Jonas Gabrielis: „Numečiau 100 kg be dietų, sukūręs 7 savo taisykles“

Nutukęs vyras. / Fotolia nuotr.
Nutukęs vyras. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Jonas Gabrielis per 30 mėnesių atsikratė 100 kilogramų. Jo manymu, pirmiausia reikia įvesti tvarką ne lėkštėje, o galvoje ir apskritai savo gyvenime.

NT agentu dirbęs vyras turi įprotį sisteminti visą informaciją, kurią gauna. J. Gabrielis nesilaikė dietologų rekomendacijų, o nuosekliai studijavo hormoninius ir biocheminius organizmo procesus bei sukūrė 7 taisyklių sistemą, kuri padeda veiksmingai lieknėti.

Hormonų vaidmuo

Interviu tinklalapiui huffingtonpost.com J.Gabrielis sakė, jog puikiai žino, ką reiškia kankintis bandant sulieknėti. Pastangas atsikratyti kelių šimtų gramų jis vadina kasdieniu karu. Dėl to kiekviena jūsų diena yra bloga. „Man viskas tapo aiškiau, kai supratau, kokie organizme prasideda procesai dėl streso, nuolatinio uždegimo, kylančio dėl tam tikrų medžiagų stygiaus ar pertekliaus. Visos kitos mitybos sistemos ir dietos kalba apie tam tikrą discipliną, mano gi pagrindinė žinutė kitokia: kai tik jūsų kūnas nuspręs, kad jis nori būti lieknas, bus lengva netekti svorio“, – kalbėjo J.Gabrielis.

Vyras sužinojo, kad svorio augime ir jo netekime svarbiausią vaidmenį atlieka du hormonai – leptinas ir insulinas.

„Kalba eina ne apie šių hormonų balansą jūsų organizme, o apie tai, kiek jautrios jūsų organizmo ląstelės šių hormonų atžvilgiu. Problemos ima kauptis, kai atsiranda pasipriešinimas šiems hormonams. Jūsų ląstelės neatpažįsta šių hormonų, ir tada ima augti svoris.

Mūsų užduotis atkurti ląstelių ir smegenų gebėjimą atpažinti šiuos hormonus, suvokti tinkamus jų kiekius. Todėl reikia liautis valgyti uždegimą organizme skatinančius produktus, kuriuose yra gliuteno bei gliukozės. Tačiau reikia nepamiršti, kad yra ir kiti dalykai, kurie didina leptino ir insulino pasipriešinimą – tai stresas, traumos, emocinės ir miego problemos“, – sako J.Gabrielis.

7 taisyklės

Taip J.Gabrielis sukūrė 7 taisyklių rinkinį, kaip sėkmingai sulieknėti. Taisykles pristato tinklalapis vrutmilife.com.

1 taisyklė. Atsisakiau dietų ir ėmiau aiškintis, kokių maistingųjų medžiagų man trūksta

Pasirodo, kad man visą gyvenimą trūko omega-3 rūgščių, kokybiškų baltymų, vitaminų. Atkreipkite dėmesį, kad nei viena dieta apie tai nekalba. Ir tai didelė klaida. Pakeičiau savo racioną taip, kad gaučiau pakankamus kiekius būtinų medžiagų. Ir žinote ką? Poreikis valgyti saldainius ir traškučius dingo savaime! Tiesiog nesinorėjo, ir viskas. Matyt, juose buvo kažko, ko buvo tose maistinėse medžiagose, kurių man trūko.

2 taisyklė. Išsigydžiau savo žarnyną

Jūs net neįsivaizduojate, kaip tai svarbu – sveikas žarnynas. Žmonės reguliariai persivalgo, nes jų žarnynas nemoka efektyviai iš maisto įsisavinti visų reikiamų medžiagų. Ir panikuojantis kūnas ima kaupti atsargas. Be to, žarnyno problemos provokuoja uždegimus, o tai daro įtaką hormonų lygiui. Dažniau vartokite probiotikus (kefyrą, jogurtą) ir produktus su „teisingais“ maistiniais fermentais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kefyro dieta ir liekninamasis kokteilis: per savaitę atsikratysite iki 5 kg

3 taisyklė. Peržiūrėjau miego režimą

Svarbu susitvarkyti miego režimą, anksčiau gultis ir anksčiau keltis. Bet kokios problemos su miegu tampa svorio augimo priežastimi. Priežastis – tie patys hormonai. Nemiga keičia hormonų lygį, dėl to nuolat norisi saldaus ir riebaus maisto. Tai nulemia aukštą kortizolio lygio buvimą organizme, o tai verčia jus valgyti greitąjį maistą, kad įveiktumėte depresiją.

