Ką valgyti po 18 valandos? 16 pasirinkimų

Sveikas sumuštinis / Fotolia nuotr.
Sveikas sumuštinis / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kiekviena moteris yra girdėjusi šią lieknėjimo taisyklę: jei nori numesti vieną kitą kilogramą, nevalgyk po 18 val. Tačiau naudos ir tiesos tame mažai, kadangi rizikuojame prieš pat naktį prisikirsti neiškentusios alkio. Verčiau jau vakarui rinktis lengvus patiekalus, kurie numalšins alkį, tačiau išsaugos dailią figūrą. Kokius?

Grybai

Grybuose naudingų mikroelementų su kaupu. Ar girdėjote mitą, neva grybuose daug kalorijų? Tuose apkepintuose aliejuje su grietine, sviestu ir svogūnais – tikrai taip, tačiau troškintuose ar virtuose toms kalorijoms nėra kur dėtis. Be to, dabar puikus metas valgyti grybus – juk ruduo savo gėrybes žeria tiesiai į rankas.

{recipe|3423}

Daržovių užtepėlės

Cukinijų, baklažanų, grybų ir kitų daržovių užtepėlės – puikus pasirinkimas. Sotus, skanus ir naudingas – galite valgyti su paukštiena ar tepti ant viso grūdo duonelės.

{recipe|1195}

Kukurūzai

Dėkite į salotas arba valgykite vienus. Svarbiausia ruošti be papildomų riebalų. Gera žinia – kukurūzai padeda iš organizmo pašalinti cholesterolį, tad triaukškite į sveikatą.

{recipe|3757}

Taip pat skaitykite: Mitybos specialistė Vaida Kurpienė pataria: kaip paversti patiekalą sveiku?

Abrikosai

Juose yra vos 42 kcal (100 g). Šie vaisiai – tai kalcio, magnio, natrio, geležies, fosforo šaltinis, tačiau bene daugiausia juose yra kalio. Pastarasis mineralas padeda reguliuoti vandens ir druskų pusiausvyrą organizme, išvengti patinimų, sumažinti kraujospūdį, užtikrinti normalų širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, apsaugo nuo aterosklerozės rizikos. Abrikosuose gausu ir pektinų, kurie reguliuoja ir normalizuoja virškinimo procesą, pagerina mikroflorą, pašalina toksinus, padeda atsikratyti cholesterolio pertekliaus.

{recipe|2317}

Avietės

Gražina odos spalvą, suteikia stangrumo, taip pat avietės puikiai veikia virškinimo sistemą ir gerina žarnyno veiklą. Skaniausia valgyti ką tik nuskintas. Galite maišyti ir su kitomis uogomis, tarkime, šilauogėmis ir pan.

{recipe|3361}

Taip pat skaitykite: Kodėl rytą verta pradėti stikline vandens su medumi?

Nektarinai

Puikus gamtos mums padovanotas antioksidantas – nektarinas gerina medžiagų apykaitą, jaunina organizmą, padeda virškinti sunkų, riebų maistą. Nektarinuose esanti ląsteliena taip pat padeda išvengti vidurių užkietėjimo, mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

{recipe|2746}

Ropės

Egzotika lieka egzotika, o juk mes turime ne taip jau ir mažai puikių lietuviškų daržovių. Tarkime, ropės. Jos valo kepenis, turi medžiagų, kurios greitai sudoroja mikrobus, todėl neveltui šios daržovės dar vadinamos natūraliu gamtos antibiotiku. Beje, ropės saugo odą ir nuo spuogų susidarymo ir dargi stiprina imunitetą.

Moliūgas

Be kalbų – moliūgai puiki daržovė. Patiekalai iš moliūgų lengvai virškinami, gerina žarnyno veiklą ir greitina medžiagų apykaitą. O ir paruošti galite iš jų įvairias sriubas, kepti blynus, gaminti sveikus ir gardžius desertus. 

{recipe|3585}

Kopūstai

Įvairių rūšių kopūstai įtiks ir išrankiausioms. Juk galite rinktis ne tik lapinius, bet ir spalvotus, briuselinius, žiedinius. Kopūstai, visų pirma, puikiai valo organizmą nuo šlakų ir toksinų, todėl juos pataria valgyti visi mitybos specialistai. Galite rinktis tiek troškintus, tiek žalius, tiek raugintus.

