Jei karalienė nebūtų įsikišusi, mažasis Louisas nebūtų vadinamas princu
Balandžio 23-ąją gimęs Jungtinės Karalystės princo Williamo (35) ir jo žmonos Kembridžo hercogienės Catherine (36) sūnus iš karto pavergė karališkosios šeimos gerbėjų širdis. Vis dėlto mažylis galėjo taip ir nebūti princu.
Jo Karališkoji Didenybė Kembridžo princas Louisas šiandien pasauliui būtų žinomas visai kitokiu titulu. Vis dėlto įsikišus jo prosenelei karalienei Elizabeth II titulo paveldimumo taisyklės buvo pakeistos.
1917-aisiais karalienės Elizabeth II senelis karalius George'as V nusprendė, kad Jo Karališkosios Didenybės titulai turėtų būti riboti. Monarchas išleido įstatą, kad karališki titulai bus suteiktas tik monarchui, jo vaikams, anūkams ir Velso princo pirmajam anūkui.
Pagal senąsias taisykles, princu vadintume tik princo Williamo pirmagimį George'ą. Jo broliukai ir sesutės turėtų visai kitokius titulus. Tikėtina, kad princesė Charlotte būtų ledi Charlotte Mountbatten-Windsor, o šią savaitę gimęs princas Louisas – lordas Louisas Mountbattenas-Windsoras. Jei princas Williamas pirmiausiai būtų susilaukęs dukters, ji nebūtų princesė.
2013-aisiais, kai Kembridžo hercogienė Catherine laukėsi pirmojo vaiko, karalienė Elizabeth II įsikišo ir nusprendė pakeisti šį šimtmetį menantį įsaką. Letters Patent procedūra leido monarchei išleisti įsaką be parlamento įsikišimo. Leidinyje „London Gazette“ išspausdinta žinutė skelbė, kad visiems Velso princo vyriausiojo sūnaus vaikams bus suteikti karališki titulai. Tai buvo savotiška dovana Catherine – žinia buvo paskelbta per jos 31-ąjį gimtadienį.
Karalienės Elizabeth II įsakas garantavo karališkus titulus visiems princo Williamo vaikams. Tuo tarpu princo Harry ir jo sužadėtinės Meghan Markle atžalos neturės princo ar princesės titulų. Nebent monarchė ir vėl dėl savo vaikaičio pakoreguos taisykles.