Jubiliejaus proga A.Adamkienė sulaukė staigmenos: J.Morkūnui teko ypatinga 95-ių draugų misija

Jogaila Morkūnas ir 95-ąjį gimtadienį švenčianti Alma Adamkienė / Valdo Adamkaus nuotr.
Jogaila Morkūnas ir 95-ąjį gimtadienį švenčianti Alma Adamkienė / Valdo Adamkaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-02-10 21:52
AA

Vasario 10 dieną gražų jubiliejų mininti Alma Adamkienė sulaukė jautrios staigmenos – į jos ir Valdo Adamkaus namus atplaukė net 95 gimtadieniniai sveikinimai! Tokią dovaną buvusiai pirmajai poniai įteikė renginių organizatorius Jogaila Morkūnas.

Nieko keisto, kad J.Morkūnas nepraleido progos nustebinti buvusią pirmąją šalies ponią – renginių organizatorių su Valdu ir Alma Adamkais sieja ilgametė draugystė. Jogaila pasakojo į Adamkų namus pristatęs net 95 draugų, bičiulių, artimųjų ir bendražygių sveikinimus.

Apie įspūdingą staigmeną J.Morkūnas papasakojo feisbuke. 

„Šiandien turėjau ypatingą misiją. Surinkome net 95 draugų, bičiulių, artimųjų ir bendražygių sveikinimus, sudėjome juos į dėžę ir įteikėme mielai poniai Almai. Ir dar 18 raudonų balionų.

Vienas Ernestas yra sakęs „Visus pasaulio žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas. Su vienais – lengva, bet lengva ir be jų. Su antrais – be galo sunku, bet gyvenimas be jų – suvis neįmanomas“.

Ir šis Hemingvėjus nebuvo labai tikslus tai sakydamas. Yra ir trečia kategorija. Su kuriais yra labai lengva ir be jų neįmanoma. Tai apie Jus, miela Alma! Su gražiu gimtadieniu, mūsų Tikroji ir Vienintelė Pirmoji Ponia!“ – rašė Jogaila.

Gražią sukaktį mininti Alma Adamkienė interviu pastaruoju metu nedalija – prieš pusmetį sušlubavusi sveikata dar neatsistatė, tad buvusi pirmoji šalies ponia tausoja jėgas. 

Portalas 15min A.Adamkienės jubiliejaus proga susisiekė su jos vyru Valdu Adamkumi. Jis prisipažino, kad dėl ponios Almos prastos sveikatos teko atšaukti planuotą iškilmingą gimtadienio šventimą.

„Ir aš, ir Alma džiaugiamės gražia diena bei jubiliejumi. Tai neeilinė diena. Vis dėlto beveik jau prieš metus sakėme, kad šį jubiliejų atšvęsime triukšmingai ir iškilmingai, bet visi planai sudužo. Alma dar neatsigavo po insulto, nors sveikata gerėja.
 
Tikimės, kad vasarą jau pavyks ją pastatyti tvirtai ant kojų. Dabar, žinoma, ji vaikšto, bet silpnokai, todėl teko viską atšaukti“, – 15min sakė prezidentas V.Adamkus ir pridūrė linkintis tik vieno, kad aukščiausiasis duotų pakankamai sveikatos, ir pavyktų normaliai pagyventi dar keletą metų.
Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė / V.Ovadnevo nuotr.

Gimtadienio dieną – senos tradicijos

Anksčiau kalbėdamas su 15min V.Adamkus teigė, kad namuose šeima turi ypatingą tradiciją – jie nuolat pripildyti kvepiančių gėlių. Ir tam net nereikia ypatingos progos.

„Alma myli visokias gėles, o pas mus jau susiformavo tradicija, kad nėra savaitės, kad nebūtų namuose naujų gėlių. To laikomės ir kiekvieną savaitgalį atsivežame į namus šviežių“, – pridūrė ekscelencija.

Prezidentas tuomet pasakojo, kad jų šeimoje gimtadieniai visuomet buvo svarbi diena, niekada nepamiršdavo jų paminėti. Vis dėlto svarbiausia, kad tą dieną būtų kartu. Neretai – koncertuose, kuriuose pora itin mėgdavo apsilankyti.

„Gyvename, esame kartu, tad tikriausiai nė vieno gimtadienio nesame praleidę atskirai, jų nepaminėję“, – pridūrė V.Adamkus.

Prisiminti įsimintiniausią išties nelengva, juk jų buvo tiek daug. Bet atminty įsižėrė vieni metai, kai Alma gimtadienį šventė užsienyje kartu su lietuvių bendruomene. Jos gimimo diena buvo švenčiama kartu su Vasario 16-ąja. Tądien jos gimtadienio proga į dangų kilo vėliava.

Fotogalerija:

Ponia Alma Adamkienė (58 nuotr.)
+52