Norite, kad gėlės žydėtų ilgiau? Tinkamai jas paruoškite
Floristai vis dažniau skundžiasi, kad žmonės dovanoja gėles visiškai jų neparuošę: nenukirpę kotelių, nenuskabę lapelių, negražiai įvyniotas. O nuo to, pasak jų, priklauso ir tai, kiek ilgai jos jus džiugins. Tad šiandien dovanodami mamoms gėles, žinokite, kaip tinkamai jas paruošti.
Norint, kad gėlės džiugintų ilgiau, reikia jas tinkamai paruošti ir, beje, įteikti: gėlių lapai ir spygliai turėtų būti nuvalyti ir nuskabyti iki merkimo ar surišimo linijos.
Norint, kad gėlės džiugintų ilgiau, reikia jas tinkamai paruošti ir, beje, įteikti: gėlių lapai ir spygliai turėtų būti nuvalyti ir nuskabyti iki merkimo ar surišimo linijos.
Juk nenorite, kad tas, kuris dovanoja, ir tas, kuris gauna, įsidurtų, išsiteptų rankas ar drabužius. Gėlės privalo būti surištos taip kad atrodytų elegantiškai ir atskleistų savo grožį. Surištos gėlės privalo gražiai atrodyti ir iš šono, ir iš viršaus. Todėl svarbu atminti, kad turguje galima įsigyti šviesių, pigesnių gėlių, tačiau dailiai supakuoti, o kartais ir apkarpyti gali tekti patiems.
Būtina paruošti kotelius
Jei gėlės surištos (pavyzdžiui, gavote dovanų), atlaisvinkite kotelius: taip gėlės galės lengviau kvėpuoti. Taip pat patartina nuskabyti apatinius lapelius. Vazoje jie pradeda mirkti, o tai paspartina bakterijų dauginimąsi vandenyje ir jis greitai surūgsta.
Kotelius, prieš merkiant gėles, būtina šiek tiek pakirpti, kad pašalinus užsikimšusius audinius, vanduo galėtų laisvai tekėti augalo ląstelėmis. Taip pat patartina kotelius kirpti po tekančio vandens srove arba pamerktus į vandenį. Žydinčių krūmų, pavyzdžiui, alyvų, jazminų, šakelės pjaunamos įstrižai.
Jei gavote gėlių, įvyniotų į popierių, būtinai jį nuvyniokite, nuriškite kaspinus – atlaisvinkite gėles. Vazoje jos turi būti pamerktos laisvai, privalo būti pakankamai vietos. Kitaip gėlės greitai praras savo grožį.
Tulpės. Pamerkti į vandenį tulpių stiebai išsilenkia. Kad taip nenutiktų, kotelių galus standžiai apvyniokite dailia juostele, pamerkite į vandenį ir tik po kelių valandų juostelę nuriškite.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kada augalai darko namų erdvę, o ne ją puošia
Rožės. Jei rožės stiebas spygliuotas, nupjaukite spyglius aštriu peiliu tiek, kiek koto bus vandenyje, pašalinkite apatinius lapus. Stiebą patrumpinkite įstrižai. Kiekvieną vakarą patartina patrumpinti kotelius (taip reikėtų daryti visoms gėlėms), nes vandenį sugeriantys kanalai užsikemša. Norėdami, kad šios gražuolės ilgiau puoštų jūsų namus, galite kasdien jas apipurkšti šaltu vandeniu.
Gerberos. Šių gėlių kotai greitai išlinksta. Juos kotus būtina trumpinti pamerkus po vandeniu. Norėdami, kad gerberos ilgiau žydėtų, patrumpintus kotelių galus įtrinkite druska. Šios gėlėms nereikia labai daug vandens – užteks įpilti 3–5 cm. Gerberas patariama merkti vienas.
Bijūnai. Reikia žinoti, kaip elgtis su šiais sodo karaliais, kad šie nuskinti kuo ilgiau žydėtų. Bijūnai įprastai nuskinami dar neišsprogus jų pumpurams. Kad ilgiau žydėtų ir nevystų, patariama juos parą palaikyti sausoje, vėsioje vietoje. Paskui bijūnų žiedai skleisis lėčiau ir gali stovėti pamerkti net porą savaičių.
Narcizai. Šių gėlių žiedus taip pat reikėtų pjauti įstrižai. Kadangi jų stiebai išskiria sultis, kurios užteršia vandenį, jį būtina keisti kasdien. Daugelis žino, kad rožės nemėgsta kitų gėlių draugijos, tačiau reikėtų atminti, kad ir narcizus taip pat reikėtų merkti atskiroje vazoje.
Gvazdikai. Šių gėlių stiebus patariama kirpti virš bamblio, nes nukirptas ties juo sunkiau įsisavina vandenį.
Dar šis tas...
- Gėlėms netinka dūmai, tada nestatykite vazos vietoje, kurioje rūkoma.
- Nelaikykite gėlių ten, kur nuolat tvieskia saulė, stovi kondicionieriai ar susidaro skersvėjis.
- Rinkdami puokštę visada atkreipkite dėmesį į tai, kur ją statysite: didelę ant didesnio stalo ar spintelės, o mažesnę apvalią ant žemo staliuko.
Kaip atskirti, ar gėlės šviežios?
Tikriausiai ne kartą teko nusipirkti visai dailiai atrodančių gėlių, kurios kitą dieną ar net tą patį vakarą nuvyto. Yra keletas būdų, kaip atpažinti, kad gėlės šviežios.
- Nors daugelis žiūri į žiedus, svarbu atkreipti dėmesį ir į lapus. Tiek jie, tiek visas gėlės kotas turi būti sodriai žalias. Jei pamatėte rudų dėmelių, galite įtarti, kad gėlė nėra visiškai šviežia.
- Nepirkite gėlių, kurių žiedai visiškai išsiskleidę – tikriausiai jie jau pasiekė savo didžiausią gražumo lygį ir dabar tik vys. Kai dovanojate gėles, pumpurai gali būti susiskleidę, bet turi akivaizdžiai matytis, kad tuoj išsiskleis. Vadinasi, tikrai dar ne vieną dieną žydės.
- Spalva taip pat daug ką gali pasakyti apie gėlės šviežumą. Jei žiedas pablukęs, ne toks ryškus, koks turėtų būti, gali būti, kad jums norima parduoti nešviežią gėlę.
- Neapsigaukite ir jei perkate itin pigias gėlės, pavyzdžiui, turguje. Pasiteiraukite, kodėl jos tokios pigios, kai kitur brangesnės. Yra tikimybė, kad jos jau nėra visiškai šviežios, o tada, aišku, žydės kur kas trumpiau.
TAIP PAT SKAITYKITE: Natalija Bunkė pataria, kaip prižiūrėti dirbtines gėles