Joe Bidenas prieš prezidento rinkimus prisijungė prie „TikTok“: vaizdo įraše – šmaikštūs atsakymai

Joe Bidenas / Vida Press nuotr.
Joe Bidenas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: BNS
2024-02-12 18:59
AA

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas sekmadienį prisijungė prie „TikTok“ ir 26 sekundžių trukmės vaizdo įrašu debiutavo šioje socialinių tinklų platformoje.

Šalies lyderis pasirodė „TikTok“ nepaisant to, kad pastaraisiais metais JAV vyriausybė aršiai kritikavo šią vaizdo įrašų dalijimosi platformą, ypač respublikonai, bet taip pat ir J.Bideno administracija.

„TikTok“ priklauso Kinijos bendrovei „ByteDance“. Daugybė JAV politikų kaltino ją naudojant „TikTok“ kaip Pekino propagandos priemonę, tačiau bendrovė tai įnirtingai neigia.

Joe Bidenas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienį 2024 metų JAV prezidento rinkimų kampanijai skirtoje paskyroje @bidenhq paskelbtame vaizdo įraše 81-erių metų demokratų prezidentas su šypsena greitai aptaria ir politikos, ir sporto temas.

Paklaustas, kas labiau prie širdies – pačios amerikietiškojo futbolo didžiojo finalo „Super Bowl“ rungtynės ar garsusis pertraukos šou, kuriame šiemet labiausiai išsiskyrė Usheris, jis pasirinko rungtynes.

Paklaustas, ar nėra slapto sąmokslo paveikti žaidimo rezultatą taip, kad atlikėja Taylor Swift, kuri susitikinėja su klubo „Kansas City Chiefs“ žvaigžde Travisu Kelce'u, galėtų pasinaudoti savo superžvaigždės statusu ir paremti J.Bideną, prezidentas juokais palaikė šią nepagrįstą dešiniųjų sąmokslo teoriją.

„Turėčiau problemų, jei prasitarčiau“, – sakė jis.

Kelios atskiros valstijos ir federalinė vyriausybė uždraudė naudoti šią programėlę oficialiuose vyriausybiniuose įrenginiuose, motyvuodamos saugumo sumetimais.

Nors Vašingtonas ir toliau atidžiai stebi šią platformą, panašu, kad tolesni federaliniai veiksmai, kuriais būtų siekiama uždrausti arba apriboti programėlės naudojimą, nebėra planuojami.

Artėjant rinkimams ši platforma suteikia galimybę kreiptis į jaunus rinkėjus.

Sekmadienį paskelbto vaizdo įrašo pabaigoje prezidento klausiama: J.Bidenas ar respublikonų lyderis Donaldas Trumpas?

„Jūs juokaujate? – juokiasi jis. – Bidenas.“