Juvelyras K.Gustas: tik kas dešimtos sužadėtuvės įvyksta per Valentino dieną

Karolis Gustas / Asmeninio archyvo nuotr.
Karolis Gustas / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-02-13 15:37
AA

„Mūsų gyvenime keičiasi viskas: vietos, gatvėje sutiktų žmonių veidai, metų laikai ir situacijos, kuriose atsiduriame. Ar sutinki būti mano viso gyvenimo konstanta?“ – šiuos žodžius, priklaupęs ant kelio, tąkart ištarė būsimas vyras ir ant rankos užmovė balto aukso žiedą su deimantu. Tiesa, tada buvo visai ne Valentino diena ir ne artėjantis pavasaris, tačiau tūkstančiai moterų šiuo metu laukia gražių meilės žodžių bei ant piršto sublizgančio žiedo.

Į ką dėmesį atkreipia šiuolaikiniai Romeo jo ieškodami, pasakoja „Gustas Jewellery“ dirbtuvių siela ir rankos – juvelyras Karolis Gustas.

– Ar vis dar pastebima tendencija, kad būsimasis jaunikis sužadėtuvių žiedą dovanoja su briliantu, o gal jauni žmonės ieško netradicinių sprendimų?

– Vyrauja tradicija, kad sužadėtuvėms skirtas žiedas turi būti puoštas brangakmeniu, tačiau tai nebūtinai turi būti briliantas ar deimantas. Šiuolaikiniai jaunikiai nebijo ieškoti modernių ir originalių sprendimų. Vis dažniau pasitaiko tokių, kurie savo išrinktosioms dovanoja žiedus su nešlifuotais akmenimis, pavyzdžiui, neapdirbtu deimantu ar safyru. Kiti mieliau eksperimentuoja su spalvomis – renkasi šampano ar konjako atspalvio deimantą, žalios spalvos smaragdą ar mėlyną safyrą. Kiek rečiau pasitaiko ir tokių, kuriems nėra svarbu, kad žiedas būtų su brangiu akmenėliu. Žiedo akutę jie puošia dailiai atrodančiais turmalinais ar kitokiais akmenimis.

„Gustas Jewellery“ juvelyrika / Brice'o Barretto nuotr.

– Į ką dėmesį kreipia šiuolaikinis Romeo, užsakydamas sužadėtuvių žiedą?

– Sužadėtuvės labai svarbus įvykis poros gyvenime, tad būsimieji sužadėtiniai tam rimtai ruošiasi. Dažnas savo išrinktajai nori padovanoti ne paprastą žiedą, o tokį, kuris bus iš tiesų ypatingas ir mėgstamas, todėl pirmiausia ieško išskirtinio dizaino. Be to, būsimą papuošalą derina ir prie mylimosios skonio bei gyvenimo būdo, nori, kad žiedą būtų patogu dėvėti kasdien.

– Ar pastebite, kad Valentino diena kažkaip labiau paskatintų vyrus pirštis?

– Kad ir kaip romantiškai atrodytų piršlybos įsimylėjėlių dieną, negaliu pasakyti, jog sužadėtuvių atžvilgiu tai būtų išskirtinė data. Kiek teko domėtis, statistiškai per Valentino dieną įvyksta tik apie dešimtadalis visų sužadėtuvių. Dažniau pirštis pasiryžę vaikinai stengiasi parinkti porai svarbią dieną, pavyzdžiui, draugystės sukaktuves, gimtadienį. Kai kurie peršasi ir per Kalėdas ar Naujuosius metus. Taip pat sužadėtuves planuoja per romantiškas atostogas ar keliones į egzotiškus kraštus.

– Ar yra buvę atvejų, kai vietoje sužadėtuvių žiedo vyras būtų padovanojęs kitą papuošalą?

Yra tekę sulaukti ir merginos klausimo, kokį žiedą sužadėtuvių proga reikėtų išrinkti vaikinui.

– Kol kas mano praktikoje buvo tik vienas atvejis, kai siekdamas patogumo ir praktiškumo vaikinas piršdamasis savo išrinktajai dovanojo ne žiedą, o puošnius safyrais inkrustuotus auskarus. Vis tik, šia proga vaikinai dažniausiai dovanoja žiedus, net jei mergina paprastai tokių papuošalų nenešioja. Tokiais atvejais būsimieji jaunikiai renkasi nedidelius ir subtilius žiedus, kurie netrukdytų darbui ar aktyviam laisvalaikiui.

