Ką reikėtų išmesti prieš Naujuosius metus?
Daugelyje tautų ne veltui yra paprotys prieš Naujuosius ne tik apsišvarinti, bet ir išmesti nereikalingus daiktus. Mes, aišku, nesielgsime kaip karštakošiai pietiečiai ir baldų per langus nemėtysime, tačiau drąsiai galime mesti į šiukšlių kibirą ar kam nors atiduoti viską iš kategorijos „gal dar pravers“.
Kokios kaupikės bebūtume, reikia tiesiog pažvelgti tiesai į akis ir atsisakyti įvairiausio šlamšto. Taigi, dar yra laiko generaliniam namų tvarkymui – tokiam be sentimentų... Atsikračius daiktų tampa lengviau ir skaidriau viduje – patikrinta!
1. Nedėvimi drabužiai. Taip taip – tas nusiburbuliavęs esą dar visai geras megztukas. Sijonas, kurį dėvėsite, kai suplonėsite (jis to laukia jau penkmetį). Kelios su niekuo nederančios keistos palaidinės. Vadovaujamės sena gera taisykle: nelietėme metus – tai daugiau ir nereikės. Pakuojame į maišelius ir atiduodame kam tik norime: patikėkite, yra sunkiai besiverčiančių šeimų, kurios tais maišeliais apsidžiaugs. Yra išmintingų moterų, kurios savo spintą formuoja taip: perka naują daiktą tik atsisakiusios senojo (jų mamos ir seserys ne visada tuo džiaugiasi...)
2. Pasenęs veido kremas. Niekada nežiūrime, kas parašyta kremo anotacijos pabaigoje: atidarius laikyti ne ilgiau nei 12 mėnesių. Nes juk būna taip: nusiperkame naują, senojo dar kažkiek lieka, taigi neišmetame. Ir laikome. Ilgai... Taigi, metame tai, kas gali iš tikrųjų pakenkti mūsų grožiui.
3. Seni, nebemadingi akinių rėmeliai. Arba metų metus nekeičiami stiklai. Ar žinote, kad kas dvejus metus, net jei regėjimas nesikeičia, pageidautina pastaruosius pakeisti naujais? Mat ant stiklo atsiranda mikroskopinių įbrėžimų, kurie iškreipia vaizdą. Taigi, nepamirškite reguliariai keisti akinius. Saulės – taip pat.
4. Seni geri sportbačiai. Jau girdime nepatenkintą bambėjimą... Amortizuojančios savybės sumažėja po pusmečio ar metų, taigi bėgimui skirti sportiniai batai gali atrodyti „dar geri“, tačiau jei nesiryžtame jų pakeisti, kenčia mūsų sąnariai.
5. Senas dantų šepetėlis. Jei net nepamirštame dantų šepetėlio keisti kas du mėnesius (vieniši jauni vyrai, sakoma, ištempia net pusmetį...), Naujuosius pradėkime su nauju.
6. Balzamai ir higieniniai pieštukai lūpoms. Paprastai jais naudojamės šaltuoju metų laiku. Taigi, susirandame kažkur užkritusius nuo anos žiemos. Stop. Perkame naują.
Jei labai gaila, tą „turtą“ galite dar metus palaikyti garaže, rūsyje ar tamsiame kambariuke. Bet prieš kitus Naujuosius teks išmesti!
7. Prausimosi kempinės. Kritišku žvilgsniu apžvelkime vonią. Kūno prausimui skirtas kempinėles būtina keisti kas pusmetį (su sąlyga, kad jos gerai išdžiūva). Dauguma žmonių to tikrai nedaro. Nes juk „dar geros“.
8. Keisti suvenyrai. Visokios pigios kažkada kažkieno padovanotos taupyklės (niekas nieko į jas nėra įmetęs), neaiškios paskirties keraminės varnų statulėlės, žvakidės iš didcentrių, vazos, į kurias net žiūrėti nebesinori, veltinės pirties kepurės su kvailais užrašais (į pirtį apskritai neinate). Sąrašą tęskite ir kraukite, kraukite, kraukite. Na, jei labai gaila, tą „turtą“ galite dar metus palaikyti garaže, rūsyje ar tamsiame kambariuke. Bet prieš kitus Naujuosius teks išmesti!