Startavo legendinis festivalis „Nida“: pirmajame koncerte – būrys žvaigždžių ir pagerbtas Zdebskis

Pirmasis festivalio „Nida“ koncertas / Andriaus Pelakausko nuotr.
Pirmasis festivalio „Nida“ koncertas / Andriaus Pelakausko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-06-15 09:27
AA

Kuršių Nerijoje startavo jubiliejinis, tris dienas truksiantis festivalis „Nida'24“. Penktadienio vakarą prie Nidos uosto žmonės rinkosi į pirmąjį didįjį renginio koncertą „Viltis“, kuris šįsyk buvo skirtas šiemet anapilin iškeliavusiam kompozitoriui ir dainų autoriui Gintarui Zdebskiui.

Prieš 30-metį pirmą kartą surengtas, tuo metu didžiausias Lietuvoje muzikos festivalis „Nida“ penktadienio vakarą ant marių kranto sugrįžo su būriu scenos žvaigždžių. Kadaise filme „Maža išpažintis“ nuskambėjusi Vytauto Kernagio personažui ištarta frazė: „Benai, plaukiam į Nidą!“ tapo neatsiejamu festivalio šūkiu ir šiemet gausiai sukvietė publiką į vieną gražiausių šalies vietų.

Taip pat skaitykite: Lietuvos šou verslo jubiliejus: kaip prieš 30 metų atrodė muzikos žvaigždės, kartu su Benu išplaukusios į Nidą

„Pamenu, per pirmuosius festivalius stovėdavau žiūrovų minioje. Buvo eilės, kurios laukdavo kelto – visa Lietuva važiavo, plaukė į Nidą. Džiaugiuosi ir dėkoju Arūnui Valinskui, kad festivalis „Nida“ vėl vyksta“, – sveikindamas festivalio dalyvius ir svečius sakė Neringos miesto meras Darius Jasaitis.

Kąstytis Kerbedis / Andriaus Pelakausko nuotr.

„Kai pagalvoju, kad festivalį pradėjome rengti daugiau nei prieš pusę mano gyvenimo, gerklėje sustingsta gumulas. Šią ypatingą, Gedulo ir vilties dieną prisiminkime tuos, kurie negrįžo ir šalies okupantės gniaužtų. Palikime gedulą ateičiai ir švęskime viltį, nes be jos nebus ateities“, – kvietė festivalio idėjos autorius ir organizatorius A.Valinskas.

Pirmasis vakaro koncertas, kurį vedė Asta Stašaitytė ir Deivis Norvilas, skambėjo neseniai iš šio pasaulio iškeliavusiam kompozitoriui Gintarui Zdebskiui, 1994 m. sudėliojusiam žodžius festivalio himnui, sukūrusiam daugybę iki šiol populiarių garsių atlikėjų dainų. Tarp jų – daugelio lietuvių lūpoms mintinai žinomą „Palaimink, Dieve, mus“, tapusia šio vakaro koncerto baigiamuoju akcentu.

Arūnas Valinskas / Andriaus Pelakausko nuotr.

Tarp G.Zdebskio darbų – ne vienas lietuviškas hitas. Jis kūrė dainas ar jų žodžius tokiems atlikėjams kaip Egidijus Sipavičius („Daiva“, „Diskoteka“), Merūnas („O, gražuole“, „Kol tu šalia buvai“, „Meilė nerūdija“), Radžis („Nekaltinu savo likimo“, „Čigono meilė“), Ovidijus Vyšniauskas („Lopšinė mylimai“).

Jautriai publika pasitiko ir karo košmarą išgyvenančiai Ukrainai skirtą dainą „Oi U Luzy Chervona Kalyna“, kurią atliko operos solistė Sandra Lebrikaitė-Andriukevičienė.

Virgis Stakėnas / Andriaus Pelakausko nuotr.

Į festivalį tradiciškai susirenka publikos numylėtiniai, dėl kurių, ir žinoma, nepamainomos, magiškos dvasios publika suvažiuoja į Nidą ir ištaria žodžius iš festivalio himno: „Mano jūra, pas tave aš vėl grįžau“.

„Festivalis „Nida“ skirtas ne tik publikai, bet ir patiems atlikėjams – tai šventė tiems, kurie įpratę ją dovanoti kitiems“, – ne kartą yra sakęs A.Valinskas.

Festivalio „Nida“ atidarymo vakaras / Andriaus Pelakausko nuotr.

Penktadienio vakarą koncerte prie Nidos uosto skambėjo populiariausių Lietuvos atlikėjų dainos. Į sceną vienas po kito lipo Marijonas Mikutavičius, Inga Valinskienė, Natalija Bunkė, Kastytis Kerbedis, Ovidijus Vyšniauskas, Steponas Januška, Virgis Stakėnas, Žilvinas Žvagulis ir I.Starošaitė, Deivis ir Renata Norvilai.

Publiką kaitino grupės „Žemaitukai“, „Patruliai“, „Grupė 2“, „Tabasco“, „Tina Dance“ ir kiti.

Fotogalerija:

Festivalio „Nida“ atidarymo vakaras (42 nuotr.)
+36

Festivalis tęsis dar dvi dienas. Šeštadienį laukia Agnės ir Giedriaus Arbačiauskų, Virgio Stakėno pasirodymai, taip pat iškilminga atminimo delnų atidengimo ceremonija Nidos Šlovės take ir antrasis didysis festivalio koncertas, kurį vainikuos diskoteka su geriausiais 10-ojo dešimtmečio hitais. Visas dienas vyksta ir skanumynų bei gėrybių gausi mugė.

Inga Valinskienė / Andriaus Pelakausko nuotr.

Vienas iš festivalio „Nida“ vedėjų, aktorius Rolandas Kazlas, kažkada yra pasakęs: „Jeigu pikts esi ir gnyda – nevažiuok geriau į Nidą!“. Ši frazė netrukus tapo vienu iš festivalio šūkiu. Ne veltui festivalio organizatoriai įsitikinę, kad į Nidą suvažiuoja tik gerai nusiteikę atlikėjai ir žiūrovai.

Natalija Bunkė / Andriaus Pelakausko nuotr.

„Kai pagalvoju, kad tai įvyko prieš daugiau nei pusę mano gyvenimo, atrodo, kad tai buvo kažkokiame kitame laike, – prieš festivalio pradžią sakė jo organizatorius Arūnas Valinskas. – Bet buvo taip gerai, kad norisi ne tik prisiminti, bet ir pakartoti. Todėl visus, kurių širdys suvirpa, išgirdus pirmuosius „Nidos“ festivalio himno garsus, šiemet kviečiame į jubiliejinį, 30-metį švenčiantį festivalį: „Mano jūra, pas tave aš vėl grįžau, ir dainom dalinuos!“

Nidos Šlovės take – trys nauji delnai ir „Hiperbolės“ narių pirštų atspaudai (56 nuotr.)
+50