„Gustas Jewellery“ juvelyrika / Brice'o Barretto nuotr.

Tiesa, kartais peršasi ne tik vyrai, bet ir moterys. Yra tekę sulaukti ir moters klausimo, kokį žiedą sužadėtuvių proga reikėtų išrinkti vyrui.

– Jei jau moteriai niekas nepasipiršo ir ji pati nutarė pavasario proga pasidovanoti ką nors gražiai brangaus. Ką dažniausiai moterys sau užsisako pas juvelyrus?

– Norėdamos save palepinti ir pasidovanoti kažką ypatingo, moterys taip pat dažnai renkasi įvairaus tipo žiedus. Šiuo metu populiariausi kelių minimalistinio stiliaus skirtingai dekoruotų žiedų rinkiniai, kuriuos galima mūvėti tiek visus kartu, tiek po vieną ar kaitalioti tarpusavyje. Dažniausiai šiuos žiedus tenka gaminti iš aukso, tarpusavyje derinant skirtingus jo atspalvius, pavyzdžiui, baltą ir geltoną ar baltą ir rožinį. Neretai vieną iš žiedų klientės pageidauja papuošti ir nedideliu brangiuoju akmeniu – dažniausiai smaragdu ar safyru, kurie visam rinkiniui suteikia originalų akcentą.

Taip pat populiaru užsisakyti ir originalius stambesnius žiedus, su didesniais akmenimis ar puoštus keliais mažesniais. Paprastai tokius žiedus moterys renkasi kaip papuošalą, kuriuo galės puoštis ypatingomis progomis. Žinoma, dalis mielai užsisako ir įvairaus dydžio auskarus – kai kurios juos įsigyja ypatingoms šventėms, kitos renkasi subtilesnius, kuriais galėtų puoštis kasdien.

„Gustas Jewellery“ juvelyrika / Brice'o Barretto nuotr.

– Po sužadėtuvių ateina ir vestuvės. Kada vertėtų susirūpinti vestuviniais žiedais? Kokius poros šiandien juos renkasi?

– Savo darbe sutinku įvairių porų. Būna tokių, kurios vestuvinius žiedus užsisako likus beveik metams iki suplanuotų vestuvių, kiti jais susirūpina likus vos mėnesiui ar net dar mažiau iki paskirtos datos. Iš tiesų, laikas, kada reikėtų pradėti rūpintis vestuvinių žiedų gamyba, priklauso nuo konkrečios poros norų ir idėjų. Jei jaunieji nutaria rinktis labai puošnius gausiai brangakmeniais dekoruotus žiedus, apie jų gamybą reikėtų susimąstyti kiek anksčiau, ypač jei ketina juos gaminti pas juvelyrą. Laiko reikia ne tik suderinti galutinei idėjai, išsirinkti norimos spalvos ir dydžio akmenis, bet ir pasimatuoti, įsitikinti, jog žiedai ir gražūs, ir patogūs.

Jaunieji šiandien vis dažniau domisi naujausiomis juvelyrikos tendencijomis ir sprendimais.

Kita vertus, linkusiems žiedus rinktis gerokai iš anksto, patariu paskirti susitikimą su juvelyru likus mėnesiui ar dviem iki vestuvių datos. Per ilgesnį laiką gali pasikeisti nuomonės ir norai, be to, gali nutikti ir taip, jog šiandien pagamintas žiedas po pusmečio bus per mažas ar per didelis.

Kalbant apie vestuvinių žiedų dizainą, dažniausiai jaunieji renkasi stilizuotą klasikinių vestuvinių žiedų variantą – tradicinius žiedus dekoruodami originaliomis faktūromis ir brangakmeniais, kuriuos renkasi ne tik moterys, bet ir vyrai. Taip pat vietoje tradiciškai raudono aukso dažniau užsisako balto ar geltono aukso žiedus, kiek rečiau – viename žiede derina skirtingų atspalvių metalą.

„Gustas Jewellery“ juvelyrika / Brice'o Barretto nuotr.

Yra nemažai porų, ieškančių unikalių sprendimų. Teko dirbti su pora, kurios vestuvinius žiedus įkvėpė muzikos festivalis, kuriame jie susipažino. Kita pora žiedų paviršiuje prašė išgraviruoti jų meilės priesaiką, paverstą garso bangų kreive. Jaunieji šiandien vis dažniau domisi naujausiomis juvelyrikos tendencijomis ir sprendimais, tad atvyksta peržiūrėję įvairių pavyzdžių ir gana tiksliai žinodami, ko nori.