Julija Janus gedi mirusios bičiulės Linos Morkūnienės: „Mus siejo paauglystės išdaigos“

Julija Janus ir Lina Morkūnienė / Gedmanto Kropio ir asmeninio archyvo nuotr.
Julija Janus ir Lina Morkūnienė / Gedmanto Kropio ir asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-11-16 19:25
AA

Trečiadienį netikėtai mirusios dizainerės Linos Morkūnienės gedi jos talento gerbėjai, šeima ir draugai. Menininkė Julija Janus yra viena iš jų. Moteris siejo draugystė, prasidėjusi dar paauglystėje. Su portalu Žmonės.lt ji sutiko pasidalinti prisiminimais apie Vokietijoje anapilin iškeliavusią artimą bičiulę.

Mados dizainerė Julia Janus portalui Žmonės.lt sakė, esanti sukrėsta tokios netikėtos žinios.

„Lina buvo mano geriausia draugė nuo penkiolikos metų. Ji buvo labai jautri, kūrybinga, gyvybinga ir jos netektis mane labai sukrėtė“, – mintimis dalinosi J.Janus.

Julija Janus ir jos namai

Būdamos paauglės, Lina Morkūnienė ir Julia Janus susipažino per bendrus draugus. Toliau jų gyvenimai klostėsi gana panašiai – beveik tokiu pat metu jos susirado vyrus, susilaukė pirmųjų vaikų. Julija sako, kad šis laikas jai buvo itin brangus ir artimas.

„Mus sieja paauglystės išdaigos, nuotykiai ir augimas kartu. Mano geriausi prisiminimai yra iš to laiko. Tada mes viena kitą papildėm. Kai ji gyveno tarp Klaipėdos ir Vilniaus, taip pat atvažiuodavo, apsistodavo pas mane. Tuo metu mus gyvenimai vėl susiejo“, – prisiminė dizainerė.

J.Janus pasakoja, kad jas visą gyvenimą veikė viena kitos skleidžiama energija, būtent ji ir padėjo užmegzti tą artimą ryšį. Tačiau paskutiniu metu moterys buvo kiek atitolusios.

„Kai ji išvyko gyventi į užsienį, aš jau jos nebemačiau, mes kalbėjom paskutinį kartą prieš pusę metų. Tas laikas, atstumas ir skirtingi dalykai žmones išskiria gyvenime. Skirtingi žmonės atitraukia vieną nuo kito. Bet aš visada žinojau, ir ji žinojo, kad mes esame geriausios draugės, aš esu ir jos dukros krikšto mama. To žinojimo niekas neatims, todėl aš kažkaip labai gedžiu jos“, – kalbėjo Julija.

Moteris sako nežinanti tikslių L.Morkūnienės mirties aplinkybių, tačiau turi numanymų.

„Manau, kad jai buvo tiesiog sunku gyventi. Ji anksti neteko tėvų ir manau, jog jai nebuvo į ką atsirenti. Trūko pusiausvyros… Negalime nei matuoti, nei vertinti kito žmogaus gyvenimo. Man labai liūdna, kad ji taip anksti išėjo ir viskas“, – artima draugė neslėpė apmaudo.

J.Janus atviravo, kad apie Linos ateities planus mažai žinojo, tačiau neslepia apmaudo, jog tokia kūrybinga asmenybė nerealizavo savęs daugiau ir ilgiau. Taip pat reiškė užuojautą visai L.Morkūnienės šeimai.

Lina Morkūnienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Jos atminimas yra šviesus, tačiau jai buvo sunku gyventi ir neabejoju, kad tokių jautrių sielų yra labai daug. Manau, kad ji dar būtų galėjusi pagyventi, jeigu būtų ieškojusi pagalbos. Kalbame apie žmogaus psichologinę būseną“, – slogiomis mintimis dalinosi J.Janus.

Žmonės.lt primena, kad žinia apie Linos Morkūnienės mirtį Lietuvą pasiekė trečiadienį. Artima jos draugė, verslininkė Nora Lapinskienė sakė, kad anapilin iškėliavusios L.Morkūnienės kūnas iš Vokietijos bus pargabentas į Lietuvą.

Taip pat primename, kad drabužių dizainerė Lina Morkūnienė mados renginiuose dalyvavo nuo 1993 metų, drabužių moterims kolekcijas demonstravo „Mados savaitėje“, „Mados dienose“, rengė personalinius pristatymus.

Per savo kūrybos laikotarpį ji buvo ištikima modernios klasikos stiliui. Dizainerė sėmėsi patirties Vokietijos ir Italijos mados namuose.

2014 metais Lina Morkūnienė savo kolekciją pristatė neįprastomis sąlygomis – Palangos lenktynėse, šalia trasos.