{recipe|1270}

Taip pat skaitykite: Žuvies dieta: padeda išvengti raukšlių ir atsikratyti kilogramų


Menkė

Tai neriebi žuvis, kurioje gausu baltymų ir mažai riebalų. O baltymai tiesiog idealiai tinka vakarienei. Ką jau kalbėti apie tai, kad dietologai pataria žuvies skanauti bent kelis kartus per savaitę.

{recipe|1740}

Kriaušės

Kriaušėse atrasime vitaminų C, P, B grupės mikroelementų. Pektinai, esantys šiuose vaisiuose, padeda atsikratyti toksinų, o fruktozė pasižymi antistresiniu efektu. Įdomu, kad dėl jau minėtos fruktozės ir maistinių skaidulų, kriaušės rekomenduojamos valgyti netgi sergantiems diabetu, o kinų medicinoje jos, tikinama, neutralizuoja neigiamą alkoholio poveikį, taip pat mažina karštį.

{recipe|661}

Kiviai

Šie vaisiai greitina medžiagų apykaitą, degina riebalus ir netgi gelbsti nuo sunkumo skrandyje, kai persivalgote. Verta paminėti, kad kiviai padeda iš organizmo pašalinti natrio perteklių, tad jeigu sunku atsisakyti sūrių patiekalų, valgykite daugiau kivių.

{recipe|2255}

Taip pat skaitykite: Geriausi sezono vaisiai ir daržovės – sveikatai stiprinti ir išvaizdai gražinti

Burokėliai

Nuostabi rudens daržovė – būtinai skanaukite tiek šviežius, tiek virtus. Greičiausiai žinote, kad burokėliai gerina kraują ir kepenų veiklą, mažina kraujo spaudimą, reguliuoja medžiagų apykaitą, saugo nuo aterosklerozės rizikos. O ir kalorijų juose atrasime visai nedaug.

{recipe|619}

Salierai

Kuo ypatingi salierai? Salierai skatina šlapimo išsiskyrimą, ramina, mažina pilvo pūtimą. Deja, salierus dažniausiai vartojame tik kaip prieskonį. O juk iš šių daržovių galima paruošti skanių ir sveikų patiekalų. Pavyzdžiui, lapkočiai su jogurto padažu – nekaloringas, virškinimą gerinantis užkandis. Gabalėliais supjaustytų salierų galima dėti į daržovių salotas, o jų sultis maišyti su kitų daržovių sultimis.

{recipe|724}

Plekšnė

Mažai kalorijų, degina riebalus, neriebi, turi daug baltymų, kuriuos greitai įsisavinina mūsų organizmas, lengvai virškinama. Štai tik dalelė privalumų. Pridėkite puikų skonį ir tai, kad joje gausu kalio, fosforo, organizmui naudingų riebalų rūgščių. Net dietologai sako, kad žuvis kur kas geriau įsisavinama nei mėsa, todėl įtraukę į valgiaraštį tikrai nesigailėsite. 

{recipe|2945}

Varškė ir tofu sūris

Varškė – puikus pasirinkimas sveikiems ir sotiems pietums bei vakarienei. Šis produktas idealiai tinka gyvenantiems aktyviai. Be to, varškėje gausu kalcio, geležies, fosforo, vitaminų A, D, C, B grupės vitaminų. Varškė stiprina kaulus, žarnyną, virškinamąjį traktą, teigiamai veikai kepenis, saugo nuo aterosklerozės. Ir dar – jeigu lieknėjate, varškė jums tikrai pravers dėl savo sudėties ir ypatingųjų savybių.

Na, o tofu sūryje, kurį, beje, galite pasiruošti patys, gausu įvairių vitaminų ir mikroelementų (kalcio netgi daugiau nei piene). Šį nekaloringą produktą organizmas lengvai pasisavina ir ilgam suteikia sotumo jausmą. Dietologai teigia, kad sojų baltymai net dešimt kartų naudingesni organizmui nei vištienos. Taigi sveikas, sotus ir nekaloringas tofu sūris vertas atsidurti kiekvieno savo sveikata ir išvaizda besirūpinančio žmogaus valgiaraštyje. Šio produkto nesunku rasti mūsų parduotuvėse. Iš tofu galima pasigaminti įvairiausių patiekalų: pjaustyti kubeliais ir berti į salotas, dėti į troškinius, paprasčiausiai su prieskoniais kepti keptuvėje ar valgyti vieną.

{recipe|4259}
{recipe|188}