Tačiau nesveikas maistas suteikia tik laikiną palengvėjimą, jis toliau skatina gamintis kortizolį. Jau nekalbant apie tai, kad vėlai vakare norisi įlįsti į šaldytuvą ir suvalgyti ką nors prieš miegą.

4 taisyklė. „Pasirausiau“ galvoje

Dar apie kortizolį. Jo antras oficialus pavadinimas „streso hormonas“. Blogai miegate – sukeliate organizmui stresinę situaciją. O tai, kad stresas daro įtaką apetitui, jūs ir be manęs puikiai žinote. Aš pradėjau medituoti ir savo sąmonėje vizualizuoti kiekvieną būsimą dieną. Atsikračiau streso, o su juo ir kilogramų.

5 taisyklė. Sužinojau apie detoksikaciją

Nemiga keičia hormonų lygį, dėl to nuolat norisi saldaus ir riebaus maisto. Tai nulemia aukštą kortizolio lygio buvimą organizme, o tai verčia jus valgyti greitąjį maistą, kad įveiktumėte depresiją.

Po kelių mėnesių studijavimo aš priėjau skyrių apie toksinus. Sužinojau, kad organizmas naudoja riebalines ląsteles toksinų pertekliaus kaupimui ir sandėliavimui. Tuo metu jau buvau atsikratęs 70 kg, tačiau dar turėjau tikslą atsikratyti 30 kg ir juose, tikėtina, kaupėsi visi mano toksinai. Taip aš susižavėjau detoksikacija.

Pradėjau „plauti“ organizmą dideliais kiekiais šarminių skysčių – tai vanduo su citrinų sultimis, obuolių actas, žalieji kokteiliai. Valgiau daug žalumynų, salotų, ūglių, ląstelienos. Paskutinių 30 kg atsikračiau greičiau nei pirmųjų 30-ties. Atrodytų, turėtų būti atvirkščiai. Visi lieknėjantys žino, kaip lengva pradėti lieknėti ir kaip sunku atsikratyti paskutinių kilogramų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Intuityvaus valgymo specialistė Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė: „Badavimas ir detoksikacija tik dar labiau skatina toksinų išsiskyrimą“

6 taisyklė. Nustojau nervintis dėl pinigų

Dabar pasakysiu keistą dalyką. Kuo mažiau esate priklausomi nuo pinigų, tuo laimingesni ir lieknesni esate. Persikrausčiau gyventi į pigesnį namą, mažiau leidau pinigų visokiems daiktams ir įrangai, net pradėjau auginti kai kurias daržoves. Ir pradėjau mažiau nervintis dėl pinigų. O kai tik pradėdavau stresuoti, žinodavau, kad galiu apeiti namą iš kitos pusės ir suvalgyti pomidorą, kurį pats ir išauginau. Tai nepalyginamai geriau nei „užvalgyti“ stresą šokoladu.

Tiesiog 7 taisyklė

Jei norite vieną kartą ir visiems laikams išspręsti savo problemą dėl svorio, turite pripažinti pats sau: jūs toks esate ne dėl genų, ne dėl „sunkių kaulų“, jūs toks, nes esate tinginys. Jei norite išspręsti savo svorio problemas, turite nustoti bijoti šio pasaulio.

Man padėjo meditacija ir vizualizacijos praktika. Taip aš sugebėjau atsikratyti mane persekiojančių psichologinių traumų. Maždaug 65–70 proc. mano pažįstamų, turinčių solidų svorį, kenčia būtent dėl „emocinio nutukimo“. Daugumai žmonių taip nekomfortiška gyventi juos supančiame pasaulyje, kad jie jaučiasi saugiau po savo „apsauginiu“ riebaliniu sluoksniu. Skamba, žinoma, gan keistai, bet tai yra tiesa.

Parengė Daiva Ausėnaitė