Viršelio istorija – Jis mokėjo ir mus mokė švęsti gyvenimą
Kernagis, kurį prisimename. Kernagis, kurio nepažįstame. Kernagis, kurio trūksta. Ant šių polių pastatytas režisieriaus Andriaus Lekavičiaus dokumentinis filmas „Kernagis“ suteikė progą šiek tiek praskleisti kulisus į menininko Vytauto Kernagio gyvenimą ir pažinti žmogų. Tokį, kokį pažino tik artimiausi: žmona kostiumų dailininkė Dalia KERNAGIENĖ (70), sūnus kultūros vadybininkas, politikas Vytautas KERNAGIS (45) ir dukra televizijos bei radijo laidų vedėja, VŠĮ Vytauto Kernagio fondo vadovė Eglė KERNAGYTĖ-DAMBRAUSKĖ (38).
Kernagių dinastija su metais ne mažėja, o tik plečiasi: greta maestro žmonos Dalios Kernagienės, sūnaus Vytauto ir dukters Eglės stoja vyresnieji anūkai Nojus ir Vėjas bei mažieji – Kristijonas ir Džiugas / Tomo Kaunecko nuotrauka
JŪRATĖ RAŽKOVSKYTĖ
Šaltinis: Žmonės
A
A
Tikra tiesa: apie maestro lyg ir viską žinome, bet ar tikrai jį pažįstame?
Eglė: Prieš maždaug ketverius metus atėjęs pristatyti savo idėjos Andrius Lekavičius buvo ne vienintelis, kuris siūlė kurti filmą apie Kernagį. Bet išgirdus jo mintis apėmė pojūtis, kad turi būti gerai.
Režisierius pasirodė šalto proto, ne per daug sentimentalus ir, svarbiausia – norėjo kurti ne per liūdesį, išgyvenimus ir skaudžius virsmus, o tarsi iš arčiau pažvelgti į Vytautą Kernagį. Šis filmas – apie gyvenimą. Galimybė pažinti ne žvaigždę, mėtančią į dangų konfeti, o tą, kuris kartais išgyvendavo, kad nėra darbo, o kartais pabėgdavo su draugais į gamtą švęsti gyvenimo.
Viršelio istorija – Su Vytautu Kernagiu mes užaugome
Justė Arlauskaitė-Jazzu, Marius Narbutis, Andrius Kauklys, Giedrė Kilčiauskienė, Raminta Naujanytė-Bjelle ir Vidas Bareikis/ Tomo Kaunecko nuotrauka
REMIGIJA PAULIKAITĖ
Šaltinis: Žmonės
A
A
„Nepakeičiamų yra!“ – sako šiomis dienomis šalies kino teatruose pradedamo rodyti dokumentinio pasakojimo apie muzikantą, lyriką, šoumeną, televizijos laidų vedėją, aktorių Vytautą Kernagį kūrėjai. „Nors jo jau keturiolika metų nebėra, maestro ir šiandien yra unikalus, nepakartojamas“, – pritaria ir žinomi Lietuvos atlikėjai, išskirtinės premjeros proga susibūrę atlikti beveik prieš trisdešimt metų jo sukurto šlagerio „Žemutinių pilių šventė (Kansaras)“. Elektroninės muzikos grupės „Happyendless“ dueto Mariaus NARBUČIO (47) ir Andriaus KAUKLIO (42) naujai aranžuotoje dainoje išliko Vytauto Kernagio solo. Jam pritaria šiandienos žvaigždės Justė ARLAUSKAITĖ-JAZZU (33), Giedrė KILČIAUSKIENĖ (42), Raminta NAUJANYTĖ-BJELLE (30) ir Vidas BAREIKIS (35).
Vienintelis toks
„Aš gimiau kiek per vėlai, todėl jam teko dainuoti su kitais, – juokiasi Justė. – „Žemutinių pilių šventė“ – pirmasis Vytauto Kernagio kūrinys, kurį atlikau viešai, bet tūkstančius kartų ką nors iš jo repertuaro dainavau sau, draugams.
Manau, Kernagis buvo pirmas artistas, kurį būtų galima vadinti pop ir jis tai būtų priėmęs kaip komplimentą. Vytautas buvo labai ryškus. Vienintelis toks. Tiesiog unikalus, kitaip tariant – menininkas.
Man atrodo, jis meną suvokė kaip amatą, o tai – didelių menininkų bruožas. Save vis atrasdavo įvairiais amplua, daug dirbo, buvo matomas ir mylimas, tuo pat metu, žinoma, ir labai rizikavo būti nemėgstamas. Bet kai jo neliko, neliko ir abejingų faktui, kad Kernagio pakeisti neįmanoma.“
Alma Adamkienė ir Jogaila Morkūnas / Asmeninio albumo nuotrauka
Šaltinis: Žmonės
A
A
Vasario 10-ąją ponia Alma ADAMKIENĖ minėjo 95 metų jubiliejų. Puoselėtų planų atšvęsti gimtadienį su dideliu būriu svečių teko atsisakyti: ir laikmetis tam nepalankus, ir ponios sveikata dar taisosi po patirto insulto.
„Tačiau visai nepažymėti tokios progos tiesiog negalėjome“, – patikina renginių organizatorius **Jogaila MORKŪNAS** (48), kurį su Adamkais sieja sena bičiulystė. „Su prezidento Valdo Adamkaus padėjėja Božena ir Aiste Stonyte susimąstėme: reikia ką nors sugalvoti, kad poniai Almai ši diena būtų įsimintina. Draugų, bendražygių, artimųjų ji turi daugybę: pasveikinti juk nori kiekvienas...