Dažykitės taip, kad lūpos kviestų bučiniui

Ryškios lūpos / Fotolia nuotr.
Ryškios lūpos / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-02 13:00
AA

Pavasarį kelti į koją iš namų nepasidažius lūpų – nusikaltimas madai. Tobulai apvestos ir padažytos lūpos vienas pagrindinių stilingos moters akcentų.

Pirmiausia paruoškite lūpas

Švelniu dantų šepetėliu nušveiskite nuo lūpų senos odos sluoksnį. Galima pasiruošti ir specialaus šveitiklio: šiek tiek rudojo ar baltojo cukraus, medaus, alyvuogių arba migdolų aliejaus. Nuplovusios ir nusausinusio lūpas, pamaitinkite balzamu ar mėgstamu šalto spaudimo aliejumi (kokosų, sezamų, avokadų ar kt.).

Vien lūpdažio nepakanka

Kai lūpos jau sudrėkintos, metas apvesti lūpų kontūrą.

Tik šviesūs lūpų dažai gali būti tepami ant lūpų jų neapvedus. Pirkdamos ryškius lūpų dažus, ieškokite tokios pat arba vienu tonu tamsesnės spalvos pieštuko.

Tai ypač svarbu dažantis sodriomis spalvomis. Tik šviesūs lūpų dažai gali būti tepami ant lūpų jų neapvedus. Pirkdamos ryškius lūpų dažus, ieškokite tokios pat arba vienu tonu tamsesnės spalvos pieštuko.

Beje, kosmetikos parduotuvėse galite rasti paprastų ir išsukamų kontūro pieštukų. Verčiau rinktis paprastą, kurį drožtuku galima tinkamai nusmailinti. Išsukami dažniausiai būna storesni, jais sudėtingiau naudotis. Kontūro pieštukas reikalingas tam, kad lūpų dažai neišsilietų aplink kraštelius, atrodytų nepriekaištingai visą dieną.

Pirmiausia pabrėžkite viršutinės lūpos centrą – „V“ formos linkį. Tuomet veskite liniją nuo išorinio kampučio lūpų vidurio link. Jei baiminatės, kad sudrebės ranka ir linija nebus tiesi, galite brėžti ją trumpais brūkšneliais. Kai apvesite viršutinę, pabrėžkite apatinės lūpos linkį ties viduriu. Vėl brūkšniuokite trumpomis atkarpėlėmis nuo išorinių kampučių apatinės lūpos centro link. Jei norite, kad lūpos būtų ypač sodrios spalvos, pieštuku nuspalvinkite visas lūpas, ir tik tada tepkite lūpų dažus.

Lūpų pieštukas / „Fotolia“ nuotr.

Lūpdažių įvairovė

Kaip išsirinkti jums labiausiai tinkančią spalvą? Kasdienai idealus variantas dviem tonais už jūsų lūpų natūralią spalvą tamsesnis lūpdažis.

Jau kuris laikas populiariausia yra raudona spalva. Būkite tikros ji tinka visoms moterims, nes raudonos atspalvių gali būti dešimtys.

 • Šviesios, rožinės odos atstovėms geriausia rinktis raudoną vyšnių, tamsesnio gymio moterims idealiai tiks ugninė raudona.
 • Šviesiaodės puikiai atrodo su abrikosų, švelnia koralų, nude tipo spalvomis, tačiau patartina vengti rudų atspalvių.
 • Vidutinio tamsumo odos savininkės dailiai atrodys pasidažiusios uogų, rožių, o štai tamsesnės ar vasarišku įdegiu besidžiaugiančios moterys – slyvų, šokolado, raudona spalvomis.
 • Vizualiai baltesne šypsena džiaugsitės, jeigu rinksitės švelnaus purpurinio, rožinio, raudono atspalvio lūpų dažus. O štai oranžiniai, šviesiai rudi, violetiniai atspalviai dantims suteiks nepageidaujamo geltonumo.
 • Atsiminkite, kad kuo tirštesnės, kietesnės konsistencijos lūpdažis, tuo ilgiau laikosi jo spalva, o štai blizgius reikia dažnai tepti.

Atkreipkite dėmesį į sudėtį

Kokybiškų lūpdažių sudėtyje visada yra vaško (pavyzdžiui, bičių), cetilo spirito, vitaminų A, E ir B, aliejų, vazelino. Maksimalus lūpų dažų tinkamumo naudoti laikas – 3 metai. Tačiau tik tuo atveju, jei lūpdažis bus laikomas... šaldytuve.

Lūpų pieštukas / „Fotolia“ nuotr.

Kaip atpažinti, kad įsigijote nekokybišką lūpdažį arba jūsiškis jau paseno?

 • jais pasitepus, lūpas traukia, jos tampa sausos;
 • ant paviršiaus matyti gumulėlių;
 • kvapas yra nemalonus arba itin intensyvus;
 • dažantis lūpdažis tepa nelygiai;
 • pasidažius ant lūpų lieka sūrus arba kartus skonis.

Kaip putlinti lūpas?

 • Iš vakaro nušveiskite dantų šepetėliu senos odos liekanas ir nešvarumus, tuomet patepkite balzamu, vazelinu ir palikite pernakt.
 • Pirmiausiai makiažo pagrindu ar kitu maskuokliu paslėpkite natūralią lūpų liniją. Tuomet švelnaus atspalvio pieštuku apveskite lūpų kontūrą šiek tiek toliau nuo natūralios lūpų linijos – tik nepersistenkite didindamos.
 • Nudažykite pieštuku lūpas, tačiau nespalvinkite paties vidurio. Viršutinių ir apatinių lūpų viduriukus švelniai patapšnokite maskuojančia priemone. Nudažykite lūpas dažais, pamatysite, kad viduriukai liks šiek tiek šviesesni, todėl lūpos atrodys didesnės.
 • Tikriausiai teko matyti dekoratyvios kosmetikos priemonių, kurios putlina lūpas. Jų sudėtyje esančios medžiagos šaldo lūpas, juntamas šioks toks dilgčiojimas ir lūpos iš tiesų tampa kiek putlesnės, tačiau poveikis trumpalaikis ir nevisai malonus.

Madingiausios spalvos

Lūpų pieštukas / „Fotolia“ nuotr.

Madingi ir nude atspalviai, ir švelnios rožinės spalvos, ir visa raudonos paletė, ir slyvų violetinė ar net juoda. Tiesa, tamsios, sodrios spalvos turėtų būti matinės, o šviesios gali būti ir blizgesnės. Nepamirškite ir to, kad kasdienai labiau dera ne tokios ryškios spalvos. O štai vakare galite kaustyti žvilgsnius būtent lūpų grožiu.