Jurgita Jurkutė-Širvaitė: „Džiaugiuosi, kad siekiau daugiau nei būti vien „Mis Lietuva“

Jurgita Jurkutė-Širvaitė / Tomo Kaunecko nuotrauka
Jurgita Jurkutė-Širvaitė / Tomo Kaunecko nuotrauka
Jūratė Ražkovskytė
Šaltinis: Žmonės
2023-01-26 17:10
AA

„Gyvenimas nuolat eina pirmyn, keičiasi – keičiuosi ir aš“, – ši pagrindinė savybė 2007-aisiais „Mis Lietuvos“ karūną užsidėjusiai Jurgitai JURKUTEI-ŠIRVAITEI (37) iki šiol leido išlikti geidžiama kino aktore ir televizijos laidų bei renginių vedėja.

Žinių siekimas, smalsumas. Džiaugiuosi, kad prieš keliolika metų siekiau daugiau, nei būti vien „Mis Lietuva“ ar tik televizijos laidų vedėja. Dirbdama kino aikštelėje girdėjau frazes, žodžius, kurie man buvo svetimi. Buvo smalsu, todėl įstojau į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją – į aktorinį meistriškumą.

Laikui einant pajutau, kad noriu užbaigti pirmąsias savo studijas. Grįžau į Vilniaus universitetą ir įgijau socialinio darbo bakalauro diplomą. Studijas baigiau paraleliai – buvo tikrai sunku. Tačiau tai man atvėrė naujus kelius. Ilgą kelią nuėjau savęs pažinimo link po to, kai skaudi tėčio netektis privertė stabtelėti. Sau įvardyti, kaip ir ką jaučiu.

Suvokti, kur link einu. Viena ryškiausių patirčių gyvenime man tapo konferencijoje „TEDxVilnius“ pasakyta kalba „Apkabinimo galia“. Tada aiškiai pajutau, kad buvimas scenoje ir skaudžios patirties kūrybingas liudijimas įgalina žmogų augti ir augina klausytoją. Tu pats renkiesi, koks nori būti scenoje ir kokią žinią nešti.

Pastaruosius kelerius metus ruošiausi naujam žingsniui.

Baigusi autorinius Marijos Mendelės-Leliugienės neuroedukatorių mokymus,