Jennifer Lawrence įveikė dvigubus Holivudo standartus: jai bus mokama tiek pat kiek ir vyrams

Aktorė Jennifer Lawrence /
Aktorė Jennifer Lawrence /
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-05-12 10:55
AA

Lyčių nelygybė Holivude pastaruoju metu kaip niekad dažnai aptarinėjama, o garsios aktorės rimtai pasiryžusios pagerinti moterų sąlygas pramogų versle. Viena tokių – „Bado žaidynių“ žvaigždė ir „Oskaro“ laureatė Jennifer Lawrence (24 m.), kuri jau laimėjo vieną svarią kovą siekiant lygybės.

Prieš keletą mėnesių po masinio programišių įsilaužimo į kino kompanijos „Sony“ duomenų bazes paaiškėjo, kad puikiai kritikų ir žiūrovų įvertinto filmo „Amerikietiška afera“ („American Hustle“) aktorės Jennifer Lawrence ir Amy Adams (40 m.) už savo darbą gavo mažiau nei tame pačiame filme vaidinę vyrai Bradley Cooperis (40 m.), Chrisitanas Bale'as (41 m.) ir Jeremy Renneris (44 m.), nors jų visų vaidmenys buvo lygiaverčiai. Be to, Jennifer Lawrence ir Amy Adams sutartyse buvo nurodyta, kad jos papildomai gaus 7 proc. nuo filmo pelno, o štai vyrams ir čia buvo pažadėta daugiau – 9 proc.

„Amerikietiška afera“ / Kadras iš filmo

Paviešinus šią informaciją, ne viena garsi aktorė nutarė nebetylėti – reikia pagaliau įvesti tvarką Holivude, kuris, anot jų, tapo pernelyg seksistinis. Šią idėją karštai palaiko aktorė Charlize Theron (39 m.), kuri išsireikalavo, kad jos honoraras už naująją „Snieguolės ir medžiotojo“ („Snow White And The Huntsman“) dalį būtų toks pat kaip ir jos kolegos Chriso Hemswortho (31 m.).

„Amerikietiška afera“ / Kadras iš filmo

Kovoje už lygybę svarbią pergalę pasiekė ir Jennifer Lawrence – su „Sony“ kompanija ji susitarė dėl 20 mln. JAV dolerių (17,95 mln. eurų) honoraro už naują filmą „Passengers“, kuriame atliks pagrindinį moters vaidmenį. Pranešama, kad filmo kūrėjai dar bandė derėtis su aktore, bet ji nenusileido ir pareiškė ultimatumą – arba 20 mln., arba ji nevaidina. Palyginimui, filme „Passengers“ pagrindinį vyro vaidmenį atliksiantis Chrisas Prattas (35 m.) uždirbs dvigubai mažiau nei jo partnerė.

„Amerikietiška afera“ / Kadras iš filmo

Išsireikalavusi tokio įspūdingo honoraro, Jennifer Lawrence įstojo į vadinamąjį „dvidešimties milijonų“ klubą: tokius honorarus Holivude tegauna saujelė rinktinių aktorių, tarp kurių yra tik viena moteris – Sandra Bullock (50 m.). 20 mln. JAV dolerių (17,95 mln. eurų) ar net didesni honorarai mokami tik tokiems aktoriams kaip Leonardo DiCaprio (40 m.), Robertas Downey jaunesnysis (50 m.), Mattas Damonas (44 m.) ir Denzelis Washingtonas (60 m.).

„Amerikietiška afera“ / Kadras iš filmo