Julija Žižė – apie sunkią vaikystę: „Tėvai išeidavo švęsti, o mes jų laukdavome šaltoje laiptinėje“

Julija Žižė / Stop kadras
Julija Žižė / Stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

„Jie mus palikdavo vienus, užrakindavo duris, saugodami kažkokį turtą, ir išeidavo kažkur „baliavoti“. Ne kartą jų laukėme iki išnaktų kieme arba šaltoje laiptinėje prie namų. Gerai, kad šalia buvo žmonės – kaimynai, giminaičiai, kurie mums padėdavo. Jie matydavo, ką mes veikiame kieme, kad niekas mūsų į namus neįleidžia, ir kad mes jau neturime nei pavalgyti, nei atsigerti“, – sako Julija Žižė.

Dabar žiūrint į dailią, ryškių bruožų drabužių kūrėją, nuosavo prekės ženklo „Wear mad by July“ įkūrėją Juliją Žižę, sunku patikėti, kad tai, ką ji pasakoja, yra jos pačios istorija. Tėvams ėmus gerti, ji turėjo palikti namus ir kartu su broliu apsigyventi vaikų globos namuose.

Šiandien 30-metė gyvena taip, kaip trokšta ne vienas. Ji turi sėkmingą verslą, jaukius namus ir mylinčią šeimą – tokią, kokios pati Julija niekada neturėjo.

Svarbiausioje Julijos gyvenimo šventėje – vestuvėse – nedalyvavo jos tėvai. „Nebuvo kam net iki altoriaus palydėti“, – prisimins Julija. Dizainerės mama mirė, kai jai tebuvo septyneri, o tėtis – likus savaitei iki Julijos pirmagimės gimimo.

„Suprantu, kodėl įprasta manyti, kad iš vaikų globos namuose augančių vaikų nesitikima nieko gero. Dažnai galvojama, kad juos, kaip ir jų tėvus, įtrauks alkoholis ar narkotikai, jie taps nusikaltėliais ar gyvens iš pašalpų. Augantys vaikų namuose iš tiesų lengviausi taikiniai tų, kurie nori pasipelnyti iš žmogaus, juos nesunkiai galima palaužti ir išnaudoti“, – sakys Julija.

Tačiau būtent Julija yra tikras pavyzdys, kad be tėvų meilės ir namų šilumos augę vaikai taip pat gali tapti pilnaverčiais visuomenės piliečiais.

Julija ir Laurynas Žižiai
Julija ir Laurynas Žižiai / Nerijaus Šabanausko nuotr.