Joseph June pristato eurovizinį kūrinį „Ko man nesakei?“: „Daina paslaptinga, bet pikta“

Joseph June klipo „Ko man nesakei?“ akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Joseph June klipo „Ko man nesakei?“ akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Dainų autorius ir atlikėjas Vytautas Gumblevičius, gerai pažįstamas slapyvardžiu Joseph June, grįžta į Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką trečią kartą ir šiemet pristato energingą kūrinį „Ko man nesakei?“, kartu su jam skirtu vaizdo klipu. „Ko man nesakei?“ – tai pasakojimas apie akimirkas, kai žmogus geriau renkasi pasilikti jausmus sau, nei juos atvirai išsakyti kitam.

Kaip pasakoja Joseph June, nors kūrinyje apdainuoja sudaužytas viltis meilėje, ši tema aprėpia daug daugiau mūsų gyvenimo aspektų: „Būna, kad nepasakome, ką iš tiesų galvojame, nes bijome, kad būsime nesuprasti, atstumti. Nepasakome, kai mus kas nors erzina, džiugina, liūdina ar pykdo. Laikome viską savyje. Kartais tai sukuria iliuziją, kad mes pasirodysime stiprūs, bet iš tiesų nesuprantame, kad tuo pat metu silpnėja ryšys su kitais ir pačiu savimi“.

Kūrinio gimimą iš dalies įkvėpė asmeninės Joseph June išgyventos emocijos ir noras būti tiesmukesniu, atviresniu sau ir kitiems. Bet, anot jo, į dainą taip galima pažvelgti ir iš kitos perspektyvos: gal kitas žmogus tiesiai šviesiai sakė, kaip jis jaučiasi, bet mes tiesiog nebuvome pasiruošę tuos žodžius išgirsti; gal kitas nenori dalintis savo jausmais, nes žino, kad jų nesuprasime.

Joseph June - „Ko man nesakei“
Joseph June - „Ko man nesakei“ / Skirmanto Lisausko/BNS nuotr.

„Ko man nesakei?“ gimimo procesas leido muzikos kūrėjui išeiti iš jam įprastos muzikinės komforto zonos – dainoje jungiasi rokas su techno ir elektronine muzika.

„Pamenu, kai po kelių kūrybinių sesijų įkėliau demo versiją į telefoną ir išvažiavau į parduotuvę. Kol ten buvau, galvoje gimė priedainis. Greitai išbėgau iš parduotuvės ir įrašiau melodiją telefone. Būtent tą melodiją vėliau ir panaudojau! Įdomu, nes rokas ar elektronika nėra žanrai, kuriuose esu įpratęs kurti ar dainuoti. Dažniausiai žaidžiu R&B, hip hopu; tai mano saugumo zona. Šįkart aiškiai pajutau, kad noriu sprogstančios energijos, kad daina nepaliktų abejingų – arba patiktų, arba ne. Dažnai, kai kuriu muziką, stengiuosi neklausinėti savęs, ar čia jau gerai ar dar nepakankamai, nes vidinis kritikas gali pasiglemžti kūrybinę energiją. Šiuo atveju aš nepabijojau kritiškiau pažiūrėti į savo dainą ir siekti dar daugiau – esu labai patenkintas rezultatu“, – sako šių metų „Eurovizijos“ atrankų dalyvis.

Pasirodžiusi ir dainą papildantis vaizdo klipas, sukurtas kartu su režisieriumi Luku Telešiumi ir pagrindinę klipo heroję suvaidinusia Egle Bracaite, kuriai ekrane įkyriai prieštarauja pats Joseph June. Klipe taip pat pasirodo ir su Joseph June koncertuojantys muzikantai – būgnininkas Joris Dabkus ir gitaristas Mykolas Tamulevičius.

Joseph June – „Ko man nesakei?“:

„Filmavimo aikštelėje spėjau ir parežisuoti, ir paprašyti iš kolegų daugiau energijos. Su kiekvienu filmavimo bandymu grupė vis labiau atsipalaidavo ir rodė savo charakterius. Klipo kūrimas atrakina kitus kūrybiškumo pusrutulius ir suteikia naujų iššūkių. Būna, kad galvoji apie kadrą mintyse ir tiki, kad atrodys labai gerai, o tada nufilmuoji ir supranti, kad gavosi nuobodokai. Būna ir atvirkščiai“, – apie kūrybinį procesą pasakoja V.Gumblevičius.

Joseph June klipo „Ko man nesakei?“ akimirka
Joseph June klipo „Ko man nesakei?“ akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Paklaustas, kodėl „Ko man nesakei?“ turėtų išgirsti visa Europa, Joseph June užtikrintas – tai užburiantis, užvedantis ir paslaptingas kūrinys, tinkamas plačiai auditorijai: „Daina paslaptinga, bet pikta. Šių dviejų emocinių polių žaismas padaro dainą išskirtine. Tikiu savo kūriniu. Taip pat, sudalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje man yra labai svarbu, nes tai patirtis, atnešanti daug pamokų ir džiaugsmo. Ruošdamasis atrankai susipažįstu su kamerų darbu, vizualizacijų galimybėmis, scenos drabužių įvairove. Atranka į „Euroviziją“ yra išskirtinė dar ir tuo, kad plačiai auditorijai galima parodyti ne tik kūrinį, dainavimo gabumus, bet ir savo vizualinį skonį. Per tris minutes žiūrovą gali nunešti į savo sukurtą pasaulį“.