5 skirtingos meilės kalbos: ar su mylimuoju šnekate ta pačia?

Nesutarimai / „Shuterstock“ nuotr.
Nesutarimai / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-14 19:00
AA

Amerikiečių psichologo G. Chapmano įsitikinimu, egzistuoja 5 meilės kalbos, kuriomis žmonės išreiškia jausmus. Tai pagyros, laikas, dovanos, pagalba ir prisilietimai. Kiekvienas mūsų kalba kuria nors viena ar dviem meilės kalbomis. Išsiaiškinkite savo išrinktojo meilės kalbą.

Jei jūsų antrosios pusės meilės kalba – pagyros

Jeigu jūs įpratote kalbėti pagyrų kalba, tai greičiausiai dažnai mylimajam tvirtinate: „Tu tikrai šitai padarysi“, „Tu šaunuolė“, „Aš visada tavimi tikėjau“, „Niekas geriau už tave šito nesugebėtų padaryti.“

Jeigu mylimas žmogus nuolat jūsų klausia: „Tau patinka? Juk aš šaunuolis, tiesa? Na, juk nuo pat pradžių aš tau taip sakiau. Sumaniai aš čia išsisukau, ar ne?“, tada nė neabejokite, kad jo meilės kalba – pagyros.

Kaip elgtis? Partneriui svarbu, kad juo tikėtumėte ir žavėtumėtės, nuolat pabrėžtumėte jo orumą, o apie trūkumus užsimintumėte kuo rečiau ir kaip įmanoma delikačiau.

Partneriui svarbu, kad juo tikėtumėte ir žavėtumėtės, nuolat pabrėžtumėte jo orumą, o apie trūkumus užsimintumėte kuo rečiau ir kaip įmanoma delikačiau.

Kuo dažniau pamaloninkite mylimąjį gražiais žodžiais ir pagyromis. Nuoširdžiai žavėkitės savo partneriu, net jeigu jis tik paprasčiausiai išnešė šiukšles arba šįvakar išsiplovė savo puodelį...

Jei mylimasis vertina kartu praleistą laiką

Jeigu jūs kalbate šia kalba, vadinasi, nesąmoningai stengsitės su mylimu žmogumi praleisti kuo daugiau laiko. Važiuojate su juo kartu į žvejybą, sodybą ar kiną, pas giminaičius... Juk svarbiausia jums – neišsiskirti nė dienai, kvėpuoti su mylimuoju tuo pačiu oru, dalytis patiriamais įspūdžiais.

Sportuojanti pora. / Fotolia nuotr.

Jeigu jūsų mylimojo meilės kalba yra laikas, vadinasi, labiau už viską jis mėgaujasi bendrais pusryčiais ir jaukiomis vakarienėmis, šeimos šventėmis, iškylomis į gamtą ir panašiais dalykais. Jiems tiesiog fiziškai būtina jausti mylimą žmogų šalia.

Kaip elgtis? Pasistenkite praleisti su mylimuoju kuo daugiau laiko. Neužtrukite iki vėlumos darbe, nesilankykite vieni pasilinksminimo vietose, šventėse ar koncertuose. Jeigu tik yra galimybė, veskitės kartu savo išrinktąjį net ir į darbo vakarėlį. Tegul kolegos piktai šnairuoja, svarbiausia, kad tik mylimas žmogus gerai jaustųsi.

Jei svarbiausia prisilietimai

Sportuojanti pora. / Fotolia nuotr.

Jeigu jūsų mylimasis pirmenybę teikia prisilietimų kalbai, vadinasi, neabejotinai laukia, kad kai grįš iš darbo, jūs tuoj pat pakibsite jam ant kaklo ir pabučiuosite. Jis tikrai nepraeis pro šalį neprisilietęs – kiekvienąkart apglėbs ir bent pakštels į skruostą. Neatimkite iš jo šito malonumo, kitaip jis jausis labai nelaimingas ir netgi nemylimas. Beje, tokie žmonės užmiega tik laikydami glėbyje mylimąjį. Kad galėtų įkvėpti mylimojo odos kvapo, jausti švelnų plaukų kutenimą, girdėtų ramų alsavimą. Miegoti skirtingose lovose jiems prilygsta katastrofai. Susipykti – taip pat.

Kaip elgtis? Kuo dažniau mylimąjį bučiuokite, apkabinkite, prisiglauskite. Miegokite kartu didelėje, patogioje lovoje. Vakare pamaloninkite mylimąjį masažu arba bent jau paglostykite švelniai nugarą kaip mažam vaikui.

Jei dovanos – geriausia meilės išraiška

Sportuojanti pora. / Fotolia nuotr.

Jeigu jūs bendraujate šia kalba, neabejotinai dievinate teikti mylimajam dovanas, stebinti maloniomis smulkmenomis. Jums mylėti reiškia ne šiaip pirkti dovanas, o teikti tokias, apie kokias mylimasis seniai svajoja. Prasikaltę jūs skubate išpirkti savo kaltę gėlių puokšte arba šokolado plytele. Ruošdamiesi ko nors savo mylimojo prašyti, neabejotinai namo grįšite su dovanėle, kad ir, tarkime, naujausiais kvepalais.

Jeigu jūsų mylimasis bendrauja dovanų kalba, jis apsidžiaugs gavęs net ir mielą smulkmenėlę. Tai tik patvirtina mylimajam, kad nuolat apie jį galvojate.

Kaip elgtis? Neužmirškite, kad jūsų išrinktasis bučiniams, apkabinimams, kartu praleistam laikui gan abejingas. Jį kur kas labiau jaudina dovanos, todėl kaskart grįždami namo iš darbo parneškite kokią smulkmenėlę.

Pagalba ir palaikymas

Sportuojanti pora. / Fotolia nuotr.

Žmonėms, kalbantiems šia kalba, svarbiausia konkretūs veiksmai. Jeigu jūs bendraujate pagalbos kalba, tai visada esate pasirengę pasirūpinti mylimu žmogumi. Tad jums nereikia nuolat priminti, kad namuose, pavyzdžiui, baigėsi kava. Taip pat mylimajam būtinai priminsite, kad rytoj reikia apsilankyti pas odontologą. Jeigu jūsų mylimasis kalba pagalbos kalba, tai jis aktyviai dalyvaus ir jūsų reikaluose. Tik ne todėl, kad sieks kontroliuoti, o norėdamas patarti arba suteikti realią pagalbą.

Kaip elgtis? Priminkite apie kokius nors laukiančius neatidėliotinus reikalus, stenkitės pagelbėti. Tik tai darykite švelniai, užuominomis, žaismingai, šiukštu jokių įkyrių raginimų ir žeminimo.

Kaip žinoti, kokia jūsų mylimo meilės kalba?

  • Tai sužinosite iš antrosios pusės skundų. Net kai santykiai klostosi gerai, kartais išsprūsta apgailestavimo ir apmaudo žodžiai. Įsiklausykite į juos.
  • Jei sako, kad jūs niekada nepagiriate, vadinasi, meilės kalba – žodžiai.
  • Jeigu laukia ir tikisi iš jūsų apdovanojimo, kokių nors daiktų, tai mylimajam suprantamiausia dovanų kalba.
  • Nuolat primena, kad judu labai mažai laiko praleidžiate kartu. Meilės kalba – laikas.
  • Jeigu prašo apkabinti ir pabučiuoti, neabejokite, kad jūsų išrinktoji (-asis) geriausiai supranta prisilietimų kalbą.
  • Jei skundžiasi, kad per mažai rūpinatės, akivaizdu, kad tai pagalbos kalba.