Joana Bartaškienė: „Moterys, negalvokite, kad jums reikia tapti panašioms į kitas gražuoles“

Joana Bartaškienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Joana Bartaškienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
2017-10-01 12:00
AA

Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentei energijos ir pozityvumo gali pavydėti perpus jaunesnės moterys. Ji sako, kad veiklos turi tiek, jog neturi laiko net knygų paskaityti. „Tai darysiu senatvėje. Ir dar būtinai pianinu išmoksiu groti“, – užtikrina Joana Bartaškienė.

Kam sako „taip“

  • Pozityviam mąstymui. Nuo mažens mąstau pozityviai, teigiamomis emocijomis stengiuosi užkrėsti ir kitus. Tikiu, kad pozityvus mąstymas padeda įveikti daugelį negalavimų, stiprina širdį. Nevenkite pamaloninti aplinkinių komplimentais, o tada ir nuotaika visų bus geresnė, nereikės sakyti, kad lietuviai – surūgėlių tauta.

Vos atsikėlusi ryte pasimėgaudama išgeriu vandens stiklinę su citrina ir trupučiu medaus. Kad nuotaika būtų dar geresnė, nuėjusi prie veidrodžio nusišypsau.

  • Gyvam bendravimui. Jei užsidarysi namuose tarp keturių sienų ir su niekuo nebendrausi, pradėsi degraduoti. Todėl ypač vyresnes moteris visada raginu daugiau bendrauti, dalytis su aplinkiniais nauja informacija. Šiame informacinių technologijų amžiuje reikėtų kuo dažniau susitikti gyvai su draugais, giminėmis, nes greitai nebemokėsime to daryti be telefonų ir kompiuterių. Labai svarbu ir turėti bendraminčių. Man patinka bendrauti su įvairiais žmonėmis. Niekada nuo jų nepavargstu, atvirkščiai – pasikraunu energijos! Domėjimasis gyvenimu, naujų žinių troškimas, bendravimas su žmonėmis suteikia gyvenimui prasmę.
  • Sveikiems ritualams. Vienas jų – vos atsikėlusi ryte pasimėgaudama išgeriu vandens stiklinę su citrina ir trupučiu medaus. Jau jaučiuosi geriau. Kad nuotaika būtų dar geresnė, nuėjusi prie veidrodžio nusišypsau. Patikėkite, tai tikrai padeda nusiteikti pakiliau! Net jei iš pradžių ir nusišypsosite be didelio entuziazmo. Tačiau net nenatūrali šypsena turi įtakos mūsų vidinei būsenai – po truputį tampame laimingesni. Tai įrodyta mokslininkų!

TAIP PAT SKAITYKITE: VYRŲ NUOMONĖ. Moterų elgesys socialiniuose tinkluose – nepakenčiamas

Joana Bartaškienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
  • Nuosekliam sportui. Be sporto neįsivaizduoju savo gyvenimo. Sportuoju nuo mažų dienų ir jaučiu to didelę naudą. Aktyvus judėjimas ne tik gražina kūno linijas, bet taip pat teikia energijos ir jėgų. Svarbu atrasti tai, kas patinka. Pati džiaugiuosi vis dar galėdama vesti sporto treniruotes įvairaus amžiaus moterims. Įsitikinau, kad pradėti sportuoti galima net vyresniame amžiuje, net jei anksčiau niekada nebandyta to daryti. Tik reikia pradėti nuo mažų krūvių. Geriausia sportuoti – tris kartus per savaitę. Ir plano griežtai laikytis, nes nenuosekliai sportuojant galima sau net pakenkti. Jei yra galimybių, galima išbandyti treniruotes ir su asmeniniu treneriu, o vėliau mankštas tęsti namuose.

Kam sako „ne“

  • Ilgalaikėms bado dietoms. Jos, viso labo, – tik organizmo sekinimas. Renkuosi sveikus, šviežius produktus ir mėgaujuosi valgymo procesu. Manau, kad maistas neturi būti įmantrus. Tik labai svarbu nepersivalgyti. Tai padeda nepriaugti nereikalingų kilogramų. Jei pati matau, kad vieną kitą kilogramą reikėtų numesti, atsisakau vakarienės. Arba kartą per savaitę organizmą išvalau nevalgydama, o tik gerdama skysčius. Galima gerti, pavyzdžiui, sultis ar rūgpienį. Kas turi daugiau valios, gali gerti tik vandenį.
  • Grožio kultui. Moteris privalo savimi rūpintis, puoselėti savo išvaizdą, tačiau ji tikrai neturi lygiuotis į žurnalų viršelių modelius. Meskite iš galvos mintis apie grožio etalonus ir negalvokite, kad jums reikia tapti panašiomis į kitas gražuoles. Esate apvalesnių formų? Na, ir puiku! Aš taip pat nesu perlinkusi. Tiesa, neslėpsiu – nuo jaunystės norėjau sverti keliais kilogramais mažiau. Vėliau supratau, kad visos negali būti vienodai lieknos. Be to, reikia priimti savo prigimtį ir džiaugtis tokia, kokia esi. O kūno formas visada galima pagražinti sportu.
  • Negatyviai informacijai. Per televiziją, radiją dažnai girdime tiek daug neigiamų žinių, spauda kone plyšta nuo blogų naujienų. Kartais atrodo, kad aplink vien negatyvas, kad Lietuva išties degraduoja. Norisi, kad žiniasklaida daugiau viešintų pozityvios informacijos, rodytų daugiau įkvepiančių žmonių gyvenimų. Man pačiai teko bendrauti su be galo gražiomis daugiavaikėmis šeimomis. Ir jos, toli gražu, nėra asocialios, bet atvirkščiai – darbščios, tvarkingos, pavyzdinės! Kodėl tiek mažai apie tokias kalbama?!
  • Gobšumui. Mūsų Lietuva tokia maža, manau, kad visi turėtume dalytis tuo, ką turime. Bet daugelis tų, kurie ateina į valdžią, panašu, jog galvoja tik apie save. Ar tikrai reikia po kelis namus turėti? Ar tikrai tos vilos užsienyje reikalingos? Atrodo, kad žmonės gyvens amžinai prisikaupę tiek turto. Geriau jau pasidalytų juo su tais, kurie daug dirba, stengiasi, gausų vaikų būrį augina ir vos galą su galu suduria. Valdžia taip pat galėtų pagalvoti apie jaunimą, kuris masiškai išvažiuoja iš Lietuvos. Reikėtų pamąstyti, kaip sukurti tokias sąlygas, kad žmonės galėtų išgyventi, kad nereikėtų emigruoti. Juk daugelis tai daro ne iš gero gyvenimo.

  • Susvetimėjimui. Mane kartais stebina žmonių abejingumas, nenoras bendrauti. Vieni pas kitus bijo į namus užsukti nekviesti. Pati baisiai pykstu ant draugų ar giminių, kai važiuodami pro mano rajoną neužsuka į svečius. O pati važiuodama pro draugų namus, stengiuosi užsukti bent trumpam prie kavos puodelio paplepėti. Dažnai Lietuvoje pasigendu nuoširdaus bendravimo. Kartais giminė metų metus nesusitinka. Bet tam, kad vieni su kitais bendrautume, reikia tik didelio noro.

TAIP PAT SKAITYKITE: Gytis Paškevičius: „Gyvenimas – lyg gitaros akordai. Visi reikalingi“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!