros metu, todėl nesimatė valstybinių numerių ir negalėjome identifikuoti nusikaltėlių“, – portalui Žmonės.lt sako „JC Sport“ vadovė I.Gaižauskienė.

Pavogtas dviratis / Asmeninio archyvo nuotr.

Jeanas Claude'as ir Inga tikisi, kad šis atvejis baigsis geresniu scenarijumi – po vagystės iš karto kreipėsi į policija ir jai pateikė minėtą vaizdo įrašą, kuriame aiškiai matomas nusikaltimą įvykdęs asmuo. Deja, kol kas duomenų apie dviratį pavogusį asmenį jie neturi, tačiau visų turinčių naudingos informacijos prašo pasidalinti su policija.