Jubiliejinėje festivalio „Nida“ scenoje – estrados žvaigždžių būrys: Starošaitė, Žvagulis ir Sipavičius

Festivalio „Benai, plaukiam į Nidą!“ 2024 antrasis koncertas / Irmanto Gelūno ir Andriaus Pelakausko nuotr.
Festivalio „Benai, plaukiam į Nidą!“ 2024 antrasis koncertas / Irmanto Gelūno ir Andriaus Pelakausko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Festivalis „Nida‘24“ grįžo su trenksmu – puikiai nusiteikusi publika, lyg paklausiusi prieš daugelį metų jį vedusio aktoriaus Rolando Kazlo rekomendacijos: „Jeigu pikts esi ir gnyda – nevažiuok geriau į Nidą!“, nuo penktadienio gausiai susirinko švęsti, prisiliesti prie lietuviškos muzikos tradicijos, tapusios legenda.

Didžiajame šeštadienio vakaro koncerte scenoje ant marių kranto vienas kitą keitė ir geriausius savo hitus atliko visas būrys populiarių atlikėjų: Marijonas Mikutavičius, Inga Valinskienė, Kastytis Kerbedis, Ovidijus Vyšniauskas, Česlovas Gabalis, Stepas Januška, Virgis Stakėnas, Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė, Agnė ir Giedrius Arbačiauskai, Laura Remeikienė, Egidijus Sipavičius, grupės „Huge Soul“, „Pelenai“, „Vairas“, „Patruliai“, „Džentelmenai“. Visi dainininkai tradiciškai apdovanoti rūkytais Nidos unguriais.

Algirdas Radzevičius, Juozas Butnorius
Algirdas Radzevičius, Juozas Butnorius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Žilvinas Žvagulis
Žilvinas Žvagulis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Koncerto vedėjomis tapo Nidoje gimusi ir sveikintis su žiūrovais iš scenos daugelį metų svajojusi aktorė Justė Zinkevičiūtė ir festivalio simbolio, šviesaus atminimo Vytauto Kernagio dukra Eglė Kernagytė, vakaro metu pasidalinusi ne viena šmaikščia istorija apie scenos garsenybių užkulisių gyvenimą.

Irena Starošaitė, Algirdas Radzevičius
Irena Starošaitė, Algirdas Radzevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Didžiuoju deimantu jubiliejinio festivalio karūnoje tapo grupės „Hiperbolė“ sugrįžimas. Publika turėjo unikalią galimybę vėl dainuojant išgirsti „Hiperbolės“ legendas – Viktorą Praprą, Igorį Beriną ir Arvydą Šnarą.

Kiek anksčiau tą patį vakarą Nidos Šlovės taką papildė plokštė su viso „Hiperbolės“ penketuko pirštų atspaudais.

„Planavome įamžinti Kastytį Kerbedį, Ingą Valinskienę ir grupę „Hiperbolė“, tačiau gyvenimas, o tiksliau mirtis, pakoregavo mūsų veiksmus. Netikėtai mirus vienam iš „Nidos“ festivalio himno autoriui G.Zdebskiui, buvo nuspręsta įamžinti ir jo atminimą. Tai pirmas toks atvejis, kai sutikus artimiesiems, buvo įamžintas jau mirusio žmogaus delno atspaudas. Jis buvo nuostabus kūrėjas ir bičiulis....“ – sakė festivalio organizatorius Arūnas Valinskas.

Šlovės takas atidarytas 1998-aisiais, siekiant įamžinti garsų Lietuvoje muzikos festivalį „Benai, plaukiam į Nidą“, kuriuo buvo skelbiama vasaros sezono pradžia Neringoje. Pirmieji Šlovės take savo rankų įspaudus paliko – festivalio idėjos autorius ir organizatorius Arūnas Valinskas, atlikėjai: Česlovas Gabalis, Veronika Povilionienė, Rosita Čivilytė, Ovidijus Vyšniauskas, šviesios atminties Stasys Povilaitis ir festivalio simbolis – Vytautas Kernagis-Benas.

Irena Starošaitė
Irena Starošaitė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Festivalis finišavo skambant pirmajam, O.Vyšniausko ir G.Zdebskio sukurtam „Nida‘94“ himnui, dangų nušvietus spalvingam fejerverkų lietui.