Kad per pasimatymą nekiltų klausimas, apie ką kalbėti

Pasimatymas / Vida Press nuotr.
Pasimatymas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-05-30 15:00
AA

Tikriausiai kiekvieną, einantį į pasimatymą, kamuoja mintis, ką daryti, jeigu nebus apie ką kalbėti. Spengianti tyla išties nepranašauja nieko gero. Tačiau jos nereikėtų bijoti, jei žinosite keletą paprastų dalykų.

Į subtilius asmeninius klausimus visada gausite skirtingus ir įdomius atsakymus, tad venkite banalybių.

Daugiau nei du trečdaliai vienišų žmonių kasdieniniame gyvenime nemoka flirtuoti. Beveik pusė laukia, kol kitas imsis iniciatyvos. Ir net jei pasimatymas suplanuotas, daugelis žmonių jaučia įtampą dėl to, ką reikės kalbėti.

Aišku, pasimatymas priklauso nuo aplinkos ir dviejų žmonių, kurie susitinka. Tikriausiai nepavyks išvengti ir įprastinių klausimų: „Koks tavo hobis“, „Kokią muziką, filmus mėgsti“ ir panašiai. Taip iš lėto galėsite dėlioti mozaiką, kuri tarsi atskleis šiek tiek informacijos apie žmogų, su kuriuo bendraujate. Tačiau likusią pokalbio dalį vertėtų paversti truputį patrauklesne, kuri verstų pašnekovą labiau atsiverti ir po pasimatymo galėtumėte pasakyti, kad jis tikrai pavyko.

Mokėkite subtiliai paklausti

„Na, kaip praėjo tavo savaitgalis?“, „Kuo užsiimi?“, „Kur planuoji važiuoti per šias atostogas?“ – tokie ir panašūs klausimai nėra labai blogi, tačiau jei žmogų reikia traukti už liežuvio, gali būti, kad atsakymas bus vieno žodžio, o jūs to nenorite. Kitos diskusijos apie orą, maistą, darbą irgi gali baigtis žiovuliu. O paskui gali nutikti blogiausia – stoti tyla... Ir ką tada daryti?

Svarbiausias patarimas – praleisti nereikšmingus pokalbius arba jiems skirti labai nedaug dėmesio ir eiti prie asmeninių klausimų. Nebijokite to daryti, nustebsite, kiek žmonės yra linkę atskleisti, jei jūs tik pasiteirausite. Klauskite įvairių asmeninių klausimų, pavyzdžiui, „Koks įdomus tavo vardas, kaip tėvai jį sugalvojo, galbūt yra įdomi istorija?“, „Kokia įdomi apyrankė, galbūt tai – tavo rankų darbas?“. Į tokius asmeninius klausimus visada gausite skirtingus ir įdomius atsakymus, o pašnekesys gali virsti neužmirštamu pokalbiu. Nepamirškite įsiterpi ir patys, papasakoti savo istorijų, kurios galbūt priverstų dar labiau atsiverti ir kitą žmogų. Galbūt net nepastebėsite kaip pradėsite kalbėti apie politiką, muziką ar šeimą. Po tokių šnekų galite tikėtis ir antro pasimatymo.

Pora. / Fotolia nuotr.

Bendrumai jungia, skirtybės skiria

Net jei žmogus pasako, kad ką nors mėgsta, o jūs to negalite pakęsti, neskubėkite jam prieštarauti. Jei žmogus pasakė, kad labai mėgsta morengus, nepulkite aiškinti, kaip jų nemėgstate, nes vaikystėje nuo jų išbėrė ir iki dabar į šį desertą net negalite pasižiūrėti.

Nors būna išimčių, tačiau tokia pokalbio pradžia niekur neves, nes ji yra persmelkta negatyvumo. O blogų emocijų tikrai nereikia. Norėdami rasti ryšį su žmogumi, bandykite rasti bendrumų, kurie jus sietų. Taip bendrauti taps kur kas lengviau. Jausmas, kad su žmogumi sieja šis tas bendro – labai galingas. Tad jei nemėgstate morengų, galite papasakoti, kaip mėgstate zefyrus, galbūt prisiminsite ir kokią nors linksmą istoriją (jos visada pagyvina pokalbį).

Išskirtinis komplimentas įsimins ilgam

Sakoma, kad žmonės pamirš, ką tu darei ir sakei, bet jie niekada nepamirš, kaip privertei juos jaustis. Taigi pasakykite žmogui komplimentą, bet pasistenkite, kad jis būtų ypatingas. Komplimentas turi būti skirtas būtent tam žmogui, pabrėžiantis individualias savybes, bet būti susijęs ir su pasimatymu. Pavyzdžiui, „Kokios įdomios tavo istorijos“, „Išties puiki susitikimo vieta, čia labai gražu“ ir kt. Tokie komplimentai nebus labai asmeniški, bet tačiau leisite suprasti, kad pasimatymas eina gera linkme ir tuo pačiu netiesiogiai pagirsite kito žmogaus savybės (kad turi gerą skonį ir kad yra iškalbus).

Paklauskite nuomonės ir priversite pasijusti ypatingai

Patikėkite, kiekvienas turi nuomonę, ir visi norime būti išgirsti. Pamatysite, kaip lengva užmegzti pokalbį vien tik paklausus žmogaus nuomonės. Tad jei pasimatymo metu stojo tyla, pabandykite pašnekovo dėmesį nukreipti į kokį nors objektą, pavyzdžiui, į stovintį ledų vežimėlį ir paklausti, kokie ledai mėgstamiausi. Toks pokalbis gali išsivystyti net apie kulinariją ar keliones. Tereikia jūsų išmonės jį rutulioti.

Deja, neretai žmonės daro klaidą, klausdami kokio nors labai sudėtingo dalyko, pavyzdžiui, apie politiką ar ekonomiką. Tačiau tai kitą žmogų gali priversti jaustis nejaukiai, jei jis neišmano šių dalykų. Neklauskite kažko sudėtingo, juk tai ne egzaminas. Klauskite ko nors paprasto, pavyzdžiui, kada paskutinį kartą žiūrėjo gerą filmą, kokią kavą mėgsta, kokią galėtų rekomenduoti. Ir svarbiausia – parodykite, kad išties domitės atsakymu. Tai gali būti labai sėkmingas žingsnis.

Būkite čia ir dabar

Šiuolaikinių žmonių problema yra ta, kad jie yra nuolat susikoncentravę į išmaniąsias technologijas ir neskiria viso savo dėmesio žmogui, su kuriuo bendrauja. Dažnai tenka stebėti vaizdą, kai kavinėje sėdi du žmonės, tačiau abu įnikę į telefonų ekranus. Ar jiems nenuobodu? Atrodytų, kad net labai... Šitaip jokio ryšio nesukursite ir vargu ar antras pasimatymas bus. Taigi išlaikykite akių kontaktą, tai geriausias įrodymas, kad visą dėmesį skiriate pokalbiui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pasimatymai, kai tau 30 m. ir daugiau