Jūros šventės žvaigždė – Samas Ryderis: kaip jis išgarsėjo?

Jungtinės Karalystės atstovas „Eurovizijoje'22“ Samas Ryderis / Asmeninio albumo ir EBU nuotr.
Jungtinės Karalystės atstovas „Eurovizijoje'22“ Samas Ryderis / Asmeninio albumo ir EBU nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-07-21 13:22
AA

Penktadienį prasidėsiančios ryškiausio Klaipėdos renginio – Jūros šventės – ryškiausia žvaigžde taps britas Samas Ryderis. „Eurovizijoje“ sužibėjęs dainininkas savo karjerą pradėjo ne taip ir seniai, per karantiną „TikTok“ programėlėje.

34-erių Samas Ryderis – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos dovana miestelėnams ir svečiams. Jo koncertas suplanuotas penktadienio vakarą Kruizinių laivų terminale, 23 val.

Kas yra Samas Ryderis? Dauguma, išgirdę šio dainininko pavardę, ima niūniuoti „Space Man“. Kūrinį, su kuriuo S.Ryderis pasirodė „Eurovizijoje“ ir užėmė antrą vietą. Dėl karo konkursas Ukrainoje, kurių atlikėjai 2022-aisiais laimėjo „Euroviziją“, negalėjo įvykti. Tad S.Ryderio pasirodymas atvėrė britams galimybę surengti konkursą.

S.Ryderis išgarsėjo 2020-aisiais, kai per karantiną Didžiojoje Britanijoje ėmė kelti savo muzikinius kūrinius į „TikTok“. Jo muzika atspindi įvairius žanrus – roko, popmuzikos, alternatyvaus roko, net metalo, o akcentas – jo falcetas.

Samas Ryderis / Asmeninio albumo nuotr.

S.Ryderio pasirodymas „Eurovizijoje“ pelnė britams vieną aukščiausių įvertinimų. Maža to, jis tapo pirmąja „Eurovizijos“ žvaigžde, nominuota kaip geriausias debiutantas konkurse „2023 Brit Awards”.

Įdomus faktas – S.Ryderis yra didelis suomių „Lordi“ gerbėjas. Suomiai, vilkėję ryškius monstrų kostiumus, laimėjo „Eurovizijos“ konkursą 2006-aisiais. Jų pasirodymas įkvėpė S.Ryderį mokytis groti gitara.

Muzikavimas paauglių roko grupėje, Kanadoje, darbas Vemblio stadiono statybose, veganiškos kavinės atvėrimas, vestuvių muzikantas. Tokia padrika buvo S.Ryderio karjera iki 2020-ųjų, kai pasaulį sukaustė pandemija.

Samas Ryderis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Panašu, kad karantino suvaržymai šiam britui tik atvėrė duris į sceną. 2020-ųjų kovą, kai pasaulį sukaustė karantinas, S.Ryderis „TikTok“ programėlėje ėmė kelti įvairius muzikinius bandymus.

Jį pamėgo ir Eltonas Johnas, Sia, Justinas Bieberis, Alicia Keys. Išmušė S.Ryderio sėkmės valanda. Jis tapo tų metų sėkmingiausiu „TikTok“ atlikėju, išleido debiutinį albumą, surengė turą.

Kūrinys „Space Man“ gimė 2020-aisiais. 2022-aisiais atlikėjas kūrinį išsiuntė BBC ir buvo atrinktas atstovauti šaliai „Eurovizijoje“.

Jungtinės Karalystės atstovas Samas Ryderis / EBU / Andres Putting nuotr.

2022-aisiais S.Ryderis surengė turą po Europą, surengė 19 pasirodymų.
Įdomus faktas – atlikėjas kadaise siekė astronauto karjeros, tas kūrinys „Space Man“ nėra atsitiktinis.