Ką reikia padaryti iki 8 val. ryto, kad jūsų gyvenimas pasikeistų?
Kasdien lekiame, bėgame ir niekur nespėjame. Tad didesniems gyvenimo tikslams tiesiog nelieka nei laiko, nei jėgų. Meskite sau iššūkį, permąstykite savo veiklas, atsikratykite nereikalingų veiklų ir anksti atsikėlę iki 8 val. ryto nuveikit daug naudingų dalykų. Juk jūs – savo sėkmės kalvis!
Iš tiesų gyvenimas gali labai pasikeisti pakeitus vos vieną kitą dienotvarkės elementą. O savo gyvenimą šiek tiek pakeisti dėl to, kad jis taptų laimingesnis, džiugesnis ir prasmingesnis, tikrai verta. Bet nuo ko pradėti?
Visaverčiu miegas laikomas tik tada, kai laiku nueinama miegoti, o tai, pagal kūno organų ritmą, yra 22–23 val.
Geras miegas yra labai svarbus dalykas. Jam reikėtų skirti ne mažiau kaip septynias valandas. Daugelis žmonių miega per trumpai ir dėl to jų gyvenime kyla nemažai problemų: miego sutrikimai, depresija, išsiblaškymas ir kt. negalavimai. O ką jau kalbėti apie tai, kad nuolat neišsimiegantys žmonės dieną jaučiasi mieguisti ir daro daugiau klaidų dirbdami. Taigi pirma taisyklė, kurios reikėtų laikytis – pakankamai išsimiegoti. Ar žinote, kad tai lemia daugelį dalykų, pavyzdžiui, ilgaamžiškumą, geresnę atmintį, dėmesingumą ir kūrybingumą, mažesnį streso lygį ir depresijos grėsmę. Be to, svarbu žinoti, kad visaverčiu miegas laikomas tik tada, kai laiku nueinama miegoti, o tai, pagal kūno organų ritmą, yra 22–23 val.
TAIP PAT SKAITYKITE: Skirtingo paros laiko magija. Senolių patarimai, kurie padarys gyvenimą geresnį
- Laiku nuėję miegoti ir puikiai išsimiegoję natūraliai pabusite apie 6 val., taigi turėsite net dvi valandas daugybei svarbių dalykų atlikti. Pavyzdžiui, ramiai dienos pradžiai medituojant ar meldžiantis. Šios praktikos padeda ramiai pradėti dieną teigiamomis emocijomis, su dėkingumu, kad išaušo dar viena nauja diena. Dėkingumas labai praplečia mūsų tolerancijos ribas ir pritraukia į gyvenimą pozityvius dalykus. Taigi jūsų gyvenimas pamažu gerėja.
- Pažadinus dvasią, būtina pažadinti ir kūną, juk jam turime būti dėkingi ir juo pasirūpinti, kad mums tinkamai tarnauja. Tai reiškia, kad kasdienis fizinis krūvis yra tiesiog būtinas. O jei reguliariai kasryt mankštinsitės, gerės ne tik jūsų fizinė savijauta, bet ir nuotaika, būsite kur kas produktyvesni, nes sportas suteikia energijos. Nesvarbu, kokia jūsų fizinė būklė, rasti sau tinkamą mankštą vis tiek galima. 15–20 minučių kroso ar mankštos ant kilimėlio padarys jūsų dieną kur kas geresnę.
- Šaltas dušas – gal ir ne svajonė, tačiau labai naudingas jūsų sveikatai. Be to, tik laiko klausimas, kada tokį pamėgsite. Nes pripratimas, kaip sakoma, antras prigimimas. Jei gąsdina net mintis apie šaltą vandenį, pradėkite nuo šilto ir drungno dušo ir pamažu vandens temperatūrą kasdien vis mažinkite. Toks dušas ne tik padeda tapti žvalesniems, bet ir stiprina imuninę sistemą, gerina limfinės ir kraujagyslių sistemų veiklą, skatina virškinamojo trakto veiklą. Taigi labai pagerina gyvenimo kokybę. Taip pat ugdo valią, ramina, atpalaiduoja, o ilgainiui – keičia charakterį. Ar žinote, kad jūsų charakteris – tai jūsų likimas?..
Profesoriaus Donaldo K. Laymano atlikti tyrimai parodė, kad per pusryčius organizmui būtina gauti baltymų.
Sveiki pusryčiai suteikia jėgų visai dienai. Tačiau labai svarbu, kad jie būtų tinkami. Skirtingi mitybos specialistai dalija skirtingus patarimus, o mes remiamės Ilinojaus universiteto profesoriaus Donaldo K. Laymano atliktais tyrimais, kurie parodė, kad per pusryčius organizmui būtina gauti baltymų, taigi bene geriausias patiekalas būtų kiaušinienė, mėsa ar varškė.
- Turėkite savo ryto knygą, kuri įkvėps dienos darbams. Tiesiog raskite laiko ryte bent 15 minučių paskaityti. Kam to reikia? Suaugę žmonės kartais jaučiasi taip, lyg viską žinotų, ir liaujasi mokytis. Išties tą daryti reikėtų visą gyvenimą. Be to, kad kaskart sužinosite šį tą nauja, rytinis skaitymas padeda susikoncentruoti ir dar net neįsisukus į dienos rutiną, paruošia jus darbui.
TAIP PAT SKAITYKITE: Svarstyklės – žaviosios Zodiako diplomatės
- Kad ir kokiame išmaniame pasaulyje gyventume, turėti užrašų knygelę ir joje susirašyti visus trumpalaikius ir ilgalaikius savo tikslus būtina. Tai leidžia susitelkti ir tikslingai siekti tai, ką užsibrėžėte. Kelias minutes kasdien ryte skirkite dienos planams peržvelgti, naujiems įsirašyti. Tai padės neplaukti pasroviui, o kasdien tikslingai planuoti savo laiką. Nes kuo daugiau sprendimų patys priimamame, tuo kokybiškesnis tampa mūsų gyvenimas, o ryte padaryti sprendimai motyvuoja, kaip ir ryte atlikti sunkiausi darbai suteikia pasitenkinimo.
Galbūt visi šie patarimai atrodo stebėtinai paprasti, kaipgi jie galėtų pakeisti gyvenimą? Tačiau kiek iš jų esate išbandę ir reguliariai taikote savo gyvenime? Maži žingsneliai keičia mūsų gyvenimą iš esmės, tereikia jiems pasiryžti!
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!