Ką iš tikrųjų reiškia sirgti depresija
Depresija – vienas populiariausių šio amžiaus žodžių. Vieni supranta, kokia tai sunki ir skaudi liga, kiti dažnai paburnoja, jog tai tik išlepimas. Tačiau tiek sergantiems depresija, tiek jų artimiesiems ši būsena yra kupina visokių spalvų, pojūčių ir išgyvenimų, rašoma yahoo.com.
Daugumai sunku suprasti, kad depresijos būsenoje telpa daugybė jausmų. Pavyzdžiui, sirgti depresija ir jausti džiaugsmą nėra neįmanomas dalykas. Žmonės, sergantys šia liga gali būti laimingi, liūdni ar juokingi kaip ir bet kuris kitas. Tiesiog retai kalbama apie tai, kad nors depresija gali nuvesti mus į labai pavojingą būseną, tačiau ji gali svyruoti nuo pačios šviesiausios iki pačios tamsiausios savijautos.
Kai sergančiam depresija yra gera diena, niekas negalėtų pasakyti, kad jam blogai, kadangi simptomai nėra išreikšti, kaip, mes manome, galėtų būti
Žmogus nesijaučia „o, šiandien aš negaliu išlipti iš lovos“, tačiau jo vidinis dialogas ir požiūris į pasaulį yra gana panašus. Jaučiamas netgi palengvėjimas, kad išorėje nieko nesimato iki tol, kol menkiausias dalykas – komentaras, klausimas ar nespecifinis, neesminis dalykas išmuš iš vėžių ir užklups jausmas tarsi riedant nuo šlaito.
„Kiek daug buvo tokių kartų, kai aš tiesiog sėdžiu prie stalo darbe ir pajuntu panikos ataką, klaustrofobiją bei norą pabėgti nuo pačios savęs. Kitais kartais aš būnu namie ant sofos ir beprasmiškai naršau tuose pačiuose tinklalapiuose, žiūriu tuos pačius kanalus, nieko nejausdama, kad tik nereikėtų galvoti“, – sako straipsnio autorė Abby Heugel.
Taip pat skaitykite: 13 frazių, kurių negalima sakyti depresija sergančiam žmogui
Ji tikina, kad būna metas, kai ji nori judėti, eiti į priekį, tačiau tas pasaulis kurį ji susikūrė, yra toks siauras, kad jai tenka sugrįžti atgal, kad atitrūktų, išvengtų skausmo. Tokie išgyvenimai tampa įpročiais, o įpročiai – manija. Ir tai kaip užburtas ratas, iš kurio neišeina ištrūkti.
Depresija jūsų neprašo per daug – tik kančios, o štai laime, jeigu pagalvotumėte, taip pat negalime pasitikėti. Ji trumpalaikė. Kai depresija vagia mūsų energiją, laimė išsunkia kitu būdu.
Net jei žinai, kad yra žmonių, kurie tau padės, jiems negali visko pasakyti
Atskleisdami savo istoriją, mes atiduodame kontrolę, tą mažą dalį ar tik jos iliuziją, kuri mums taip reikalinga. Tiesiog desperatiškai. O matydami laimingus žmones, tarsi esate priversti jaustis gerai. Tačiau jūs nenorite turėti jokių įsipareigojimų ar atitrūkti, jeigu nesusitariate su savimi.
Štai dėl tos priežasties sergantys depresija gali vengti žmonių, kad nesijaustų pažeidžiami ir įskaudinti klausimų, spėliodami, ar visi žino, kaip jam sunku, nežinodami, kaip susidoroti su sugrįžimu į būseną „laimingas“.
Štai kodėl depresija tokia pavojinga – jūs galite atrodyti visiškai normalūs ir „funkcionalūs“ iš išorės, bet viduje tiesiog draskosi kančia. Ir jūs galvojate, kodėl negalite tiesiog būti laimingi? Ir kai pasijaučiate laimingi, ateina kaltės jausmas dėl tų laikų, kai buvote įstrigę tamsoje.
Taip pat skaitykite: Psichoterapeutė Jolanta Bičkienė: „Vieną klastingiausių depresijos formų gali slėpti ir šypsena“
Psichologinė skaistykla – kelias, vedantis nei į priekį, nei atgal
Sergantys depresija gali vengti žmonių, kad nesijaustų pažeidžiami ir įskaudinti klausimų, spėliodami, ar visi žino, kaip jam sunku, nežinodami, kaip susidoroti su sugrįžimu į būseną „laimingas“.
Yra kartų, kai prisimeni, kad izoliacija – tai simptomas, o ne sprendimas, ir kad galima atrasti šviesių dalykų.
„Man tai yra sėdėjimas lauke. Kartais pastangos būti juokinga žmonėms, kuriuos aš matau. Kartais parašyti laišką tam, ką gerai pažįstu ir pasitikiu, o kartais pasinerti į knygą“, – sako Abby Heugel. Tai tokie dalykai – it žiežirbos, nuspalvinančios dieną ir padedančios džiaugtis gera diena be jokių klausimų „kodėl“?
Gyvenimas ne visada yra lengvas net patiems laimingiausiems, o tamsūs laikai – tai ne silpnumo ar savanaudiškumo atspindžiai, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio ir mūsų minčių.
Kitais žodžiais tariant, tai, kad jūs bandote įveikti depresiją, dar nereiškia, kad esate depresija. Bloga diena ar savaitė – tai nėra blogas gyvenimas. Ne kiekviena diena saulėta, bet ir ne kiekviena kupina debesų.
Džiaukitės šviesa, kai galite.
Taip pat skaitykite: Kokie maisto produktai yra didžiausi depresijos priešai